Ką verta žinoti apie karnizus

Užuolaidos gali būti kabinamos tik ant karnizų. Todėl karnizų sistema yra ganėtinai svarbi planuojant naujų namų interjerą. Nebūtinai karnizų reikia kiekviename kambaryje - galbūt ne visur bus užuolaidos. Tačiau prieš perkant vienus ar kitus karnizus, reiktų žinoti kelis dalykus apie juos.

Dar viena interjero detalė

Kas sakė, kad interjero detalės tai vien baldai, paveikslai? Papildyti interjerą gali ir pasirinkti užuolaidų karnizai. Perkant karnizus, patartina jų spalvą derinti arba su užuolaidomis, arba su tam tikromis kambario detalėmis. Dažniausiai pasirenkamas pirmasis variantas, nes netinkamai priderinus karnizus, jie gali sugriežtinti interjerą, dėmesį nukreipti nuo svarbių detalių į lubas.

Jei siekiate, kad karnizai būtų interjero akcentas - šviesiame kambaryje galite pasirinkti tamsius karnizus arba atvirkščiai. Juodi karnizai pasirenkami tik minimalistinio stiliaus interjeruose. Visuose kituose interjeruose, jei nėra per daug derinama su langų uždengimais, paprastai karnizai užuolaidomis pasirenkami tamsinto aukso (tamsių spalvų sienos) ar metalo (šviesių spalvų sienos) atspalvių. Šios spalvos mažiau krenta į akis ir pasislepia po užuolaidomis. Dar vienas galimas variantas - mediniai karnizai, kurie puikiai tiks natūralumą išlaikančiuose kambariuose.

Kas svarbu perkant karnizus

Užuolaidų karnizai susideda iš kelių dalių: tai yra vamzdis, antgalis bei tvirtinamosios dalys. Jei langas ganėtinai platus (arba yra langas ir balkonas), gali būti sudedami ir keli jungtiniai karnizai. Nebūtina vamzdžių ir antgalių pirkti vienos spalvos - jie gali ir skirtis. Taip pat pagalvokite, ar karnizai bus paslėpti už užuolaidų, ar jie kaip tik bus visuomet matomi. Dar vienas populiarėjantis variantas yra karnizų dėžutės, kurios uždengia visą vamzdį. Tokiu atveju perkant nėra itin svarbu, kokios spalvos jis bus, nes interjerakcentas bus pati dėžutė.

Pagalvokite, ar norite karnizų, ant kurių kabančias užuolaidas trauksite patys, ar tokių, kurie bus automatizuoti. Dažniausiai namuose pasirenkami neautomatizuoti karnizai užuolaidoms, ant kurių kabančios užuolaidos yra tiesiog užtraukiamos.

Karnizų sistema Glydea

Jeigu norite automatizuotų karnizų, puikus variantas yra sistema Glydea. Būtent ši sistema puikiai gali veikti su įvairaus tipo užuolaidomis. Net jei turite portjeras, galite pasirinkti šią sistemą. Naudojant šią sistemą, tampa daug lengviau valdyti užuolaidas. Nereikia nerimauti dėl triukšmo - variklis veikia labai tyliai, o jį bei laidus galima uždengti specialia dėžute. Užuolaidų karnizai gali būti prijungti ir prie išmanios namo sistemos, tokiu atveju galėsite patys nustatyti, kad ryte užuolaidos būtų atitraukiamos, o vakare užtraukiamos.
Priklausomai nuo Jūsų namuose esančio stiliaus, Jums gali tikti įvairūs karnizai užuolaidoms. Jei namuose stengiatės išlaikyti natūralų stilių, tuomet geriausiai tiks mediniai karnizai. Jei norite daugiau sužinoti apie karnizų sistemą Glydea, kreipkitės į Domus Lumina specialistus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.