Kaip išsirinkti dienines užuolaidas?

Natūralios saulės šviesos svarba organizmui - neabejotina. Vis dėlto jos kontrolė namų patalpose yra būtina. Tam gali puikiai tikti lengvi ir šviesūs dieninių užuolaidų audiniai . Tačiau renkantis juos neretai susiduriama su dvejonėmis dėl to, kurie tinka geriausiai. Tam, kad pasirinkti būtų lengviau, siūlome pasidomėti audinių įvairove ir pasinaudoti keliais mūsų patarimais.

Pagrindiniai dieninių užuolaidų audiniai:

Nėriniai. Toks audinys turėtų būti pasirenkamas įvertinus dieninių užuolaidų paskirtį. Primename, kad nėriniai efektyviai išsklaido saulės spindulius. Be to, jie padeda sukurti romantišką, lengvą, jaukią atmosferą.

Linas. Jei norite, kad namai būtų natūraliai apšviesti, tačiau saulė neakintų, galite rinktis liną. Tai lengvas, gruoblėtas audinys, per kurį prasiskverbia išsklaidyti saulės spinduliai. Nors lininė medžiaga paprastai suaudžiama gana laisvai, ji puikiai apsaugo nuo praeivių žvilgsnių.

Poliesterio ir medvilnės junginys. Šios klasikinio audinio užuolaidos yra kiek sunkesnės. Jos puikiai apsaugo privatumą. Tačiau tokios dieninės užuolaidos gali būti gana degios (dėl sintetinės medžiagos). Jei norite jomis dengti virtuvės ar kitos patalpos, kurioje dažna aukšta temperatūra, langus, verčiau rinktis impregnuotus audinius.

 

Kiekvienas audinys pasižymi specifiniais privalumais. Tačiau dieniniai užuolaidų audiniai turėtų būti pasirenkami atsižvelgus ne tik į audinio rūšį, bet ir kitus aspektus.

Ką dar įvertinti renkantis užuolaidas?

Spalvą. Dieninėms užuolaidoms jau įprasta rinktis šviesesnes spalvas, nes jos geriau atspindi šviesą. Balti, melsvi, smėlio atspalvio audiniai dažniausiai pasirenkami siekiant akcentuoti natūralią šviesą ir papildomai pašviesinti namų erdvę. Dieninėms užuolaidoms paprastai nesirenkamos tamsios ar sunkios spalvos, tokios kaip raudona, tamsiai mėlyna, kurios šviesą sugeria ir patalpą patamsina. Tačiau jos gali būti puikiu interjero akcentu, papildyti aplinką prabangos, solidumo įspūdžiu.

Ilgį. Dieninės užuolaidos paprastai būna trumpesnės už naktines. Vis dėlto jos taip pat gali dengti visą langą arba pusę jo. Pastaruoju atveju naudojama tampri juostelė leidžia pasirinktinai uždengti tiek apatinę, tiek viršutinę dalį. Tokios užuolaidos tinkamiausios privatumui užtikrinti. Grindis siekianti langų uždanga, kuriai pasiūti naudojami su lango apačia kontrastuojantys dieniniai užuolaidų audiniai - sprendimas tiems, kas vertina originalius, savitus interjero sprendimus.Užuolaidų kabinimo būdą. Klasikinės užuolaidos dažnai kabinamos naudojant kabliukus. Tačiau tai - ne vienintelis būdas. Užuolaidos gali būti tvirtinamos taip, kad kabliukų nesimatytų - pavyzdžiui, suformuojant lambrekeną. Užuolaidas galima kabinti ir suformavus klostes (drapiruojant), perveriant audinį karnizu per kilpas. Tokios dieninės užuolaidos paprastai atrodo prabangiau, solidžiau nei pakabintos ant paprastų kabliukų. Tačiau verta prisiminti, kad kabliukai gali būti ir dekoratyvūs.

Valdymo būdą. Užuolaidas galite atitraukti ir užtraukti įprastai, rankomis. Tačiau vertinantiems patogumą, šiuolaikiškumą rekomenduojame rinktis automatinį valdymą. Tokiu atveju užuolaidų poziciją galite kontroliuoti nuotoliniu būdu, naudodami specialų pultelį, planšetę ar telefoną. Patogu ir tai, kad elektra varomas mechanizmas gali būti integruotas į „protingo namo" sistemą.

Jei norite išsirinkti tinkamiausias dienines užuolaidas, atsižvelkite į išvardytus patarimus. Apgalvokite, ar labiau reikia apsaugos nuo saulės, ar nuo kaimynų žvilgsnių. Taip pat pasvarstykite, kokios medžiagos geriausiai atitiktų Jūsų poreikius. Šiuos aspektus gali padėti įvertinti ir „Domus Lumina" konsultantai. Tam, kad gautumėte naudingų patarimų, susisiekite su specialistais Jums patogiausiu būdu: nemokamu numeriu, el. paštu, užpildę užklausos formą ar naudodamiesi dialogo funkcija svetainėje.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.