Prabanga alsuojantys langų uždengimai

Vienas iš pasitaikančių interjero tipų, ypatingai ištaiginguose namuose yra prabangus. Jame atrodo, kiekviena detalė tarsi nužengus iš pasakų pilies. Todėl reikalinga, kad viskas būtų tinkamai atrinkta - prie prabangių baldų išrinktos romanetės, užuolaidos turi prisidėti prie bendro įspūdžio, geriau išpildyti interjerą.

Pompastiškas ir prabangus interjeras tiesiog reikalauja romanečių ir užuolaidų. Būtent šie langų uždengimai išsiskiria savo krentančiomis medžiagomis, raitytomis formomis. Pirminis variantas tokiam interjerui paprastai yra užuolaidos, kurios ne tik lengvai krenta, bet ir gali būti skirtingai parauktos, surištos siekiant vis kitokio efekto. Užuolaidos interjere gali sukurti skirtingas nuotaikas: tai priklauso nuo parinkto audinio, karnizo ir paraukimo. Kadangi užuolaidos yra kabinamos ant karnizo, yra būtina jį taip pat priderinti arba parinkti dėžutę, kuri jį paslėps. Norint paslėpti karnizą galima ir atitinkamai paraukti užuolaidas - tam tiks kišeninis užuolaidos viršaus paraukimas, kuriuo sukuriama ertmė karnizui.

Panašų efektą interjerui turi ir romanetės - austrijietės. Pastarosios yra modernesnė užuolaidų versija. Jų negalėsite įvairiai paraukti ar suformuoti kaip užuolaidų - jos veikia daugiau kaip roletai. Tad jų valdymas yra šiek tiek kitoks: romanetės yra valdomos grandinėle arba eletrine pavara, o jų pagrindinis pranašumas prieš užuolaidas yra paprastumas, priežiūros lengvumas. Dėl to, kad romanetės nesiekia žemės, jos renka mažiau dulkių ir nešvarumų nei užuolaidos. Jas taip pat lengviau nukabinti, todėl ne tik galėsite dažniau išskalbti, bet ir užsinorėjus pakeisti audinio spalvą ar raštiškumą.

Užuolaidų ir romanečių audiniai yra skirstomi į lengvus ir sunkius pagal medžiagos tankį. Norintiems prabangaus interjero, svarbu pasirinkti nei per lengvą, nei per sunkų audinį, nes pirmajam bus sunku gražiai kristi, o antrąjį sunkiau valdyti (traukti). Dažniausiai pasirenkamos šios medžiagos:
  • Šilkas. Šio tipo audinys yra gana lengvas, puikiai krenta, todėl geriausiai tinka vasariniam interjerui. Tačiau dėl audeklo lengvumo jį gali būti sunku formuoti (parinkti norimą kritimo stilių). Kai kurienamų savininkai dėl to renkasi dirbtinio šilko užuolaidas ar austrijietes.
  • Velvetas. Tai yra daug sunkesnis audeklas, kurį dažnai puošia įmantrūs raštai. Tokio tipo audinys geriau sulaiko ne tik šilumą viduje, bet ir saulės šviesą, tad tiks miegamajame arba žiemos interjerui.

Nepamirškite, kad saulėje esantys audiniai po truputį blunka, todėl po kiek laiko romanetės ar užuolaidos interjere turės būti atnaujintos.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.