Renkamės naktines užuolaidas

Paprastai daugiausiai dėmesio yra skiriama dieninių užuolaidų pasirinkimui, tačiau naktinės užuolaidos  turėtų būti renkamos irgi labai atsakingai. Tinkamai parinktas užuolaidų audinio tankumas gali tiesiogiai veikti jūsų miego kokybę. Tuo tarpu audinio dekoratyvumas ir kiti stiliaus sprendimai padeda sukurti tam tikrą erdvės charakteristiką, naktinės užuolaidos gali būti pagrindinis kambario akcentas. Siekiant surasti geriausią dieninių ir naktinių užuolaidų derinį, vertėtų žinoti, kaip tinkamai pasirinkti naktinių užuolaidų audinį ir į ką koncentruoti dėmesį prieš perkant.

Kur kabinsite užuolaidas?

Vieta, kur užuolaidos bus kabinamos, yra labai svarbi. Jeigu naktines užuolaidas kabinsite svetainėje, užuolaidų tankis nebus esminis veiksnys. Tačiau miegamajame rekomenduojama „Black out" medžiaga, kuri visiškai užtamsina patalpą net šviesiausią dieną. Tiesa, svetainei to nereikia, o štai miegamajame paprastai visiškas lango uždengimas yra tiesiog būtinas norint pailsėti ir netrukdomai išsimiegoti. Šioje erdvėje naktines užuolaidas dažnai naudoja lyg kontrastingą elementą dieniniams užuolaidų audiniams. Svetainėje naktinės užuolaidos labiau naudojamos kaip dekoro elementas, dažnai jos gražiai surišamos lango kraštuose, taip tarsi įrėminant langą.

Visai kitaip reikėtų vertinti užuolaidų tankumą. Kaip jau buvo minėta, miegamajam siūlomas aklinai kambarį užtamsinantis užuolaidų audinys. Tačiau nepulkite vadovautis vienu patarimu, kiekvieną kartą pasvarstykite, ar tam tikras sprendimas yra tinkamas būtent jūsų kambariui. Taip pat nuspręskite, ar jums labiau patinka vidutinio tankumo naktinių užuolaidų audiniai, kurie pritemdo patalpą, bet jos aklinai neužtamsina, ar akimirksniu tamsą patalpoje sukuriančios medžiagos. Nepamirškite atsižvelgti, kokio sunkumo yra medžiaga, mat užuolaidas turėsite arba atitraukti, arba užtraukti, taigi, pernelyg sunkus audinys gali gadinti gležną karnizą, neatrodyti elegantiškai mažoje erdvėje ir būti nepatogus traukti.

Kabinimo ir valdymo tipas

Visi siekia funkcionalių ir patogių interjero sprendimų, tad, jei užuolaidų audinys yra pakankamai sunkus, rinkitės elektroninį jų valdymą. Žinoma, karnizai paprastai sukuria dinamiškesnį lango vaizdą, tačiau patogumo prasme, automatinis užuolaidų valdymas yra labiau tinkamas sunkiems naktinių užuolaidų audiniams. Klasikos gerbėjams siūlomi karnizai, kurie gali būti paprasto, minimalaus dizaino, arba papuošti įvairiais raižiniais karnizo galuose. Karnizų gamyboje naudojamos medžiagos - įvairios: plastikas, medis ar metalas. Pasirinkimui dažniausiai įtakos turi kambario interjeras. Svarbu atkreipti dėmesį, ar naktinės užuolaidos kabo aukščiau nei yra langas, nes tokiu atveju sukuriamas didesnės erdvės įspūdis. Tai naudinga, jei norima mažą erdvę vizualiai praplėsti.

Naktinių užuolaidų audinio suderinimas su sienomis

Vienas iš kriterijų, kaip dar gali būti pasirenkamas užuolaidų audinys, tai jų derinimas su sienų spalva. Nors naktinių užuolaidų medžiaga yra gera galimybė interjerą praturtinti dinamika ir spalvomis, vis dėlto, interjero dizaineriai užuolaidas rekomenduoja rinktis tonu šviesesnes ar tamsesnes nei sienų spalva. Taip išsaugosite eleganciją, o interjeras atrodys organiškai. Tiesa, toks derinimas dažniau taikomas klasikinio stiliaus namams. Jeigu jūsų būste vyrauja modernus minimalizmas, rinkitės kontrastingesnius variantus. Tačiau atminkite, kad tokiu atveju naktinės užuolaidos (jei jos ryškios) atkreips į save dėmesį, todėl visada privalės būti itin preciziškais pakabintos ir suklostuotos.

Įmantrūs audiniai išskirtinėms erdvėms

Užuolaidų audiniai gali būti patys įvairiausi, kai kurie iš jų - ypač elegantiški ir išskirtiniai. Dažnai tokios medžiagos būna dominuojantis interjero elementas, praturtinantis ir dienines užuolaidas. Audiniai, priklausomai nuo individualių norių, gali būti arba itin sunkūs, pavyzdžiui, velvetiniai, arba prabangūs, tarkime, šilkiniai. Naktinių užuolaidų medžiaga lygiai taip pat gali būti ir vienspalvė bei visiškai paprasta. Atminkite, kad ne tik audinio tekstūra, bet ir raštas ar klosčių plotis turi įtakos bendram lango ir kambario vaizdui. Dėl šios priežasties visada geriau pasitarti su užuolaidų specialistais, kurie patars ne tik renkantis užuolaidas, bet ir derinant atskirus audinius prie bendro interjero stiliaus.

Naktinių užuolaidų audiniai neturi vieno vyraujančio spalvinio tono, kaip, pavyzdžiui, dieninės užuolaidos, kurios labai dažnai būna švelnių, pastelinių spalvų. Tankaus audinio užuolaidos gali būti pačios įvairiausios tiek tekstūros, tiek dekoracijų ar spalvų prasme. Priklausomai nuo sezono, užuolaidų gamintojai pateikia naujas užuolaidų kolekcijas, naujausias tendencijas. Svetainėje domuslumina.lt taip pat rasite naujus, madingus ir elegantiškus užuolaidų pavyzdžius bei jų derinimo patarimus.

Išsirinkite naktines užuolaidas ir sukurkite savo namuose išskirtinį interjerą. Tegul pasirinkti audiniai įsilieją į kambario visumą ir perteikia jame norimą nuotaiką. Naktinių užuolaidų pasiūla, dar niekada nebuvo tokia didelė, todėl, neabejojame - tikrai rasite sau tinkamiausias.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.