Užuolaidos ir skirtingi interjero stiliai: kaip suderinti?

dieninės užuolaidos stiliai

Įrengdami namus neabejotinai norime viską padaryti tobulai. Siekiant tokio tikslo gerai apgalvoti tenka kiekvieną detalę. Dažnai gali atrodyti, kad tinkamas užuolaidas išsirinkti pakankamai sudėtinga. Iš tiesų jos lengvai suderinamos su skirtingų stilių interjeru - tereikia atsižvelgti į audinio raštą, ilgį, drapiravimą ir kitus ypatumus. Nors esama stilių, kurie pastaruoju metu itin madingi, namuose mielai pritaikomi ir ne tokie populiarūs. Norėdami sužinoti, kokios naktinės ar dieninės užuolaidos tinka jūsų namuose ir kaip jas priderinti, pasinaudokite mūsų patarimais.

Užuolaidos puikiai papildo namų dizainą

Daugelis mano, kad prie tam tikro stiliaus interjero tinka tik vienos rūšies užuolaidos. Tai tikrai nėra tiesa. Nustebtumėte pamatę, kaip puikiai kai kurios užuolaidos gali atrodyti skirtingo dizaino namuose. Norint lengviau išsirinkti šią langų uždangą reikėtų vadovautis nuomone, kad užuolaidos ne pritaikomos prie stiliaus, o yra lygiavertė namų interjero dalis. Tokiu atveju jos ne tik nepriekaištingai dera, bet ir pakeičia, papildo bendrą kambario įvaizdį.

Klasikinis interjeras reikalauja elegancijos

Pagrindiniai klasikinio stiliaus bruožai - solidumas, elegancija ir prabanga. Šios savybės dažniausiai sukuriamos šviesiomis, harmoningai tarpusavyje derančiomis spalvomis ir aukštos kokybės gaminiais. Tokio stiliaus interjere naktinės ar dieninės užuolaidos papildo bendrą kambario vaizdą, tačiau retai kada tampa patalpos akcentu. Vertėtų rinktis ilgas, šviesias ir negausiai raštuotas užuolaidas.

Skandinaviškas stilius - paprastumo pavyzdys

Aiškiomis linijomis, minimalizmu ir funkcionalumu pasižyminčiame skandinaviškame stiliuje taip pat labiausiai tinka paprastos, dėmesio neatkreipiančios užuolaidos. Čia funkcionalumas yra labiau vertinamas nei estetika, todėl išskirtiniam dizainui skiriama mažiau dėmesio. Dažniausiai pasirenkami šviesių spalvų, neraštuoti, dėmesio neatkreipiantys gaminiai.

Spalvų ir raštų įvairovė - eklektiško stiliaus kūrimui

Mėgstantiems išraiškingus akcentus rekomenduojama nebijoti ryškesnių spalvų, įvairesnių raštų ir didesnių matmenų užuolaidų. Eklektiško stiliaus gerbėjams, kurie tame pačiame kambaryje sugeba suderinti skirtingo dizaino detales, dieninės užuolaidos gali tapti puikiomis interjerą pagyvinančiomis detalėmis. Šiuo atveju reikėtų pagalvoti, kokiais baldais ar kambario detalėmis galite sukurti ryškesnių spalvų, žvilgsnį patraukiantį derinį. Dažnai tai būna sofa ar ant jos išdėliotos pagalvėlės, tačiau nebijokite rinktis ir kitokių derinių.

Jeigu ryškių spalvų nenorite, tačiau vis tiek trokštate dėmesį atkreipiančių užuolaidų, paieškokite įdomesnių raštų ir formų. Pavyzdžiui, gali tikti ilgos, drapiruotos užuolaidos. Siūlome pasidomėti itališka prestižinių užuolaidų kolekcija, kurią sudarantys romantiškų, pavasariškų spalvų gaminiai papuošti išraiškingais gėlių raštais.

Moderniame stiliuje išlaikomas rimtumas

Šio stiliaus dizaine dažnai vengiama ryškumo, spalvų įvairovės. Dažnai vyrauja viena spalva, stengiamasi neperkrauti kambario skirtingų spalvų akcentais. Todėl šio stiliaus namams dažniausiai taip pat pasirenkamos vienspalvės, neraštuotos dieninės užuolaidos. Tačiau nereikėtų apsiriboti šviesiomis spalvomis. Modernų stilių gali savitai, patraukliai papildyti tamsios spalvos - juoda, tamsiai žalia ar tamsiai mėlyna.

Estetišką, skoningą interjerą galite sukurti pritaikydami įvairias užuolaidas, tad neskubėkite ir apsvarstykite skirtingas spalvas, audinius, raštus. Galbūt visai netyčia atrasite variantą, apie kurį anksčiau pagalvoję tikrai nebūtumėte, ir kuris suteiktų namams išskirtinio žavesio.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.