Užuolaidos: žavingas sprendimas tiek namų viduje, tiek lauke

užuolaidos lauke

Idėja kabinti užuolaidas lauke gali pasirodyti neįprasta. Tačiau tai - ne tik romantiškas, bet ir funkcionalus pasirinkimas. Užuolaida viduje ar lauke gali apsaugoti namus tiek nuo saulės, tiek nuo lietaus. Užuolaidos būtinos, jei norite uždengti ne tik langus, bet ir nišas, duris, spintas. Galimi įvairūs užuolaidų kabinimo būdai, vis dėlto pasirinkti vertėtų patį stabiliausią konkrečiu atveju.

Terasa su užuolaidomis

Tai - puikus variantas norintiems pasislėpti nuo tiesioginių saulės spindulių ar nepageidaujamo praeivių dėmesio. Šis nestandartinis būdas apsaugos ir nuo nejaukių oro sąlygų - lietaus, nedidelio vėjo. Dėl šios priežasties lauko užuolaidų audinys turėtų būti atsparus vandeniui, išlaikyti stabilią formą. Gali tikti ir tokia medžiaga, kuri paprastai naudojama kaip dušo, vonios užsklanda - pavyzdžiui, vinilas.

Jei svarbi privatumo funkcija, audinys turėtų būti standus, nepermatomas arba lengvas, primenantis tinklelį, bet keliasluoksnis. Bet kuriuo atveju, lauko užuolaidos  - interjero detalė, kuri namams neabejotinai suteiks tiek jaukumo, tiek elegancijos.

Kaip tinkamai pakabinti užuolaidas?

Užuolaidų kabinimo būdai turėtų būti pasirenkami pagal erdvės matmenis, proporcijas, paties audinio storį. Atkreipkite dėmesį į kelis dalykus:

  • Pirmiausia būtina tiksliai išmatuoti langus, jų nišą ir iš anksto nuspręsti, kokios užuolaidos labiausiai tiks prie patalpų interjero. 
  • Jei norite, kad kambarys atrodytų didesnis, kabinti užuolaidas vertėtų prie pat lubų. 
  • Trumpas užuolaidas sudėtinga taisyti, todėl visuomet geriau įsigyti kiek per ilgas ir jas patrumpinti. 
  • Jei audinys susiglamžęs, vertėtų jį prieš kabinant išlyginti. 
  • Karnizai turėtų būti kruopščiai parinkti pagal užuolaidų svorį. Be to, šie elementai turi derėti.

Galimi du užuolaidų kabinimo būdai: iš angos priekio ir angos viduje. Kabinimas iš angos priekio laikomas patogiausiu. Jis vizualiai atrodo tvarkingai, nes taip kabinant užuolaidas nelieka plyšių šonuose. Taip pat toks būdas pasižymi lengvu horizontaliu audinio paskleidimu. Užuolaidų kabinimo būdai angos viduje ne visada tinkamai atlieka paskirtį. Jiems reikia daugiau atidumo. Tokiu būdu kabinant užuolaidas angos viduje gali likti plyšys, be to, sumažėja angos aukštis. Šis būdas paprastai pasirenkamas tuomet, jei užuolaidų nesigauna pakabinti iš priekio.

Modernus valdymas

Užuolaidos patogiausiai gali būti valdomos naudojant elektrinę sistemą. Toks sprendimas leidžia suskleisti ir išskleisti langų dangą ypatingai patogiai, greitai. Šiuo atveju galimas ir valdymas distanciniu pulteliu. Priklausomai nuo poreikių, jis gali būti susietas su „protingo namo" sistema. Šiuolaikiškas valdymas - tai, kas leidžia tobulai suderinti komfortą ir eleganciją.

Užuolaidų priežiūra

Norint mėgautis paprasta užuolaidų priežiūra, patartina rinktis tokias medžiagas, kurias būtų galima skalbti skalbimo mašinoje. Periodiškas užuolaidų valymas yra būtinas - juk audinį gali sutepti žvakių vaškas, dulkės, lietaus ir kitokios žymės. Paprasčiau prižiūrėti lininius ar medvilninius audinius, kurių sudėtyje yra sintetinių komponentų. Jie mažiau glamžosi.

Dėl valymo poreikio užuolaidų kabinimo būdai privalo pasižymėti patogiu ir paprastu mechanizmu. Nepamirškite, kad gali tekti valyti ir valdymo elementų paviršių. Vertėtų rinktis kokybiškas medžiagas - jos džiugins ilgiau ir bus lengviau prižiūrimos. Didelė „Domus Lumina" audinių pasiūla leidžia suderinti skirtingus interjero, eksterjero poreikius. Pasirinkę patvarius, lengvai plaunamus, stilingus audinius ir patikimą kabinimo būdą, galite mėgautis užuolaidų teikiama nauda visus metus - įsitaisę tiek namuose, tiek terasoje.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.