Užuolaidų terminija: ką žinoti svarbiausia?

užuolaidu terminija

Užuolaidų terminų supratimas padės išsirinkti tinkamiausią variantą lengviau ir greičiau. Naujosioms technologijoms tobulėjant, keičiasi užuolaidų mechanizmai, jų naudojimo ypatybės. Specifinių terminų vartojimas padės užsisakyti viziją atitinkančią langų dangą. Elegantiškos užuolaidos su žiedais  - šių laikų klasika, tačiau rinktis galima ir kitokiomis ypatybėmis pasižyminčius gaminius.

Terminai, padedantys išsirinkti užuolaidas:

Užuolaidų viršus. Ši užuolaidų dalis pasižymi tvirtumu - ji atsveria visą likusią dalį. Elegantiškos užuolaidos su žiedais turi būti pritaikytos pagal lubų išmatavimus ir žiedų tvirtumą, kad jie nenusvertų žemyn langų dangos. Dažnai dėl prastos kokybės audinio užuolaidų viršus suplyšta arba sugenda pačių užuolaidų mechanizmas.

Kabliukai. Tai - jungiamoji dalis tarp pasirinktos užuolaidų medžiagos ir karnizo. Kokybiško metalo kabliukai pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Reikėtų rinktis tokius, kurie nebūtų aštrūs ir nesugadintų viršutinės užuolaidų dalies.

Priekinis kraštas. Nuo jo priklauso visų užuolaidų dizainas. Todėl būtina pasirinkti tinkamą medžiagą. Tam tinka poliesteris, maišytas su medvilne ir viskoze. Šiuo metu pagal pirkėjų įpročius vis dažniau gaminamos medvilninės ar lino užuolaidos. Jos gali būti natūralios spalvos, derančios prie bet kurio interjero. Elegantiškos užuolaidos su žiedais gali būti dekoruotos įvairiais raštais, pasiūtos iš skirtingų audinių.

Apsiuvas. Tai - apatinė užuolaidų dalis. Nuo jos priklauso, kokio ilgio bus užuolaidos. Jas vėliau galima taisyti trumpinant. Vis dėlto geriau tokių korekcijų vengti - tai kainuoja papildomai.

Pamušalas. Jo rūšiai reikėtų skirti papildomo dėmesio. Kai kurių rūšių pamušalas gali blokuoti saulės spindulius. Jei ši užuolaidų dalis pasižymės lengvumu ir skaidrumu, saulės spinduliai prasiskverbs lengviau.

Papildoma informacija

Kalbant apie užuolaidų specifiką, dažnai aptinkamas žodis drapiruotė. Jis apibūdina dekoratyvų užuolaidų klostymą. Tokias užuolaidas dažnai renkamasi kabinti svetainėje arba miegamajame, patalpose, kuriose kur norisi masyvesnių užuolaidų. Ši langų danga gali puikiai papildyti klasikinį interjerą. Modernaus interjero namuose tokio tipo užuolaidų geriau vengti. Kuklios, elegantiškos užuolaidos su žiedais tinka minimalistinio dizaino namams.

Lambrekenas reiškia nedidelę viršutinę lango ar durų dalį. Taip pat šį terminą vartoti galima kaip trumpų užuolaidų sinonimą. Valdymo mechanizmas - geriau žinoma sąvoka. Ši dalis būtina renkantis klostuotas užuolaidas. Jei langai varstomi, paprastai valdymo mechanizmas tvirtinamas abiejose jų pusėse. Tam, kad mechanizmas būtų tinkamas, reikalingi tikslūs langų ir užuolaidų matmenys.

Specialūs užsakymai siuvėjams - tik įsitikinus kokybe

Žinant pagrindinius užuolaidų terminus, lengviau sukurti užuolaidų dizainą užsakymui bei perteikti idėją siuvėjui. Namų šeimininkai geriausiai žino, kokios užuolaidos jiems labiausiai tinka. Todėl svarbu žinoti net menkiausias detales.

Naudinga įvertinti ne tik užuolaidų ypatybes, bet ir pačią jas siuvančią įmonę. Žinios apie įmonę padės suprasti, ar gaminys pasižymi aukštos kokybės detalėmis, yra vertinamas klientų. Įmonė dažniausiai nustato grąžinimo sąlygas ir terminą - ši sąlyga aktuali perkant bet kokį daiktą. Detaliai išsiaiškinus informaciją, dėl užuolaidų gamybos kils mažiau dvejonių.

Jei nesate tikri dėl pasirinkimo, visuomet galite kreiptis į „Domus Lumina" komandą. Atsakysime į visus su užuolaidomis, jų siuvimu ir pristatymu susijusius klausimus. Prireikus padėsime tiksliai įvertinti audinio poreikį ir jo ypatybes. Elegantiškos užuolaidos su žiedais ar kito tipo langų danga gali būti išsirinkta lengvai - tereikia žinoti, ko trokštate.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.