Užuolaidų vaidmuo šiuolaikiniuose namuose

Užuolaidos - vienas seniausių langų uždengimo būdų. Jos puikiai apsaugo namus nuo dulkių, perteklinės šviesos, smalsuolių žvilgsnių. Dėl šių savybių, estetikos ir technologinių naujovių užuolaidos lengvai pritaikomos moderniuose namuose. Tai - stilingas, lengvai prižiūrimas ir funkcionalus interjero elementas.

Užuolaidų pritaikymo būdai - neriboti

Dažniausiai užuolaidos naudojamos kaip langų dangos priemonė. Tačiau šiandien užuolaidas galima pritaikyti ir kitiems poreikiams.

Vienas tokių pritaikymo būdų - erdvės pertvaros. Vietoje širmų naudojamos užuolaidos padeda išskaidyti didelę patalpą lengvai, greitai ir estetiškai. Panašūs privalumai pasiekiami ir užuolaidomis pakeičiant kambario, spintos duris, pridengiant nišas. Dar vienas pritaikymo būdas - dengti ne langus, o stiklines duris.

Šiuolaikiškų užuolaidų ypatybės

Namuose, kur vyrauja naujausios technologijos, modernumu gali pasižymėti ir tokia interjero detalė kaip užuolaidos. Priklausomai nuo poreikių, galite rinktis:

  • Elektrinį užuolaidų mechanizmą. Tokios langų, durų ar nišų dangos nebereikia valdyti rankomis. Tam skirti patogūs klavišai, veikiantys nuotoliniu būdu. Tai - ypač naudingas pasirinkimas, jei užuolaidomis norite uždengti panoraminius langus. Privalumas yra ir tai, kad automatinis mechanizmas gali būti susietas su „Protingo namo" sistema. 
  • Patvarius audinius. Šiandien užuolaidos prižiūrimos itin lengvai. Jų audiniai atsparūs dėmių susidarymui, blukimui. Be to, kai kurių medžiagų nereikia lyginti.

Specialiai apdoroti, tankūs užuolaidų audiniai puikiai apsaugo patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių grėmės. Tokiu būdu kilimai, sienų dažai ir tapetai, baldus dengiančios medžiagos ilgiau išlieka neišblukusios. Be to, šiuolaikiški dieninių ir naktinių užuolaidų audiniai padeda išvengti skersvėjo, mažina patalpų įkaitimą vasarą ir išlaiko šilumą žiemą.

Užuolaidos - patikima priemonė, užtikrinanti privatumą ir patogumą. Stori audiniai puikiai sulaiko iš išorės sklindančią žibintų šviesą, todėl juos ypatingai verta naudoti miegamuosiuose, vaikų kambariuose. Lengvi dieninių užuolaidų audiniai padeda sulaikyti vėdinimo metu į kambarį galinčius patekti vabzdžius.

Šiuolaikiniuose namuose užuolaidos atranda vietą ne tik dėl funkcionalumo, bet ir stiliaus. Audinių gausa leidžia visuomet atrasti patrauklų variantą. Be to, apšvietę elektrinių karnizų zoną galite efektingai papildyti modernų interjerą.

Kelios stiliaus idėjos naujovėmis alsuojantiems namams

Jei norite išlaikyti stiliaus vientisumą, derinkite užuolaidas su pagalvėlėmis, kilimais, lovos užtiesalu ar kitomis patalpos dekoro detalėmis, tekstile. Rinkdamiesi užuolaidų spalvą, galite įvertinti ir dizainerių patarimus moderniam interjerui:

  • Balta ir juoda. Tai - drąsus ir kūrybiškas pasirinkimas. Jei norite sušvelninti įspūdį, rinkitės tamsius mėlynus, žalius, rudus atspalvius. 
  • Pilka. Tai - itin solidi, elegantiška, moderni spalva. Be to, ji lengvai dera su kitomis spalvomis. 
  • Spalvų blokas. Šiais metais populiarus „ombre" sprendimas - ne vienintelis variantas. Jei siekiate žaismingumo, galite derinti kelis skirtingus audinius arba kontrastingas spalvas.

Modernų interjerą efektyviai pagyvina kutais, raukiniais, klostėmis dekoruotos užuolaidos. Taip pat stilingumo suteikia ir madingi audiniai - pavyzdžiui, naktinėms užuolaidoms naudojamas velvetas. Jei nesate tikri dėl pasirinkimo, pasitarkite su „Domus Lumina" komanda. Užuolaidas prtaikyti šiuolaikiniame name paprasta - tereikia atrasti geriausias šios priemonės savybes.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.