Virtuvė ir užuolaidos – suderinama

užuolaidos virtuvėje

Virtuvę užpildyti vien baldais ir buitine technika nepakanka. Tam, kad ši erdvė taptų namų jaukumo židiniu, jos interjerą reikia kurti apgalvotai. Vienu iš svarbių virtuvės akcentu galėtų tapti užuolaidos. Nors ši virtuvės interjero detalė buvo kuriam laikui pasitraukusi iš madingiausiųjų sąrašo, nemažai interjero dizainerių ir stiliaus ekspertų iškilmingai skelbia jos sugrįžimą. Virtuvės kambarys yra itin universalus, tad ši langų uždengimo priemonė gali būti pritaikyta naudojant įvairius tekstilės bei audinių derinius. Patarsime, į ką reikėtų atsižvelgti derinant užuolaidas virtuvės kambaryje.

Virtuvės tematika

Renkantis užuolaidas vertėtų vadovautis tematika bei stiliumi, kuris vyrauja visoje patalpoje. Gerai apsvarstykite, ar pasirinktas variantas tiks prie sienų spalvos, baldų ir kitų dekoro priemonių. Atminkite, kad užuolaidos derės tuomet, jei virtuvėje bus vienas ar keli panašių spalvų bei raštų elementai. Taip pat derėtų atsižvelgti į šios langų uždangos ilgį bei plotį: įprasto stiliaus virtuvėms tiks tik langą uždengiančios užuolaidos, tačiau atviro tipo virtuvėms, kurios yra sujungtos su valgomuoju arba svetaine, pasirinkę ilgas užuolaidas suteiktumėte visai erdvei klasikos, elegancijos įspūdį.

Spalvų suderinamumas

Langų dekoracijų spalvas reikėtų pasirinkti pagal tai, kokį efektą norite sukurti. Tiems, kurie siekia dėmesį nukreipti į langus, siūlome rinktis ryškias, sodrias spalvas. Jei virtuvės kambaryje ir taip vyrauja pakankamai ryškios ir šviesos spalvos, tuomet interjerą puikiai papildys įvairiais raštais dekoruotos arba vienspalvės pastelinės užuolaidos.

Dekoruojant langus vertėtų nepamiršti, jog spalvas reikia derinti ne tik prie namų interjero, bet ir prie namo eksterjero. Užuolaidos gali atlikti savitą paveikslo rėmelio funkciją, todėl skoningai parinkę spalvą bei tekstūrą, tokiu sprendimu džiaugsitės ilgai.

Dėmesys audiniui

Kad ir kaip svarbu bebūtų pasirinkti tinkamą spalvą, audinys yra ne ką mažiau reikšmingas. Atsižvelkite į geografinę būsto padėtį. Pavyzdžiui, jeigu virtuvei tenka daug saulės spindulių dienos metu, tuomet vertėtų pagalvoti apie storesnį ir tamsesnių atspalvių audinį. Nors tai vizualiai gali sumažinti virtuvės kambarį, tačiau padės apsiginti nuo nepageidaujamos šviesos. Rizikos tokiu atveju galite išvengti virtuvėje naudodami daugiau šviesių spalvų - pavyzdžiui, nudažykite sienas pastelinėmis spalvomis, rinkitės baldus, pagamintus iš šviesios medienos. Jeigu šilumos bei šviesos prevencija virtuvėje neaktuali, rinkitės plonesnius bei šviesesnius medžiagų pluoštus - jie patalpai suteiks vizualaus erdvumo ir palengvins priežiūrą.

Tinkamai pasirinktos užuolaidos neabejotinai suteiks virtuvei žavesio. Tai yra ne tik puikus būdas langams dekoruoti, tačiau ir naudinga priemonė saulės spinduliams bei nepageidaujamiems žvilgsniams sulaikyti. Dvejojate, ar pasirinkote tinkamiausią variantą? Pasikonsultuokite su „Domus Lumina" specialistais, kurie padės Jūsų virtuvę paversti ir stilinga, ir patogia.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.