Skirtingos vertikalių žaliuzių medžiagos: kurią pasirinkti

Patalpoje esant dideliems langams - vienas geriausių sprendimų yra vertikalios žaliuzės. Jos ne tik gracingai atrodo, bet ir puikiai įsilieja į interjero visumą. Jų medžiagiškumas ir spalvinės gamos leidžia lengvai suderinti žaliuzes su bendra kuriama atmosfera. Šių žaliuzių pagalba galima lengvai kontroliuoti šviesą, todėl tai ne tik elegantiškai atrodanti interjero detalė, bet ir funkcionali langų uždanga puikiai paskirstanti šviesos kiekius patalpoje. Vis dėlto kartais būna sunku apsispręsti, kokios medžiagos žaliuzes rinktis. 

Vertikalių žaliuzių asortimentas siūlo rinktis iš tekstilinių ir plastikinių žaliuzių. Tekstilinė medžiaga patraukli tuo, kad ją lengva prižiūrėti. Žaliuzes net galima skalbti rankomis ar skalbimo mašina. Ant jų nesikaupia dulkės, nes audinys būna impregnuotas. Taip pat jos lengvai derinamos, nes audinių gama leidžia rinktis tiek iš tiulinių, tiek iš žakardinių, tiek ir iš pagamintų įspaudžiant piešinį - šios kitos rušys leidžia vertikalias žaliuzes lengvai pritaikyti ne tik moderniame ar labiau klasikinius elementus akcentuojančiame interjere. Taip pat jos derės ir prabangiuose, tačiau minimalistiniuose interjeruose. Jeigu mėgstate spalvinį žaismą ir norite, kad panoraminiai langai būtų erdvės akcentas - galite rinktis ant vienos žaliuzės kabinamas skirtingų spalvų juostas. Nenorint maišyti spalvų - siūloma kita alternatyva - kabinti skirtingų aukščių žaliuzes. Taip kuriamam interjerui suteiksite papildomo „gyvumo".

Tuo tarpu plastikinės vertikalios žaliuzės, kaip ir tekstilinės - yra nesunkiai prižiūrimos. Jas paprasčiausiai galima nuvalyti šluostele, todėl tikrai nesugaišite daug laiko. Žinoma, plastikas neatrodys taip puošniai ir elegantiškai, kaip tekstilinė medžiaga. Dėl šios priežasties plastikinės žaliuzės paprastai naudojamos įmonės biuruose, parduotuvėse ar kitose komercinėse patalpose. Aišku, jas galima pritaikyti ir namų interjere, tačiau atkreipkite dėmesį, kad plastikas yra visiškai nepralaidus šviesai, todėl užtraukus šio tipo lango uždangas - patalpa bus visiškai užtamsinta. Žvelgiant iš kitos pusės, jei Jums reikalingas itin didelis privatumas ir konfidencialumas - tai puiki išeitis. Plastikas yra ilgaamžis, jis atsparus drėgmei. Skirtingai nei tekstilinis audinys - plastikas dar ir atsparus kvapams, todėl tikimybė, kad į medžiagą įsigers kvapai - išnyksta.

Kaip ir visos žaliuzės (plisuotos, horizontalios), taip ir šios, paprastai pasirenkamos pagal asmeninius poreikius ir dizaino prioritetus. Norint elegantiškos ir gracingai atrodančios aplinkos siūlome rinktis tekstilinio audinio žaliuzes. Vis dėlto, jei Jums labiau rūpi funkcionalumas - tada plastikas yra puikus sprendimas.

Puoškite savo didelius langus ir suvaldykite dienos šviesą patenkančią į aplinką!

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

 

 

 

 

 


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.