Trumpas vertikalių žaliuzių pasirinkimo gidas

vertikalios zaliuzes

Namų langus šiandien galima uždengti įvairiai, mat roletų, užuolaidų, žaliuzių ir kitų uždangų asortimentas gausus tiek spalvų, tiek dizaino atžvilgiu. Tiesa, didelė pasirinkimo gausa kartais kliudo apsispręsti dėl pirkinio, o ilgi svarstymai ir lyginimai priveda prie abejonės, ar pasirinkta langų uždanga apskritai tiks būstui. Interjero dizaineriai ragina naujai atrasti vertikalias žaliuzes. Ypatingo dėmesio joms turėtų skirti ieškantieji praktiško ir stilingo sprendimo. Pritaikius vertikalias žaliuzes, ne tik langai, bet ir pats kambarys gali iš esmės pasikeisti: tapti jaukesniu, erdvesniu, dinamiškesniu. Kaip rinktis šias langų uždangas, kokius aspektus įvertinti ir kaip nenusivilti pirkiniu?

 

Vienas populiariausių pasirinkimų langams

Vertikalios žaliuzės šiuo metu yra itin mėgstamos ir dažnai pasirenkamos dėl kelių esminių privalumų. Kaip ir kitos populiarios alternatyvos - roletai ir užuolaidos, žaliuzės vertikaliomis juostomis užtikrina efektyvią šviesos kontrolę ir papildo interjerą savita ritmika, spalvomis, subtilia elegancija. Šis gaminys pirkėjų vertinamas ir dėl kitų privalumų:

 

Galimybė uždengti ne tik langus, bet ir duris

Vertikalių žaliuzių principas - žemyn krintančios, paeiliui išdėstytos, reguliuojamos juostos. Prireikus jas galima sutraukti arba išskleisti, tokiu būdu reguliuojant šviesos srautą, sklindantį per langus, stiklines balkonų ar terasų duris. Žaliuzių juostos gali būti įvairaus ilgio ir pločio, o tai suteikia galimybę priemonę idealiai pritaikyti prie lango ar durų dydžio. Vertikalios žaliuzės gali būti tiek trumpos, montuojamos prie nedidelių langų, tiek ilgos, uždengiančios balkono duris ar visą didelį vitrininį langą.

Vertikalių žaliuzių juostas galima rinktis pagal individualius poreikius. Vis dėlto vertėtų prisiminti, kad reikėtų išlaikyti proporcijas: dideliems langams ar durims, erdvioms patalpoms rekomenduojamos platesnės žaliuzių juostos, mažesniems - smulkesnės, nes jos vizualiai dailiau įsilieja į kambario visumą.

 

Optinis kambario paaukštinimas

Vertikalios žaliuzės gali būti itin naudingas sprendimas tiems, kurie gyvena nedideliame būste su žemomis lubomis. Vertikalia kryptimi sudėliotos žaliuzių juostos vizualiai suteikia kambariui daugiau erdvumo, tarsi paaukština lubas. Šis efektas ypatingai stiprus, jei sumontuojamos šviesių, pastelinių spalvų žaliuzės. Renkantis tokio tipo langų uždangą reikia įvertinti kambario dydį, nes nedideliuose ar vidutinio dydžio kambariuose su žemomis lubomis žaliuzės gali atrodyti itin elegantiškai, o ypač aukštų lubų, lofto tipo būstuose jos gali „pradingti" atviroje erdvėje.

 

Galimybė susikurti dizainą patiems

Vertikalių žaliuzių juostų audinius galima keisti pagal poreikį. Tai reiškia, kad po kurio laiko pabodus seniems žaliuzių audiniams, kelias juostas ar visas iš karto galite pakeisti kitomis, taip atnaujindami kambarį naujais stilingais audiniais. Juostų spalvų ir raštų pasirinkimas taip pat platus - kataloge rasite tiek vienspalvių, pastelinių tonų, tiek margų, žaismingų žaliuzių.

Renkantis vertikalių žaliuzių dizainą negalima pamiršti patalpoje vyraujančių atspalvių: įvertinkite, kokios yra kambario sienos, grindys, minkštų baldų gobelenai. Tamsius kambarius pagyvinti gali šviesių atspalvių žaliuzių audiniai, o baltoms, pastelinėms, skandinaviško stiliaus patalpoms puikus akcentas gali būti tamsesnės, margos ar sodrios, pavyzdžiui, mėlynos ar žalios spalvos žaliuzės.

 

Lengva priežiūra

Vertikalios žaliuzės yra atsparios dulkėms, garams, taigi jas galima kabinti tiek virtuvėje, tiek vonioje. Į žaliuzių audinį neįsigeria kvapai, o norint pavalyti uždangą tereikia lengvai ją patrinti drėgna šluoste. Dėl to žaliuzės itin naudingos alergiškiems asmenims, naminių gyvūnėlių, mažų vaikų turinčioms šeimoms.

 

Valdymo patogumas

Galite rinktis vertikalias žaliuzes, valdomas tiek automatiškai, tiek naudojant tradicinį mechanizmą. Pastarasis taip pat patogus - traukiant grandinėlę, vertikalios žaliuzės tolygiai suskleidžiamos arba išskleidžiamos. Automatiškai valdyti žaliuzes galima naudojant pultelį. Tai - saugus ir efektyvus langų uždangų valdymo būdas, ypatingai tinkantis turintiems mažų vaikų.

 

Teisingai pasirinkus vertikalias žaliuzes, jos namų interjerui gali suteikti ypatingos elegancijos. Ieškančius funkcionalaus ir šiuolaikiško sprendimo raginame pasidomėti „Domus Lumina" asortimentu. Pasirinkimo metu akreipę dėmesį į kambario dydį, spalvas ir kelis kitus aspektus, vertikalių žaliuzių nauda ir grožiu džiaugsitės ne vienerius metus.

 

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.