DOMUS LUMINA langų uždengimai - neturinčiam lygių inovacijų projekte „Aeronamai“

DOMUS LUMINA ekspertai kartu su architektūros studija "Roda architects" įgyvendino neturinčio lygių inovacijų projektą „Aeronamai", pritaikydami jame net trijų skirtingų rūšių langų uždengimus: fasado horizontalias žaliuzes, fasado roletus ir saulės kontrolės sistemą - lameles. Šalia S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo įsikūrę „Aeronamai" - gyvenamųjų namų kompleksas, demonstracinis inovacijų projektas Kaune, pasigaminantis visą eksploatacijai reikalingą energiją.

„Aeronamai" yra aštuntas statinys Lietuvoje, kuris sertifikuotas Vokietijos „Passivhaus" sertifikatais, atitinka A++ energinio tvarumo klasę. Projektui parinktos integruotos fasado horizontalios žaliuzės, fasado roletai ir lamelės - pats geriausias pasirinkimas saulės kontrolei, energijos bei šilumos energijos taupymo efektyvumui užtikrinti.

Minėti gaminiai tapo „protingo namo" dalimi ir buvo sujungti į jo valdymo sistemą „Tahoma", valdomą bei programuojamą nuotoliniu būdu - telefonu ir/ar bevieliu radijo ryšiu. „Tahoma" apjungtus produktus galima valdyti po vieną ar visus vienu metu, nustatyti parametrus scenarijams - parinkti skirtingą programą darbo ar poilsio dienoms, atostogoms, žiemai ar vasarai. Namo energetinis efektyvumas yra svarbus aspektas renkantis būstą - juk jo eksploatacinės išlaidos žymiai mažesnės. Tačiau ne mažesnis privalumas - ir gyvenimo komfortas. Todėl techninių savybių, tvarumo , dizaino ir komforto suderinimas yra bene maloniausias iššūkis, tenkantis įgyvendinant tokius projektus.

Vienas iš novatoriškų sprendimų, papildančių mūsų gaminius šiame projekte - saulės ir vėjo jutikliai, reaguojantys į klimato pokyčius. Jei kaitina saulė ar pakyla stiprus vėjas - žaliuzės pačios užsidaro, ir atvirkščiai. Užsakovas pageidavo atitikti aukščiausius kokybės standartus, tinkamus projektui, kuris neturi lygių inovacijų, technologijų bei energinio efektyvumo srityse. Vienas iš svarbių kriterijų ir iššūkių - surasti nestandartinį žaliuzių integravimo būdą, ką ir pavyko padaryti.

Džiaugiamės, kad mūsų darbai kalba už mus ir skatina mus tobulėti, ieškoti dar nematytų, inovatyvių sprendimų, naujausių technologinių išradimų. 

Daugiau projekto nuotraukų galite pamatyti mūsų galerijoje. Nuotraukų autorius Norbert Tukaj.

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.