Žaliuzės: vertikalios ar horizontalios

 
Anksčiau daugiau biuruose naudojamos langų žaliuzės jau vis dažniau prigyja asmeniniuose namuose. Daugėja jų spalvų ir medžiagų pasirinkimų: namuose galite sumontuoti medines, aliumines horizontalias ir vertikalias žaliuzes. Šis langų uždengimas patogus galimybe ne tik visiškai atidengti ar uždengti langą, bet ir sukurti dalinį uždengimą, pro kurį vis tiek gali sklisti šviesa, bet išlikti namų privatumas. Atsižvelgiant į namų interjerą, langų dydį ir asmeninius poreikius, lieka pasirinkimas tarp vertikalių ir horizontalių žaliuzių.

 

Vertikalios žaliuzės paprastai pasirenkamos atsižvelgiant į lango kryptį: jei nukreiptas į rytus ar vakarus. Jos dažniau pasirenkamos ir didesniems langams, mat gali juos geriau uždengti. Tačiau šios žaliuzės ne itin tinka tiems, kurie namus šildo radiatoriais (nebent pasirenkamos skirtingų ilgių langų žaliuzės ant vieno bėgelio). Ilgos žaliuzės, jei jų juostos yra paverstos, kad langas visiškai būtų uždengtas, riboja radiatoriaus šilumą. Tokiems langams geriau tinka horizontalios žaliuzės. Jos gali ir geriau išlaikyti privatumą, mat yra kietesnės, papūtus stipresniam vėjui, jų padėtis nepasikeis. Dar didesnis privatumas gali būti sukurtas jei derinamos tokios žaliuzės ir pakabintos užuolaidos.

Didžiausias žaliuzių privalumas - galimybė sukurti kitokį apšvietimą reguliuojant jų juostelių padėtį. Vėlgi, horizontalios ir vertikalios žaliuzės turi skirtingas juostų padėtis, todėl sukurs kitokio tipo apšvietimus. Pavyzdžiui, pakabinus vertikalias žaliuzes, galėsite pusę lango uždengti visiškai, o kitą pusę dalinai. Tai itin paranku, jei saulė šviečia iš tam tikros pusės arba būtent toje vietoje yra kaimynų langai. Horizontalių žaliuzių juostos paprastai sukasi visos iš karto, todėl yra sunkiau uždengti vieną pusę, o kitą palikti atvirą.

Tiek vertikalios, tiek horizontalios žaliuzės yra gana lengvai valomos. Jums užteks jas arba nusiurbti arba pavalyti drėgna šluoste, tad nesvarbu, kurias pasirinksite, ilgai valydami neužtruksite. Viena priežasčių, kodėl jos ne taip greitai išsipurvina - jos būna trumpesnės nei, pavyzdžiui, užuolaidos. Vertikalias žaliuzes galite parinkti ir skirtingų ilgių ant vieno bėgelio, kas itin patogu turint balkoną ir langą šalia.
 
Galiausiai turite apgalvoti, ar pasirinktos žaliuzės atitiks Jūsų norimą interjerą. Tai priklauso ne tik nuo parinktos žaliuzių spalvos, bet ir medžiagos. Pavyzdžiui, vertikalios žaliuzės būna tekstilinės, dekoruotos, medinės, o horizontalios - medinės ir aliuminės. Taip pat pastarosios gali būti montuojamos tarp stiklų, kas itin sumažina jų galimą išsitepimą. Tokios žaliuzės sumažina ir į lauką patenkančios šilumos kiekį.
 
 
Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Rinkdamiesi langų žaliuzes, atkreipkite dėmesį ne tik į jų spalvas, medžiagas, bet ir kokios - vertikalios ar horizontalios geriau atitiks Jūsų poreikius. Negalite išsirinkti?  Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

 

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.