Kaip padidinti šviesos kiekį Jūsų namuose?

Rudeniui vis gilėjant, mažėja saulės, t.y. natūralios šviesos, kuri patenka į namus. Kuo mažiau šviesos, tuo namuose tampa nykiau, darbo kambariuose sunku išlaikyti susikaupimą, o gyventojams - gerą nuotaiką. Todėl ruošiant namus rudeniui, svarbu atsižvelgti į dienos ilgio ir saulės ryškumo pasikeitimą: tik taip galėsite išlaikyti kambariuose kuo daugiau šviesos. Taip pat gali pagelbėti tinkamai parinkti langų uždengimai - užuolaidosroletai ar plisuotos žaliuzės (kitų vadinamos - gofruotos žaliuzės).


Pirmiausia, apžvelkite savo namus. Kurios vietos atrodo tamsiausios ir kodėl: galbūt trukdo netinkamai pastatyta spinta? Parinktos tamsios interjero detalės? Tik apžiūrėję savo namus ir nusprendę, kurias erdves būtina šviesinti, galite spręsti, kaip tai daryti. Pabandykite kitaip apstatyti kambarį - galbūt saulės šviesą užstoja ne vietoje pastatyta knygų lentyna ar sofa. Jei tai nepadeda, tuomet metas atkreipti dėmesį į langus ir jų uždengimus.


Atrodo, geriausias sprendimas būtų iš viso nuimti visus uždengimus ir palikti pliką langą. Tačiau tai išbalansuoja sklindančią šviesą: kambaryje apšviečiama viena ar kelios vietos, bet ne visas kambarys. Tokiais atvejais rekomenduojamos plisuotos (kitaip dar vadinamos - gofruotos žaliuzės), kuriomis naudojantis galima atidengti viršutinę lango pusę, bet uždengti apatinę. Šviesa, sklisdama lubomis, lygiai pasiskirsto po visą kambarį, todėl tai labiausiai rekomenduojamas uždengimo būdas rudenį.


Panašiai gali veikti ir roletai ant langų, jei jie yra valdomi iš apačios į viršų. Tiek tokie roletai, tiek plisuotos žaliuzės yra taip pat naudingos tuo, kad leidžia išlaikyti optimalų šviesos kiekį kambaryje nepalikus atviro lango. Tad jei norite šviesesnio kambario, reikėtų rinktis tokius uždengimus, kurie leidžia atidengti lubas. Kitas dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį yra langų uždengimų spalvos bei medžiagos. Roletų ir žaliuzių medžiagos yra šiltesnės nei įprastų dieninių užuolaidų, todėl kambaryje bus geriau sulaikoma šiluma. Belieka pasirinkti reikiamą spalvą, kuri atitiktų kambario interjerą ir šviesos poreikius.
Nesvarbu, ar visgi namuose bus roletai ar plisuotos žaliuzės, svarbu, kad jų parinktos spalvos gerai atspindėtų šviesą, o ne ją sugertų. Todėl atsisakykite tamsių ir sodrių spalvų, rinkitės baltą, melsvą, smėlio spalvos. Tai jau seniai patikrinta skandinavų - jų šalyse saulės mažai, todėl šviesiu interjeru stengiamasi tai kompensuoti. 
Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.