Geriausi langų uždengimai rytiniams langams

Kiekvienas renkasi namus pagal skirtingas savybes: plotą, interjerą, vietą. Didelę reikšmę turi ir langai, jų padėtis, pro juos matomas vaizdas. Atsižvelgiant į lango vietą (ar jis rytuose, vakaruose), parenkami ir atitinkami langų uždengimai, kurie padeda reikiamu dienos metu šviesą sustabdyti arba kaip tik įleisti ir taip sušildyti namus. Problematiškiausias langas paprastai būna rytinis - atsižvelgiant į kambario paskirtį, jam turi būti parinktas toks uždengimas, kuris neleistų saulei akinti, reikiamu laiku galėtų jos įtaką sumažinti.
 

Kambarys su į rytus nukreiptu langu yra turbūt labiausiai netinkamas kambarys miegamajam - parinkus netinkamą uždengimą kiekvieną rytą būsite anksti pabudinti (ypač vasarą). Tačiau, jei negalite kitaip, ir šis kambarys jau tapo Jūsų miegamuoju, Jums reikalingi roletai su Black Out audiniu. Šie roletai sustabdo šviesą ir visiškai užtamsina kambarį, taigi Jūs galėsite ramiai išsimiegoti. Kadangi saulės spindulius labiausiai blokuoti reikia rytinėmis valandomis, o vėliau norima tiesiog išlaikyti privatumą arba sumažinti sklindančių saulės spindulių poveikį, galite roletus derinti su lengvomis užuolaidomis arba pasirinkti roletus Duo. Pastarieji turi du audinius - vieną uždengiantį nuo saulės šviesos, o kitą tik pridengiantį, dekoratyvinį, kurį galite naudoti vietoje dieninių užuolaidų. Panašų sprendimą galite įgyvendinti ir vaikų kambaryje, kur iš ryto saulė turi netrukdyti, o į popietę ji turi leisti netrukdomai žaisti ar ruošti namų darbus.

Kitokio tipo kambariams reikėtų parinkti kitus sprendimus. Pavyzdžiui, virtuvėje su langais rytų pusėje nėra būtina, kad šviesa visiškai nesklistų į kambarį. Užtenka spindulius tiesiog pristabdyti ir išlaikyti privatumą. Todėl šiame kambaryje puikiai tiks lengvi roletai, žaliuzės, kurie nebūtų per daug tamsūs. Medžiagas rinkitės pakankamai lengvas, kurios ne tiek greitai išsitepa ir yra atsparios drėgmei, karščiui.

Darbo kambaryje yra svarbu, kad saulės spinduliai leistų be trukdžių dirbti elektroniniais prietaisais. Todėl pasirūpinkite, kad roletai nuo saulės turėtų specialų sluoksnį, kuris neleidžia ant ekranų susidaryti atspindžiams. Kitas galimas variantas yra žaliuzės, kurių juosteles truputį pavertę, galėsite kontroliuoti saulės spindulių kiekį ir ramiai dirbti. Darbo kambaryje parinkti roletai, žaliuzės turi padėti išlaikyti tinkamą šviesos kiekį - kad būtų pakankamai šviesu, kad galėtumėte dirbti, tačiau saulė netrukdytų Jūsų darbingumui ir prietaisams.
Svetainėje, kurioje paprastai dauguma susirenka vakarais, nėra tiek svarbu saugotis nuo saulės, todėl langų roletai gali būti dekoratyviniai. Rinkitės lengvas medžiagas, kurios padėtų sugaudyti paskutinius saulės spindulius, leistų ilgiau išlaikyti šviesą namuose.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.