Kaip išsirinkti roletų audinį?

Roletai šiandien yra bene populiariausi langų uždengimai. Vos tik jiems pasirodžius rinkoje, daugybė žmonių juos ėmė naudoti ne tik kaip langų uždangą, bet ir langų dekorą. Nenuostabu, juk roletai  pasižymi praktiškumu, lengvu valdymu ir geru šviesos sulaikymu, kuris svarbus daugeliui. Be to, įvairūs audinių raštai, tik padidina šių uždangų gerbėjų gretas, mat pasirinkus vieną ar kitą roletų modelį juos lengva pritaikyti tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere. Tiesa, kartais dėl plataus pasirinkimo žmonėms būna sunku išsirinkti, todėl patariame, į ką vertėtų atsižvelgti.

Roletų audiniai  

Visi „Domus Lumina" roletai yra gaminami iš itin aukštos kokybės medžiagų, todėl pasirinkę bet kurį roletų tipą, raštus, dekoracijas ar medžiagos spalvą turėsite produktą, tarnaujantį ne vienerius metus. Visgi, kaip teisingai išsirinkti roletų audinį iš gausaus jų asortimento? Geriausia, žinoma, jį derinti prie erdvės interjero stilistikos. Taip pat turite nuspręsti, ar norite, kad langų uždangos organiškai įsilietų į stilistinę visumą ar būtų pagrindinis kambario akcentas ir savo išskirtinumu iškart patrauktų dėmesį.

Norint pirmojo varianto, rekomenduojame rinktis vienspalvius, švelnesnio spalvinio tono audinius. Jeigu jums nepatinka griežti, „įpareigojantys" audiniai, rinkitės pastelinės spalvos medžiagas: gelsvą, rusvą, žalsvą ir pan. Jie subtiliai sujungs tarpusavyje įvairius interjero elementus į darnią visumą ir derės prie įvairių stilių baldų, gobelenų, tekstilės, meno kūrinių. Tokie roletai bus tarsi nepastebimas interjero elementas, tačiau tuo pačiu ir labai funkcionalus patalpos elementus sujungiantis veiksnys.

Jeigu, vis dėlto, norite, kad langų uždengimai būtų dominuojantis, ir išsiskiriantis elementas kambaryje, tada siūlome atkreipti dėmesį ne tik, kokie yra roletų audiniai, bet ir į jų tipus. Pavyzdžiui, kuriant klasikinį interjerą, specialistai rekomenduoja roletus „Diena - naktis" ar itin elegantiškai atrodančius „Silkuette" roletų modelius. Klasikos mėgėjams itin tiks ryškios, dekoratyviniais elementais puoštos medžiagas, kurios perteikia savotišką nuotaiką - žaismingumą, modernumą, energiją ar ramybę. Rekomenduojame apžvelgti „Dizaino spaustuvės" roletų kolekcijas arba susikurti savo langų uždangą (ant aukštos kokybės roletų medžiagos galima atspausdinti klientų pageidaujamas nuotraukas). Taip langus papuošite unikalaus dizaino roletais, pagamintais specialiai jums, ir išpildysite savo interjero viziją.

Roletų paskirtis

Roletai langų uždengimų rinkoje yra jau ne vienerius metus, jų asortimentas kasmet plečiasi, vis atsiranda naujų dizaino ir funkcionalumo sprendimų. Šiandieninis žmogus orientuojasi ne tik į grožį, bet ir funkcinį daiktų išpildymą. Todėl „Domus Lumina" siūlo įvairios paskirties ir savybių audinius ir roletų dizaino sprendimus. Pateikiame keletą tokių:

  • „Diena - naktis" roletai yra vienas geriausių pavyzdžių, kaip namuose sukurti jaukumą ir užtikrinti puikų šviesos suvaldymą. Šių roletų audinys yra dvigubas, gaminamas iš dviejų, tarpusavyje pasikeičiančių medžiagos juostų: šviesios ir tamsios. Todėl sureguliuoti šviesos srautus galima net nepakėlus roleto. Tai - geras sprendimas norintiems elegantiško lango.
  • Roletai nuo saulės „Screen" sukurti specialiai erdvioms patalpoms, kuriose per langus patenka daug šviesos. Šis langų uždangų modelis yra pralaidus šviesai, tačiau sustabdo tiesioginę ir akinančią saulės šviesą, suvaldo atspindžių atsiradimą ant televizoriaus ar kompiuterio ekrano. Tai modernus ir sumanus pasirinkimas vertinantiems natūralią saulės šviesą bei privatumą. 
  • Roletų modelis „Glassgard" yra sukurtas apsaugoti patalpas nuo saulės ir karščio. Specialus audinys atspindi daugiau nei 80 % infraraudonųjų saulės spindulių, todėl patalpa neprikaista. Ši savybė ypač naudinga šiltuoju metų laiku, kai norisi vėsių ir gaivių namų ar darbo erdvės.
  • Roletai „Silkuette" veikia panašiai kaip „Diena - naktis" duetas. Jais galima reguliuoti į patalpą patenkančią šviesą visiškai nepakeliant lango uždangos. Tai tarsi modernus tradicinių žaliuzių pakaitalas, veikiantis tokiu pačiu kilnojamų medžiaginių juostelių principu.

Roletų medžiagos priežiūra

Roletų audiniai interjere atrodo ne tik išraiškingai, bet ir yra lengvai prižiūrimi. Tai, žinoma, irgi yra svari priežastis, kodėl šios langų uždangos nepraranda populiarumo ir iki šiol yra taip vertinamos klientų. Visi roletų audiniai yra impregnuoti, o tai apsaugo medžiagą nuo dulkių ir kitų nešvarumų kaupimosi. Kita vertus, jeigu matote, kad roleto medžiaga prarado spalvos ryškumą, ant jos yra susikaupę dulkių, siūlome ją nusiurbti, naudojant švelnų siurblio antgalį, jungiant mažiau intensyvų siurblio rėžimą (taip išvengsite medžiagos deformacijos). Jeigu audinys yra išteptas, pavyzdžiui, prie jo prilipęs vabzdys ar kiti stambesni nešvarumai, tas vietas švelniai patrinkite sausa šiurkštesniąją kempinėlės puse. Svarbu nepersistengti ir nepažeisti audinio, nes nutrynus impregnatorių, tose vietose greičiau susikaups dulkės ar įsigers nešvarumai.
Atraskite, kokie roletai papuoš jūsų namus, sukurs privatumą bei suvaldys intensyvią šviesą. Išsirinkite, koks audinys geriausiai atspindės jūsų interjero vizijas. Jeigu dvejoje, visada galite kreiptis į mūsų specialistus, kurie rekomenduos ir pasiūlys netikėtą, tačiau stilingą ir jūsų namams ypač tinkantį langų uždengimo sprendimą.

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.