Roletai ir saulės šviesa - keli pasirinkimai


Vasarą, kuomet šviečia kaitri saulė, atrodo, nieko negali būti geriau, nei pasislėpti vėsiame šešėlyje. Vėsos norisi ir namuose, kur pro langus plieskianti saulė kaitina patalpą bei trukdo dirbti kompiuteriu ar žiūrėti televizorių. Didžiausia saulės įtaka yra kaitriosiomis valandomis - tarp 12 ir 3 valandos dienos. Roletai, nepraleidžiantys saulės, yra efektyvus pasirinkimas tiems, kurie nori valdyti saulės kiekį savo namuose.

Saulę atspindintys audiniai

Tradicinio audinio roletai (neturintys saulę atspindinčių savybių) taip pat gali padėti reguliuoti saulės kiekį, esantį kambaryje - tai priklauso nuo audinio techninių savybių. Tačiau šie roletai nėra tokie efektyvūs - jie nedaug sumažina saulės poveikį kambariui dienos metu, erdvė vis tiek gali greitai įkaisti. Žiemą tokie roletai nesulaiko šilumos viduje, ir gali praleisti šaltį, sklindantį pro langą iš lauko. Todėl norint, kad vasarą nereiktų dažnai jungti oro kondicionavimo sistemos, o žiemą pataupyti šilumos energiją, yra rekomenduojami saulę atspindintys roletai.

Tinkama apsauga nuo saulės

Siekiant sukurti tinkamą apsaugą nuo saulės spindulių, yra siūlomi keli audiniai, turintys skirtingas savybes: Screen, Glasgard ir Black Out:

  • Screen audinio roletai tinka tiems, kurie nori natūralios dienos šviesos kambaryje, kuri netrukdomai dirbti su kompiuteriu ar žiūrėti į televizoriaus ekraną. Tokie roletai leidžia matyti ir tai, kas vyksta už lango.
  • Glasgard audinio roletai mažina saulės infraraudonųjų spindulių praėjimą į kambarį, todėl jais galima efektyviau išlaikyti norimą kambario temperatūrą. Šie roletai, nepraleidžiantys saulės kaitros, sulaiko 84 proc. saulės spindulių, todėl kambarių įkaitimas vasarą sumažėja 90 proc., o žiemą yra išlaikoma šiluma. Kaip ir Screen roletai, jie leidžia matyti vaizdą pro langą ir dirbti su ekranais.
  • Black Out audinio roletai iš viso neįleidžia jokios šviesos į kambarį, todėl net kaitriausią dieną galite kambaryje mėgautis vėsuma. Šie roletai itin tinka miegamiesiems, nes naktį apsaugo nuo šviečiančių gatvės žibintų šviesos, o rytą leidžia snausti netgi šviečiant ryškiai saulei.
 
Roletai, nepraleidžiantys saulės, tinka ne tik miegamiesiems. Gyvenamieji kambariai gali efektyviai išnaudoti tokius roletus, nes jie leidžia neužtamsinant kambario sulaikyti žalingus saulės spindulius. Aukščiau minėti roletai kaip Screen ir Glasgard itin tinka darbo kambariams ar konferencijų salėms. Jų saulę atspindintys audiniai leidžia tuose kambariuose saugiai naudoti tiek kompiuterius (kurių ekranas neatspindės saulės), tiek įvairius kitus įrenginius su ekranais. Jeigu yra poreikis naudoti projektorių, siūloma rinktis tamsesnius audinius, kad projektuojamas vaizdas būtų geriau matomas. Kitose gyvenamosiose erdvėse roletų pasirinkimas priklauso nuo to, kiek saulės šviesos norima matyti dieną. Miegamiesiems labiausiai rekomenduojami saulės nepraleidžiantys roletai Black Out.

Kaip ir kiti, roletai, atspindintys saulę, yra lengvai prižiūrimi ir pritaikomi įvairiems interjerams dėl savo spalvinių ir ornamentinių variantų gausumo.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks audinys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.