Roletai – praktiškas sprendimas mokykloms

roletai mokyklai

Aplinka, kurioje laiką praleidžia vaikai, yra svarbi. Ypač daug dėmesio reikia skirti mokymosi aplinkai, nes bet koks diskomfortas gali sutrikdyti mokymosi procesą, sumažinti koncentraciją, neigiamai paveikti vaikų produktyvumą. Neretai tai nutinka šiltuoju metų laiku ar tuomet, kai į langus ima tvieksti saulė. Saulės gausa gali pernelyg įkaitinti patalpą ir nuvarginti vaikus, todėl būtina pasirūpinti tinkamomis langų uždangomis, kad jos užtikrintų komfortą ir apsaugotų atžalas. Roletai - bene efektyviausias ir praktiškiausias pasirinkimas ugdymo įstaigoms.

Kokie yra roletų privalumai?

Šios langų uždangos, pirmiausia, leidžia lengvai reguliuoti į patalpą patenkančios šviesos kiekį. Jos tinka tiek dideliems, tiek mažiems langams, o montuoti tokias uždangas galima ant plastikinių ir medinių langų. Roletams nereikalinga nuolatinė priežiūra, o juos išpurvinti ar apgadinti vaikams yra sunkiau nei, pavyzdžiui, užuolaidas. Be to, jie padeda reguliuoti temperatūrą patalpoje ir apsaugoti nuo įkaitimo esant ryškiai saulei.

Galima pasirinkti audinius, kurie yra pritaikyti apsaugai nuo tiesioginių saulės spindulių ir nenublunka, itin ilgai išlaiko savo estetines savybes ir medžiagiškumą. Roletai gaminami iš impregnuotų medžiagų, o tai apsaugo nuo dulkių kaupimosi. Tačiau į ką dar būtina atkreipti dėmesį renkantis roletus mokykloms ir kitoms ugdymo įstaigoms?

Svarbiausia - saugumas

Neabejotinai svarbiausias aspektas be kokiose patalpose yra saugumas. Įprastai ugdymo įstaigoms keliami itin aukšti priešgaisrinės saugos reikalavimai, todėl būtina rinktis roletus, pagamintus iš ugniai atsparių medžiagų ir atitinkančius visus keliamus standartus.

Taip pat reikia atsižvelgti ir į roletų valdymo mechanizmą - ar jie bus reguliuojami grandinėle, spyruokliniu mechanizmu, ar elektrine pavara. Pastarasis mechanizmas turėtų būti pasirinktas tiek dėl patogaus naudojimo, tiek dėl saugumo: elektrine pavara valdomi roletai gali būti lengvai reguliuojami nuotoliniu būdu tik atsakingų asmenų, jų išorėje nėra virvelių ar grandinėlių, galinčių sukelti pavojų vaikams.

Medžiagų kokybė ir ilgaamžiškumas

Langų uždangos mokykloje bus naudojamos dažnai, todėl jos turi būti pagamintos iš tvirtų, kokybiškų ir ilgaamžiškumą užtikrinančių medžiagų. Be to, niekuomet nereikia atmesti galimybės, jog smalsūs vaikai gali netyčia apgadinti roletus. Vėlgi, geriausia, jog visi reguliavimo mechanizmai būtų paslėpti ir neprieinami vaikams. Venkite daug smulkių, judančių dalių turinčių mechanizmų, nes jie dažniausiai genda greičiau. Taip pat atsižvelkite į suteikiamą garantinio aptarnavimo laikotarpį ir sąlygas.

Šviesos kontrolė ir žaismingumas

Kaip jau minėjome, roletai atlieka šviesos ir temperatūros patalpoje reguliavimo funkciją. Tačiau tam, kad būtų pasiektas geriausias efektyvumas, reikia atidžiai pasirinkti roletų audinius ir spalvas. Pavyzdžiui, tamsių spalvų audiniai sugeria šilumą, tačiau geriau kontroliuoja šviesos patekimą, o šviesūs puikiai reguliuoja temperatūrą, bet prastai sklaido šviesos šaltinius. Todėl pravartu rinktis tokius audinius, kurie apjungia temperatūros reguliavimo ir tiesioginių saulės spindulių nukreipimo funkcijas, nenukenčiant nei vienam iš šių aspektų.

Šiandien įmanoma sukurti jaukią bei žaismingą atmosferą langus dekoruojant foto roletais. Ant jų gali būti atspausdinti įvairūs paveikslėliai, animacinių filmų personažai bei daugelis kitų raštų. Ypač naudinga rinktis raideles, skaičius, formules ir panašią edukacinę medžiagą. Naudokite skirtingus raštus, atitinkančius patalpų paskirtį. Žinoma, įprasti ryškiaspalviai roletai taip pat puikiai papildys ir papuoš mokymosi patalpas.

Iš visų langų uždengimų roletai ugdymo įstaigoms gali pasiūlyti daugiausiai. Jie yra patvarūs, kokybiški, saugūs, juos lengva priderinti prie patalpų interjero, todėl padės užtikrinti, kad darbas klasėje virstų maloniu, o ne varginančiu užsiėmimu. 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.