Paruoškite langų tinklelius šaltajam sezonui

tinkleliai nuo vabzdžių

Vėlyvą pavasarį, vasarą ir rudens pradžioje tinkleliai nuo vabzdžių  - nepakeičiami. Jie ne tik neleidžia į namus patekti vabzdžiams, bet ir padeda išvengti vėjo atnešamų pūkų, medžių lapų. Vis dėlto po truputį vėstant orams tinklelius reikėtų paruošti žiemai. Langų uždangų salono „Domus Lumina" specialistai pateikia kelis patarimus, kaip tai padaryti tinkamai.

Kada reikėtų nuimti tinklelius?

Neapsigaukite galvodami, kad visus tinklelius ruošiant žiemai privalu nuimti nuo langų. Ne visi tinkleliai gali būti lengvai ir paprastai nuimami. Tai priklauso nuo paties tinklelio tipo, valdymo bei tvirtinimo ypatybių. Pavyzdžiui, vieni jų tvirtinami ant lango rėmo, o kitiems pritaikomas roletų mechanizmas.

Jei Jūsų namų langus dengia tinkleliai-rėmeliai , artėjant žiemos šalčiams rekomenduojame juos nuimti. Toks sprendimas tamsiuoju metų laiku leidžia į namus patekti daugiau saulės šviesos, tad namuose būna jaukiau. Tą patį reikėtų padaryti ir su tinkleliais durims. Saugoti juos galite garaže, sandėliuke, rūsyje ar kampe už spintos - visur, kur patogu, nėra drėgmės, didelio temperatūrų svyravimo.

Jei namams nuo vabzdžių apsaugoti montavote roletų tipo ar plisuotus tinklelius  - užteks, jeigu šiuos žiemos sezonu laikysite atitrauktus ar tiesiog susuktus į kasetę. Šio tipo tinkleliai nuo vabzdžių nėra nuimami, tačiau pasižymi ypatingu ilgaamžiškumu ir patvarumu. Šaltis paslėptam tinkleliui neturi jokios įtakos - atėjus pavasariui, galėsite lengvai jį ištraukti ir toliau naudoti.

Tinklelių valymo ypatybės

Siekiant tinkamai paruošti roletus žiemos sezonui, juos taip pat reikėtų nuvalyti. Tai padaryti rekomenduojame rudeniui jau įpusėjus, nukritus medžių lapams ir pasibaigus vabzdžių sezonui. Tačiau kaip tai padaryti tinkamai ir kokių priemonių prireiks?

  • Pirmiausia siūlome tinklelius nusiurbti naudojant dulkių siurblį ir specialų, šepetėlį turintį jo antgalį. Taip lengvai pašalinsite prilipusius pūkelius, kitokius menkus nešvarumus nepažeisdami paties tinklelio paviršiaus.
  • Nusiurbus tinklelį, vertėtų jį šiek tiek pašveisti švelnia, muiluota kempine. Tai padeda pašalinti sunkiau įveikiamas dėmes. Jeigu Jūsų tinkleliai nuo vabzdžių nėra nuimami, valyti juos galite ir vertikaliai, kitaip tariant, stovėdami. Jei tinklelis lengvai nusiima, patogiau tai daryti tinklelį paguldžius jį ant žolės.
  • Pabrėžiame - tinklelių valymui niekada nenaudokite aukšto slėgio plovyklos. Jos sukuriama tekančio vandens srovė yra per stipri ir gali pažeisti tinklelį. Tuomet tinklelį tektų keisti nauju.

Paskutiniai akcentai

Ruošiant tinklelius žiemai būtina patikrinti, ar per šiltąjį sezoną jie nebuvo pažeisti. Įvairūs tinklelio įtrūkimai, atšokusi guma ar pasunkėjęs valdymas taip pat gali pareikalauti papildomo laiko. Rekomenduojame remonto darbų nepalikti naujam sezonui - sutvarkius tinklelio pažeidimus sezono pabaigoje, atėjus pavasariui kils mažiau problemų.

Jei įtariate, kad prireiks specialistų pagalbos, susisiekite su „Domus Luminos" ekspertais. Jie pasirūpins, kad tinkleliai nuo vabzdžių visuomet džiugintų nepriekaištinga būkle. Viskas, ką specialistui reikės žinoti - tinklelio ir audinio tipas, tikslūs matmenys. Paruoškite langus tamsiajam sezonui - tegul žiemą namuose būna šviesu, jauku, o pavasarį tereikia sumontuoti  ar išskleisti švarius, puikiai veikiančius tinklelius.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.