Artėja žiema: atgaivinkite kambarį naujomis užuolaidomis

užuolaidos žiemai

Užuolaidos - tai seniausias būdas langams uždengti. Jis tebėra ypatingai populiarus ne tik dėl funkcionalumo, bet ir kambario harmonijos, jaukumo palaikymo. Užuolaidos buvo sukurtos tam, kad suteiktų privatumo ir padėtų išvengti skersvėjų. Vėliau, keičiantis epochoms, imta orientuotis į interjero komfortą, stilių, kuriam įtakos galiausiai turėjo ir dieninės užuolaidos. Jei artėjant žiemai norite atnaujinti kambarius, suteikti jiems sezoniško žavesio, pravartu žinoti, kokios tendencijos vyrauja šiuo metu. Taigi, pristatome svarbiausius mados niuansus, padėsiančius pasirinkti naujas užuolaidas savo namams.

Spalvinė kambario harmonija

Psichologinis spalvų poveikis dažnai turi įtakos daiktų pasirinkimui. Tačiau spalvingos užuolaidos ne tik sukelia tam tikras emocijas, bet dažnai ir tampa pagrindiniu namų interjero akcentu. Tad šios langų uždangos spalvos pasirinkimas turi būti kruopščiai apgalvotas. Žemiau - keli pavyzdžiai.

 • Raudonos užuolaidos gali atrodyti kaip ganėtinai drastiškas sprendimas. Tačiau šią spalvą geriausia rinktis svetainei, nes raudona spalva suteikia šilumos ir energijos pojūtį. Tokio efekto miegamajame reikėtų vengti. 
 • Mėlyna spalva poilsio zonoje itin tinkama - ji asocijuojasi su ramybe ir harmonija. 
 • Žvalumo ir pozityvumo suteikiančios žalios spalvos dieninės užuolaidos puikiai tiks vaikų ar darbo kambaryje. 
 • Violetinė spalva siejasi su rafinuotumu, todėl tokio atspalvio užuolaidos turėtų būti derinamos prabangiame namų interjere. 

Spalvos pasirinkimas priklauso ne tik nuo individualių pomėgių, bet ir patalpos paskirties. Tokie kriterijai nekinta taip sparčiai kaip mados tendencijos. Jei visgi norite namuose pritaikyti populiarias spalvas, siūlome rinktis aukso, raudonojo vyno, oranžinius, terakotos atspalvius.

Balta - populiariausia spalva visais laikotarpiais

Baltos spalvos privalumas tas, kad ji išlieka skoningu pasirinkimu nepriklausomai nuo mados tendencijų. Be to, baltos užuolaidos dera tiek prabangiame, tiek klasikinio stiliaus interjere. Išskirtinis tokių užuolaidų universalumas leidžia jas lengvai priderinti skirtingo stiliaus namo, salono ar studijos tipo interjere.

Žiemos sezonui puikiai tinka baltos spalvos užuolaidos, nes jos asocijuojasi su pagrindiniu šio metų laiko simboliu - sniegu. Be to, baltos spalvos užuolaidos yra pralaidžios šviesai. Taigi, tokios dieninės užuolaidos užtikrina privatumą ir leidžia mėgautis saulės šviesa.

Dar keli interjero dizainerių patarimai

Kaip ir drabužiai, užuolaidos skirstomos pagal sezoniškumą. Atėjus rudeniui ar žiemai, sunkesni audiniai apsaugo nuo į namus plūstančio šalto oro. Dažnai tokia idėja laikoma ne tik puikiu sprendimu komforto prasme, bet ir galimybe atsinaujinti: įprastą aplinką paįvairinti naujais daiktais ar spalvomis. Atnaujinus interjerą vien dieninėmis užuolaidomis galima papildyti kambarį jaukumu, šiluma ir šventiška atmosfera.

Šį sezoną renkantis užuolaidas namams svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tam tikras spalvas - reikšmingas ir audinio tipas, raštas.

 • Niekas taip nešildo erdvės kaip dramatiškos užuolaidos. Skirtingų audinių sluoksniavimas padės sukurti šilumą per daugybę tekstūrų. 
 • Įprasta manyti, kad ilgos dieninės užuolaidos turi vos siekti grindis. Tai - netiesa. Ant grindų susigarankščiavęs užuolaidų audinys padeda atskleisti užuolaidų storį ir suteikia interjerui lengvumo. 
 • Šių metų žiemos sezono tendencija - ir metalo atspalviai.
 • Aksomo audinio užuolaidos sunkios, tačiau nepermatomos ir jaukios. Rafinuotumo tokioms užuolaidoms gali suteikti sodresnės spalvos. 
 • Puikiai tarpusavyje derančios šviesiai mėlyna ir molio spalvos taip pat padės susikurti išskirtinį kambario interjerą.
 • Tarpusavyje lengvai dera matinis velvetas ir blizgus satinas, standesnis ir lengvas lininis audinys. 
 • Siekiant įdomesnio rezultato vertėtų dėlioti vienus audinius šalia kitų ir taip išsirinkti tinkamiausią derinį.

Užuolaidos - tai vienas svarbiausių akcentų, padedančių užbaigti namų interjerą. Įsiliedamos į mados tendencijas, skirtingo dizaino dieninės užuolaidos puikiai leis ir atsinaujinti, ir atspindėti didžiuosius dizaino pokyčius.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.