Dėmesys langams – kerinčio kalėdinio dekoro pagrindas

kalėdinės naktinės užuolaidos
Likęs mažas pluoštas kalendoriaus lapelių liudija apie metų pabaigą ir nenumaldomai artėjantį Kalėdų šurmulį. Jau labai greitai užgrius dovanų paieškos rūpesčiai ir pasiruošimas didžiosioms metų šventėms. Tačiau streso paprasta išvengti namuose sukūrus išties šventišką, jaukią, žaismingą atmosferą. Tam nebūtina turėti daug priemonių - praversti gali ir naujos naktinės užuolaidosromanetės ar roletai .

Paverskite langus dekoro centru

Langai - namų vieta, neišvengiamai sulaukianti dėmesio. Juk būtent iš čia po kambarius pasklinda natūrali šviesa, čia gėlėmis ar įvairiomis kitomis dekoro detalėmis išpuošiamos palangės. Tad neapleiskite langų - verčiau paverskite juos visos šventinės nuotaikos centru. Tam pravers žinoti, kokios yra kasmetinės ir šių metų kalėdinio interjero tendencijos.

Tradicijų mėgėjams - kasmetinės gairės

Jei žavitės klasikiniu interjeru, o Kalėdas įsivaizduojate tokias, kokios jos buvo ir vaikystėje, naudojate jau relikvijomis tapusius papuošimus, šįmet taip pat galite lengvai išlaikyti tradicijas. Primename, kad jau klasika tapo specifinės spalvos ir jų deriniai - pavyzdžiui, auksinė, raudona ir žalia, raudona ir balta arba balta atskirai.

Langų dekorui svetainėje tiks šių spalvų naktinės užuolaidos. Miegamajam rinkitės švelnesnes spalvas - venkite skaisčiai raudonos ar žalios. Šiuose kambariuose, kaip ir virtuvėje ar net stiklintoje terasoje, balkone taip pat puikiai tiks elegantiškosios romanetės ar žaviosios plisuotos žaliuzės.

Jei norite papildomų dekoro elementų, rinkitės natūralius eglišakių vainikus, eglutės žaisliukus, tviskančias girliandas. Jas galite atsargiai kabinti ant pačių užuolaidų, romanečių arba aplink langą.

Šių metų rampos šviesoje - subtilūs akcentai

Kasmet klasikinis kalėdiškas namų interjeras vis atnaujinamas naujomis, moderniomis, madingomis detalėmis. Šventiniame dekore puikiai atsispindi ir nemaža dalis šių bei kitų metų interjero tendencijų. Dėl šios priežasties pasirinkti madingas langų uždangas - praktiškas sprendimas. Juk naujos, tendencijas atitinkančios naktinės užuolaidos, romanetės ar roletai, žaliuzės džiuginti gali ištisus metus. Pastebima, kad mados gairės ne visuomet keičiasi kardinaliai - neretai jos tiesiog papildomos nedideliais pakeitimais, tad dekoro priemonėmis galima grožėtis ir dar ilgiau.

Pateikiame kelias 2018-2019 m. kalėdinio dekoro tendencijas ir patariame, kaip jas pritaikyti langų uždangoms:

  • Spalvų paletė

Aukso atspalvių nuo kalėdinio interjero atskirti tiesiog neįmanoma. Tačiau šįmet dominuoja ne paprasta, o rausvo aukso spalva. Tebemadingas klasikinis raudonos ir baltos, raudonos ir žalios derinys. Be to, paletę papildo ir mėlyni atspalviai. Puikus derinys - auksinės ir raudonos. Dar viena tendencija - pastelinės spalvos. Taigi, šventiškos naujos naktinės užuolaidos, romanetės, žaliuzės ar roletai gali būti pasiūti iš itin plataus audinių asortimento. Primename, kad neverta bijoti derinti skirtingų langų uždangų - pavyzdžiui, tegul Kalėdų dvasia alsuojančioje svetainėje langus puošia sniego baltumo roletai ir skaisčiai raudonos, grindis siekiančios užuolaidos.

  • Raštai ir tekstūros

Šįmet ypatingas dėmesys skiriamas tekstūriniams, raštuotiems audiniams. Jei norite išskirtinio elemento, langus puoškite languotomis užuolaidomis ar romanetėmis. Taip pat labai madingas natūralumas. Dėl to patariame drąsiai rinktis ir floros, faunos motyvais dekoruotus audinius. Beje, juos patartina derinti su aplinka - pavyzdžiui, tuo pačiu egzotinių paukščių, gyvūnų ar augalų atvaizdu gali džiuginti naktinės užuolaidos arba fotoroletai ir pagalvėlės arba lovatiesė. Dar vienas variantas - mėginti atrasti sąsajų su paties šventinio stalo dekoro detalėmis, eglutės papuošimais.

  • Įkvėpimo šaltiniai - gamta ir vintažas

Jei šiais metais namų dekore norite suderinti ir tradicijas, ir naujoves, tai padaryti bus išties paprasta. Ne vien langų uždangos, bet ir dekoratyvinės pagalvėlės, lovatiesės, kilimai, net stalo įrankiai gali būti pasirenkami atsižvelgiant į natūralumo ir vintažo tendencijas. Langams siūlome rinktis žemiškų spalvų (rusvas, žalsvas, gelsvas), tekstūra medvilnę ar liną primenančias uždangas.

Tiek šių metų, tiek tradicinės namų puošybos tendencijos - skoningos, rafinuotos, žaismingos ir lengvai pritaikomos. Pritaikius jas langų uždangoms, paprasta sugriauti mitą, kad naktinės užuolaidos ar kitokia priemonė tėra funkcionalus, griežtai praktiškas kambario elementas. Tad pasiduokite kūrybinėms vilionėms - paverskite langus šventiškos nuotaikos epicentru ir grožėkitės rezultatu net didžiajam šventiniam šurmuliui praūžus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.