Kaip derinti langų uždengimus?

Jei norite savo namus atnaujinti ir pritaikyti juose naujausius šių metų stilius, reikėtų išmokti tinkamai derinti langų uždengimus. Dažniausiai toks derinimas suprantamas kaip dieninių ir naktinių užuolaidų taikymas, tačiau kai tokia didelė langų uždengimų įvairovė, nepatartina vien tuo apsiriboti. Juk langą gali uždengti ir roletai , ir naktinės užuolaidos , plisuotos žaliuzės , sudarytos iš dviejų audinių, o jei esate kūrybingas, rasite ir dar daugiau variantų.

Roletai ir užuolaidos

Roletai ir užuolaidos  - gana populiarus langų uždengimų derinimo būdas. Pavyzdžiui, jei kambaryje parinktos išskirtinės dieninės užuolaidos , tuomet naktį langą gali uždengti tamsus roletas. Toks sprendimas labiau traukia akį, nei įprastinės užuolaidų idėjos, kai tiesiog ant to paties lango derinami dieniniai ir naktiniai audiniai. Dar viena galimybė - derinti fasado roletus  ir užuolaidas. Toks sprendimas itin tinka tiems, kurie nenori per daug apkrauti savo namų interjero, bet pageidauja dvigubos apsaugos nuo saulės.

Žaliuzės ir užuolaidos

Gana moderniai atrodantis sprendimas - derinti žaliuzes ir užuolaidas. Jei žaliuzės atvertos taip, kad į kambarį sklistų daug šviesos, o užuolaidos gana lengvos, tuomet erdvė atrodys itin šviesiai. Šis variantas puikiai tiks darbo kambariui, kai produktyvumui palaikyti būtina dienos šviesa. Saulei leidžiantis šiek tiek užtrauktos žaliuzės sulaikys vakarinius spindulius, o dieninės užuolaidos išlaikys kambario privatumą ir apsaugos nuo nereikalingų pašalinių žvilgsnių.

Romanetės ir užuolaidos

Šis variantas kiek „sunkesnis", tad labiau tinka miegamiesiems. Pasirinkę tankesnius romanečių ir užuolaidų audinius, būsite tikri, kad saulė nepateks į kambarį ir netrikdys Jūsų miego. Toks sprendimas gali atrodyti ir labai prabangiai, ypač jei parinkti audiniai masyvūs, gana sunkūs. Jei norite žaismingo kambario stiliaus

Nestandartiniai derinimo būdai

Jei pasiūlytos užuolaidų idėjos - ne tai, ko ieškote, galite rinktis ir mažiau įprastus variantus: pavyzdžiui, roletus DUO ir plisuotas iš dviejų audinių sudarytas žaliuzes. Šie uždengimai kol kas nėra itin dažnai naudojami, todėl Jūsų namuose tikrai paryškins, kiek pabrėš interjerą. Plisuotos iš dviejų audinių sudarytos žaliuzės - gana patogios naudoti: patraukus rankenėlę, ištraukiamas norimas - šviesesnis arba tamsesnis - audinys. Šios žaliuzės užima nedaug vietos, tad puikiai tinka kambariuose, kuriuose kuriamas minimalistinis interjeras arba jie tiesiog maži. Norint įsileisti saulės šviesos, abu audinius galima sukelti į viršų. Roletai DUO  - panašus variantas, tačiau juose įmontuota dviguba kasetė ir valdymo mechanizmai - virvelės - šiuo atveju yra du. Naudodami abu roleto audinius galite kambarį ne tik užtamsinti, bet ir subtiliai dekoruoti.

Keli langų uždengimai labai pravartūs visiems, kurie nori visiškai uždengti savo kambarį nuo saulės šviesos. Na, o dvigubi langų uždengimai sulaiko daugiau šilumos, todėl tai puikus variantas žiemą. Svarbiausias patarimas derinant langų uždengimus ir norint optimalaus varianto - vienas jų turi būti šviesesnis, lengvesnis, kitas - tamsesnis. Vis dėlto nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus. 

 

 

 

 

 


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.