Kaip pasirinkti užuolaidų stilių?

Nors užuolaidos  yra bene seniausiai langų uždengimo rinkoje esantis pasirinkimas - jos vis dar nepraranda populiarumo. Šiandieninė audinių pasiūla leidžia užuolaidomis apjungti erdves ir sukurti stilistinę darną. Užuolaidos dažnai atspindi kambario „charakterį", todėl jų pasirinkimas itin svarbus. Neretai žmonės galvoja, kad užuolaidų klostavimas ar karnizų parinkimas neturi daug reikšmės. Vis dėl to taip galvoti yra klaidinga. Kadangi net ir maži niuansai (pvz.: paslėpti karnizai) nulemią bendrą dizaino išpildymą.

Užuolaidų rūšys ir jų derinimas 

Užuolaidos įprastai būna trijų rūšių: dieninės, naktinės ir tarpinės. Priklausomai nuo erdvės ir interjero dizaino - derinamas ir užuolaidų tipas bei medžiagos tankumas. Jeigu tai virtuvės lango užuolaidos - rekomenduojame kabinti trumpas tarpines užuolaidas, kurios yra lango ilgio. Taip ne tik suvaldysite šviesos srautus, bet ir sukursite privatumą, tačiau neprarasite dienos šviesos erdvėje. Jeigu jūsų virtuvė yra sujungta kartu su valgomuoju - tada galite rinktis ir ekspresyvesnio audinio, ilgas užuolaidas. Tam, kad nebūtų blokuojama šviesa patenkanti į vidų - siūlome derinti itin lengvo audinio pastelinės spalvos dienines užuolaidas su prabangesnių ir sunkesnių audinių naktinių užuolaidų audiniais. Pastarąsias galite šone surišti virveliniu raiščiu su kutais. Taip sukursite prabangią atmosferą ir kiekvieną apsilankiusį valgomajame priversite atkreipti dėmesį į langų uždangų pasirinkimą.

Jeigu renkatės užuolaidas svetainei - siūlome ne tik atkreipti kokie užuolaidų laikikliai geriausiai tiks, bet ir kokia užuolaidų valdymo sistema bus pasirinkta - rankinė ar automatinė. Paprastai užuolaidų laikikliai yra derinami prie parinkto audinio spalvos ir tekstūros. Jei renkatės metalinį karnizą - užuolaidos itin gražiai atrodys pakabintos ant metalinių, jau audinyje įsiūtų žiedų. Vis dėl to jeigu svetainės lubos yra gana aukštos rekomenduojame derinti dienines ir naktines užuolaidas ir jas valdyti automatiniu būdu. Puiki išeitis tokiam variantui yra paslėpti karnizai. Jie ne tik neužgriozdina ir nesujaukia bendros svetainės stilistikos, bet ir palengvina užuolaidų traukinėjimą - tai galima atlikti nuotoliniu pulteliu. Taip pat svetainėje galima rinktis ir tarpinių užuolaidų variantą. Jis, kaip ir minėtos virtuvės lango užuolaidos, nebus labai į akis krentanti detalė, tačiau puikiai atliks privatumo suteikimo ir šviesos reguliavimo funkcijas. Tarpinės užuolaidos siūlo didelę audinių pasirinkimo gamą, todėl jas lengvai priderinsite, tiek spalviniu, tiek raštiškumo atžvilgiu.

Užuolaidų klostavimas 

Tai viena pagrindinių atitinkamą nuotaiką kambaryje sukuriančių detalių. Užuolaidų klosčių intensyvumas automatiškai sukuria prabangiau atrodančią aplinką. Tačiau nereikėtų persistengti ir jokiu būdu tankiai neklostuoti abiejų audinių - jei yra pasirinktos dieninės ir naktinės užuolaidos. Taip bus sukurtas perteklinis ir neskoningas variantas, kuris tikrai neprisidės prie gero stilistinio išpildymo. Rekomenduojama dienines užuolaidas klostuoti gana retomis klostėmis, o naktines - tankesnėmis. Taip užuolaidų bangelės gražiai persilies ir derės tarpusavyje.

Atminkite, kad maži akcentai, kaip užuolaidų raiščiai, surišimo padėtis, klostės ar karnizų pasirinkimas labai prisideda prie išbaigto ir išpildyto vaizdinio sukūrimo. Todėl prieš pirkdami visada apgalvokite visas detales, o ne bandykite modeliuoti audinius ir jų pakabinimo variantus, jau įsigijus medžiagas.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.