Kokiais atvejais naktinės užuolaidos naudingos, o kada jų geriau nesirinkti?

 
Užuolaidos visada buvo asocijuojamos su jaukumu, šiek tiek romantišku kambario įvaizdžiu. Dabartinė audinių pasiūla leidžia užuolaidas itin lengvai priderinti bet kokioje erdvėje. Nepaisant to, dažnai kyla klausimas: kokiose erdvėse reikalingos naktinės užuolaidos ir ar jos išvis būtinos? Interjero specialistai pataria laikytis kelių esminių taisyklių, kurios padės išlaikyti stilistinę darną namuose.

Audinio pasirinkimas ir užuolaidų funkcija

Tai vienas pagrindinių faktorių derinat naktines užuolaidas  ne tik prie dieninio užuolaidų  audinio, bet ir bendros kambario stilistikos. Šis pasirinkimas yra esminis, nes nulemia, kokią funkciją užuolaidos atlieka kambaryje: labiau dekoratyvinę ar praktinę – apsaugoti kambarį nuo natūralios šviesos. Šiandien tokia langų uždengimo priemonė (internetu taip pat jų galima įsigyti) atlieka žymiai daugiau funkcijų, nei seniau. Dabar pasirinkdami naktines užuolaidas galite jomis tik papuošti lango šoną, tarsi įrėminti jį. Tokiu atveju gražiai šonuose pakabintos užuolaidos ne visada yra traukomos – išlieka statiškoje padėtyje. Jeigu užuolaidos pasirinktos tik tokiam tikslui, galite rinktis itin sunkius, prabangius audinius, kurie papuoš erdvę ir suteiks jai prabangos įspūdį.

Naktinio audinio užuolaidos gali būti tikslingai naudojamos ir šilumos sulaikymui viduje. Storas audinys neleidžia taip lengvai prasiskverbti šalčiui, sklindančiam nuo langų, o tuo pačiu ir sulaiko šilumą viduje. Žinoma, tai neatstoja šildytuvo, tačiau ženkliai prisideda prie šilumos izoliacijos. Todėl kambariuose, kuriuose langai yra šiaurinėje pusėje, patartina naudoti naktines užuolaidas, nes taip kambarys bus jaukesnis ir šiltesnis.

Pagrindinė šių užuolaidų paskirtis visgi išlieka privatumo sukūrimas ir kambario užtemdymas. Dėl šios priežasties tokio tipo užuolaidos miegamajame – itin populiarios. Ko gero, tai – vienintelė erdvė, kurioje tankus užuolaidų audinys yra tarsi neginčytina taisyklė. Šiame kambaryje norisi ne tik privatumo, bet ir tamsos, tam, kad poilsis būtų kuo kokybiškesnis. Be to, priklausomai nuo pasirinkto užuolaidų audinio, jis gali ir sumažinti sklindantį triukšmą, apriboti išorinės aplinkos garsus.

Kitos erdvės, kur naktinės užuolaidos yra dažnas pasirinkimas:

  • Svetainė

Šiame kambaryje norisi elegancijos, todėl dieninių ir naktinių užuolaidų duetas čia puikiai tinka.

  • Virtuvė

Tie, kas nori tradicinių interjero sprendimų, dažnai pasirenka užuolaidas ir virtuvėje. Tačiau šiandien išsiplėtus langų uždengimų rinkai, praktiškesniems, daug laiko virtuvėje praleidžiantiems žmonėms rekomenduojama jas keisti roletais ar tarpiniu variantu - romanetėmis.

  • Vaikų kambarys

Naktinių užuolaidų naudojimas miegamajame, kuriame ilsisi mažyliai, yra gana praktiškas sprendimas. Tačiau jei tai yra palėpės tipo kambarys – užuolaidos netiks. Todėl tam, kad užtamsintumėte patalpą, rekomenduojame rinktis „Velux" stoglangiams skirtas užuolaidėles, kurios gaminamos roletų principu.

Kada geriau nenaudoti naktinių užuolaidų?

Bene pagrindinis veiksnys, lemiantis, ar erdvėje patariama kabinti tokio tipo užuolaidas, ar ne, yra kambario dydis. Išraiškingos, tankaus audinio, „sunkios" užuolaidos vizualiai sumažina patalpą, todėl, jei ji nedidelė, o užuolaidų vis tiek norisi, galite rinktis iš keleto variantų:

1. Naudoti tankesnio audinio dienines užuolaidas, kurios iš dalies pateisina naktinių užuolaidų funkciją;
2. Rinktis šviesių audinių užuolaidas, taip „neapsunkinsite" kambario, nors, reikia pastebėti, erdvė šiek tiek sumažės.

Užuolaidų sezoniškumas

Naktinės užuolaidos, kaip, beje, ir dieninių užuolaidų audinys, yra itin lengvai pakeičiamos, todėl gali būti pritaikomos pagal vyraujantį sezoną ar naujas tendencijas. Šiltuoju metu galite rinktis šiltesnius užuolaidų atspalvius, o šaltuoju - žemės spalvas, tamsesnį koloritą. Taip pat dėl užuolaidų lengvo pritvirtinimo ir nuėmimo, jas galima keisti tada, kai norima atnaujinti kambario stilistiką - pakeitus užuolaidas, pakinta ir bendras erdvės vaizdas.

Rinkitės kokybišką audinį

Jeigu jau nusprendėte savo namuose turėti naktines užuolaidas, tuomet nepagailėkite laiko audinio pasirinkimui ir finansų aukštos kokybės užuolaidoms įsigyti. Kokybiški audiniai ilgiau neišblunka, išsaugo savo pirminę spalvą. Rinkdamiesi užuolaidų medžiagą atkreipkite dėmesį ir į jų priežiūros (skalbimo, džiovinimo) ypatumus. Kuo užuolaidos mažiau glamžosi ir išlaiko savo pirminė formą, tuo jas paprasčiau prižiūrėti. Tai galioja ne tik kalbant apie jų reguliavimą (atitraukimą, užtraukimą), bet ilgą tarnavimo laiką. Naktinės užuolaidos internetu šiandien jau tapo kasdienybe, tačiau nesvarbu, kur jas ketinate įsigyti, prieš pirkdami vis tiek įvertinti kelis svarbius faktorius.

Renkantis užuolaidų raštą, žinoma, galite vadovautis tendencijomis, tačiau moderni klasika skoningai atrodys net po kelių metų ir jums nereiks kaskart ieškoti vis kitų, madingesnių modelių. Sprendžiant ar užuolaidos turi būti dekoruotos raštais, prieš pirkdami įvertinkite, ar po kiek laiko išraiškingi raštai nepradės erzinti ir, galbūt, geriau bus rinktis vienspalvius, tačiau prabangius audinius.

Pasinaudokite šiomis įžvalgomis ir atraskite kitokią naktinių užuolaidų paskirtį. Jeigu sunku nuspręsti, pasikonsultuokite su „Domus Lumina" specialistais, kurie patars ir padės rasti optimaliausią sprendimą - juk tai nebūtinai turi būti užuolaidos.


 

 

 

 

 


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.