Miegokite ramiai: kaip langų uždengimai sumažina triukšmą?

Miegas ir jo metu susigrąžinama energija yra šventas reikalas kiekvienam žmogui. Tačiau labai dažnai dėl išorės triukšmo poilsis būna negailestingai sutrukdomas. Ypač dažnai tai patiria didmiesčių gyventojai, kurių miegamojo langai nukreipti į gatvę. Deja, bet iš aplinkos į namų vidų plūstančių garsų sustabdyti neįmanoma. Kita vertus, tam tikromis priemonėmis galima sumažinti triukšmą iki minimumo. Viena iš efektyviausių to priemonių - užuolaidos  miegamajame. Tankūs užuolaidų audiniai puikiai sulaiko garsą, todėl kambaryje įsivyrauja tyla ir ramybė. Nuo seniausių laikų kabinamos naktinės užuolaidos populiarios ir šiandien. Iš storos gana sunkiai atrodančios medžiagos pasiūtos užuolaidos miegamajame atrodys ypač prabangiai, be to sumažins garsus ir nepraleis saulės šviesos. Tad, kokias užuolaidas reikėtų rinktis, kad savo namuose negirdėtumėte pravažiuojančių automobilių, penktadienio vakare gatvėse šurmuliuojančio jaunimo ar į pagalbą vykstančių tarnybų sirenų?

Audinių įvairovė ir pasirinkimas net patiems išrankiausiems

Užuolaidų salonuose šiuo metu parduodami patys įvairiausi užuolaidų audiniai. Plonos, šviesą puikiai praleidžiančios medžiagos yra neatsiejama dieninių užuolaidų miegamiesiems, svetainėms ar vaikų kambariams dalis. Dėl jų plonumo bei reto tankio, pro dienines užuolaidas lengvai praeina ne tik šviesa, bet ir garsai. Triukšmui sulaikyti naudojamos kur kas tankesnės medžiagos. Stori audiniai paprastai naudojami naktinių užuolaidų gamyboje. Plika akimi nematomi audimo tarpai užtikrina, kad garso bangos atsimuša į medžiagą. Triukšmas yra sugeriamas ir šiuo atveju tankios užuolaidos būna tarsi siena, apsauganti jūsų ramybę.

Tiek „Domus Lumina" salonuose, tiek kitose prekybos vietose parduodamos pačios įvairiausios naktinės užuolaidos. Jų spalvų, tekstūros, medžiagų įvairovė stebina net ir pačius išrankiausius. Kas labiau tinka ir patinka - natūralių medžiagų, tamsios ar su išsiuvinėtomis gėlėmis, - pasirinkimas priklauso nuo individualių kiekvieno norų. Siekiantiems sumažinti iš aplinkos sklindantį triukšmą, vertėtų rinktis „sunkius" bei tankius audinius, o jų spalvą ar dekoravimo elementus derinti prie dieninių užuolaidų bei kambario interjero.

Tyla ir jaukumas - dvigubas tankių užuolaidų efektas

Užuolaidos miegamajame  yra naudingos ne tik dėl jų sulaikomo triukšmo, bet ir sukuriamo jaukumo jausmo. Dabar parduodami užuolaidų audiniai puikiai dera prie įvairaus stiliaus interjerų. Tiek šiuolaikiškuose, tiek romantiškuose, tiek, ypatingai, klasikiniuose miegamuosiuose pakabintos tankios naktinės užuolaidos suteiks erdvei elegancijos, didingumo, tuo pat metu tapdamos kambario akcentu. Ne vienas interjero dizaineris rekomenduoja kabinti dienines arba naktines (o dar geriau - abi kartu) užuolaidas, jeigu miegamajame, svetainėje ar svečių kambaryje juntama šalta, niūri atmosfera. Jos pagyvina kambarį, sukurdamos subtilų jaukumą bei kartu apsaugodamos erdvę nuo pašalinių garsų.

Jei svarstote ir kuris laikas niekaip neišsirenkate Jums patinkančių užuolaidų, kviečiame atvykti į „Domus Lumina" salonus. Čia dirbantys specialistai patars ir padės išsirinkti labiausiai Jūsų namams tinkantį audinį ir užuolaidų modelį.

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.