Naktinės užuolaidos mažame miegamajame: kaip pasirinkti teisingai?

naktinės užuolaidos

Vos keliolika kvadratinių metrų užimantis miegamasis šiandien - dažnas pasirinkimas. Pastaruoju metu ypatingai daug dėmesio skiriama jaukiai ir minimalistiškai poilsio erdvei - čia nebelieka elektronikos prietaisų, daugiau atsižvelgiama į komforto pojūčius ir priemones, leidžiančias kuo geriau pailsėti. Viena tokių - naktinės užuolaidos . Jos leidžia užtamsinti kambarį, suteikti miegamajam daugiau privatumo ir jaukumo, kartais netgi vizualiai padidina mažą erdvę. Tačiau nepaisant šių privalumų, jų pasirinkimas ir kabinimas reikalauja nemažai atidumo. Kokias užuolaidas rinktis ir kaip jas kabinti, kad kambarys išliktų jaukus, stilingas ir funkcionalus?

Pasirinkimo galimybės pagal lango ir miegamojo formą

Langai miegamajame gali būti labai įvairūs. Pavyzdžiui, naujos statybos namuose pastaruoju metu populiarėja langai, siekiantys grindis, tačiau senos statybos būstuose jie vis dar standartiniai - horizontalaus stačiakampio arba kvadrato formos. Nuo lango dydžio ir formos stipriai priklauso tai, kiek į miegamąjį patenka šviesos, o taip pat ir tai, kiek prireiks užuolaidos audinio.

Dažnai manoma, kad naktinės užuolaidos privalo būti ilgos ir siekti grindis, tačiau tai nėra griežtai taikoma taisyklė. Toks pasirinkimas ypač tinkamas vertikaliems, masyviems langams - tuomet kambarys atrodo optiškai aukštesnis. Pritaikyti šį sprendimą galima ir standartinio tipo langams, ypatingai, jeigu miegamojo lubos žemos.

Taip pat atkreipkite dėmesį ir į tai, kiek langų yra patalpoje. Galbūt tai - kampinis kambarys su skirtingo dydžio ir formos langais? Net ir tokiu atveju renkantis užuolaidas vertėtų pasirūpinti, kad jų ilgis būtų vienodas. Plotis priklauso nuo to, kaip norite drapiruoti užuolaidas, tačiau apie tai - šiek tiek vėliau.

Ką vertėtų žinoti apie raštus ir spalvas?

Remiantis pastarojo laikotarpio užuolaidų audinių mados tendencijomis, vienu populiariausių pasirinkimų tapo masyvūs floros raštai ir ornamentai. Deja, tokios naktinės užuolaidos mažą miegamąjį gali vizualiai paversti dar mažesniu. Patalpą taip pat sumažinti gali ir horizontalūs ornamentai. Šiuo atveju geriau rinktis ne itin ryškius, vertikalius raštus, kurie vizualiai šiek tiek išplėstų kambarį.

Toks pats principas taikomas ir renkantis ryškias, dažnai patalpos akcentais virstančias užuolaidų spalvas - jos gražios ir suteikia patalpai išskirtinumo, tačiau yra netinkamos miegamajam. Jos išbalansuoja harmoniją, neleidžia atsipalaiduoti, skatina smegenų aktyvumą ir įtampą. Tai visiškai netinka jaukiam, poilsiui skirtam miegamajam. Jei norite ne tik maloniai nuteikiančio, bet ir lengviau atsipalaiduoti padedančio miegamojo, užuolaidas rinkitės storesnio audinio, pavyzdžiui, pasiūtas iš medvilnės ir poliesterio mišinio. Geriausia, jei spalva bus šiek tiek šviesesnė nei sienų. Taip kambarys atrodys optiškai didesnis, o storesnis audinys funkcionaliai užtamsins kambarį.

Drapiravimo ir kabinimo ypatybės

Kuo aukščiau bus pakabintos naktinės užuolaidos, tuo erdvesnis atrodys miegamasis, tad galite drąsiai jas kabinti net ir prie pat lubų. Užuolaidų drapiravimas reikalauja šiokio tokio subtilumo. Stambios audinio klostės, kaip ir masyvūs raštai, mažą miegamąjį pavers dar mažesniu, išbalansuos harmoniją ir neleis atsipalaiduoti. Mūsų specialistai siūlo kabinti užuolaidas ant plonesnio karnizo vamzdžio ir klostuoti audinį kuo siauriau. Patogiausia tai daryti naudojant žiedus su kabliukais: paskirstykite juos tolygiai per visą audinio ilgį ir gražiai sukabinkite ant karnizo.

Įrengiant mažą miegamąjį, užuolaidas vertėtų rinktis labai atsakingai ir atsargiai. Derinkite spalvas, atsižvelkite į tai, kiek natūralios šviesos patenka į patalpą. Jaukumas prasideda nuo mažų, tačiau reikšmingų detalių, o naktinės užuolaidas yra vienos iš tokių. Kuo atsakingiau pasirenkamas šis interjero elementas, tuo labiau džiugina galutinis rezultatas.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.