Užtamsinantys audiniai: ką apie juos žinoti?

 

Rudenį ir žiemą imame ilgėtis šiltų, šviesių dienų. Joms sugrįžus, kaip bebūtų, kartais džiugesį tenka priverstinai užtemdyti, nes tiesioginiai saulės spinduliai ilgainiui ima varginti, trukdo susikoncentruoti ar užmigti. Tokiu atveju nelieka nieko kita, kaip išskleisti užuolaidas ar nuleisti roletus. Visgi ne visi sprendimai gali efektyviai blokuoti šviesą. Todėl naktinės užuolaidos  bei kitos langų uždangos turi būti pagamintos iš užtamsinančių audinių, saugančių nuo tiesioginių saulės spindulių. Kaip juos išsirinkti ir ką reikėtų žinoti?

Spalva nėra pralaidumą nulemiantis faktorius

Nemažai žmonių mano, kad tamsesnė audinio spalva automatiškai užtikrina geresnį nepralaidumą šviesai. Kaip bebūtų, tamsinančio audinio savybės priklauso ne nuo jo spalvos, o nuo gamybos metu pasiekto tankio ir storio. Tinkamai pasiūtas šviesus audinys gali visiškai blokuoti šviesą, o įprastas juodas - jos praleisti pakankamai. Atminkite, kad kokybiškam užtamsinančiam audiniui spalva neturėtų daryti jokios įtakos, todėl spalvą rinkitės tik atsižvelgdami į interjerą.

Ar reikalingos visiškai užtemdančios langų uždangos?

Iš užtamsinančio audinio gaminamos ne tik naktinės užuolaidos, bet ir roletai, romanetės. Tačiau prieš renkantis vertėtų tvirtai nuspręsti, kokio šviesos pralaidumo reikia tam tikrai patalpai. Pavyzdžiui, miegamajam, kur turėtų būti nepertraukiamai tamsu, gali reikėti visiškai šviesai nepralaidžių audinių, dažnai dar sutinkamų pavadinimu „Blackout", o svetainei ar darbo kambariui labiau tiks dalinai pralaidžios medžiagos, leidžiančios pasimėgauti minimaliu šviesos kiekiu patalpoje, tačiau nepaverčiančios jos tamsos karalyste. Užtamsinančios langų uždangos ypač naudingos ir tuomet, jei esate įsirengę nedidelę kino salę namuose ar esate tikri kinomanai ir filmus žiūrite ne tik vėlai vakare.

Kokias uždangas pasirinkti?

Kaip jau minėjome, užtamsinantys audiniai gali būti naudojami skirtingoms langų uždangoms. Savaime suprantama, jog kiekviena langų uždanga turi savo privalumus, todėl pravartu rinktis tokią, kuri geriausiai atitiks Jūsų poreikius.

•  Dieninės ir ypač naktinės užuolaidos, pagamintos iš storo, šviesai nepralaidaus audinio atrodo elegantiškai, suteikia erdvei prabangos. 
•  Roletai pasižymi praktiškumu, lengva priežiūra ir minimalistiniu dizainu, todėl tai yra puikus pasirinkimas mažesnėms erdvėms. 
• Romanetės yra puikus roletų bei užuolaidų derinys. Jos gaminamos iš užuolaidų audinio, tačiau montuojamos roletų pagrindu, apjungdamos puikią estetiką ir praktiškumą.
  

Jeigu norite, galite derinti kelias uždangas, pavyzdžiui, dienines užuolaidas ir užtamsinančio audinio roletus, taip išnaudodami geriausias jų savybes. Tokiu atveju nereikės aukoti privatumo, o kartu turėsite ir itin patikimą apsaugą nuo trikdančios šviesos. Užtamsinantis audinys dar naudingas tuo, kad jis palaiko pastovią patalpos temperatūrą ir neleidžia jai įkaisti, o žiemą - pernelyg atvėsti. Be to, šis audinys sugeria ir dalį iš lauko sklindančio triukšmo, todėl galėsite mėgautis ramesne atmosfera namuose.

Užtamsinantys audiniai ras vietą ne tik namuose, bet ir komercinėse patalpose, foto studijose ir kitose patalpose, kur šviesos būti negali. Tai - praktiškas sprendimas norintiems išvengti akinančios šviesos keliamo diskomforto ir jaustis patogiai bet kuriuo paros metu.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.