Užuolaidos ar romanetės – kas geriau?

Renkantis langų uždengimus gali būti gana sunku apsispręsti, kokį uždengimą pasirinkti - juk jų tiek daug. Domus Lumina asortimentas leidžia rinktis užuolaidas, romanetes, roletus, širmas ir dar daugybę kitų madingų langų dekoravimo priemonių, o kur dar spalvų gausa ir raštų įvairovė! Langų dekoro rinkimasis gali tapti tikru galvos skausmu - juk langų uždengimai keičiami daugiausia kartą į metus, todėl šis atsakingas sprendimas krenta ant interjeru besirūpinančio asmens pečių. Tikimės, kad bent kažkiek šią užduotį palengvinsime, aptardami užuolaidų bei romanečių panašumus bei skirtumus.

TIEK UŽUOLAIDOS, TIEK ROMANETĖS ALSUOJA PRABANGA

Abu šie langų uždengimai spinduliuoja prabanga. Niekas nepaneigs, kad žemę siekiančios blizgaus audinio užuolaidos tiesiog sukuria prašmatnumą kambaryje - tai ypač tinka kabinant kontrastingos spalvos užuolaidas šalia šviesių (baltų) sienų. Šią prabangą taip pat puikiai gali išlaikyti ir romanetės, kurios gali būti gaminamos ir iš ganėtinai blizgių audinių. Pagrindinis šių langų uždengimų skirtumas yra tas, kad užuolaidos paprastai traukiamos ranka arba lazdele, o romanetės turi mechanizmą, kuris sukelia jas į viršų. Romanečių mechanizmai yra nesudėtingi naudotis ir leidžia pakelti ir įleisti norimą šviesos kiekį į kambarį arba visiškai jį užtemdyti be jokio vargo.

ROMANEČIŲ PRIEŽIŪRA - PAPRASTESNĖ

Lyginant su užuolaidomis, romanetės yra funkcionalesnės - jų audeklas klostėmis yra sukeliamas į viršų, todėl ant jų nesikaupia tiek dulkių, kiek ant užuolaidų. Kaip žinia, užuolaidos dažnai būna iki žemės, o norint išlaikyti prabangų įspūdį, gali būti ir dar ilgesnės. Tad nenuostabu, kad ant jų galų dažnai prisikaupia nešvarumai. Priklausomai nuo naudojamos medžiagos, užuolaidas gali būti gana sudėtinga skalbti, jau nekalbant apie tai, kad Jūs užtruksite daug laiko norėdami jas nuimti nuo kabliukų. Romanečių audinys yra lengvai prisegamas, jį galima plauti skalbimo mašinoje, o užkabinimas yra tikrai paprastas. Tiesa, visuomet svarbu užtikrinti, kad romanečių mechanizmai nesušlaptų.

VAIKŲ KAMBARIUI LABIAU TINKAMOS ROMANETĖS

Tiek užuolaidos, tiek romanetės gali tikti įvairiuose interjeruose. Vertinant šiuos abu langų uždengimus, vaikų kambariui patogesnės būtų romanetės. Jas saugu naudoti mažylių kambariuose, nes jos nesukelia rizikos, kad stipriau patraukus grandinėlę - langų uždengimas nutrūks arba vaikelis susižalos dėl Domus Lumina naudojamų specialių grandinėlių, skirtų būtent vaikų kambariams. Tuo tarpu, užuolaidos gali nukristi nutrūkusios nuo kabliukų. Renkantis romanetes ar užuolaidas vaikų kambariui, svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą - geriausia imti su raštais, ne itin blizgią. Jei norite lengvo uždengimo, rinkitės linines romanetes - jos užtikrins apsaugą nuo saulės, tačiau visiškai neužtamsins kambario. Svarbu pastebėti, kad romanetės galės uždengti pusę lango kertant jį horizontaliai, o ne vertikaliai, kaip užuolaidos. Todėl jei norite, galite pasirinktas romanetes derinti ir su tam tikromis užuolaidomis. Kaip pavyzdys galėtų būti lengvos dieną naudojamos lininės romanetės, derinamos su sunkesnėmis tamsiomis naktinėmis užuolaidomis. 

UŽUOLAIDOS IR ROMANETĖS - PUIKUS DUETAS

Svarbiausia renkantis vieną iš šių langų uždengimų yra jau iš anksto žinoti savo poreikius ir norus. Jeigu uždengimas bus miegamajame, būtinai rinkitės tankesnį ir tamsesnį audinį, kuris neleistų trukdyti miego. Kad dieną būtų galima užsidengti nuo praeivių žvilgsnių, galite derinti ir tankias romanetes su dieninėmis užuolaidomis. Taip pat romanetės ne itin tiks tokiose vietose kaip balkonai, nes reikės visas sukelti į viršų norint atidaryti duris.

Romanetės yra praktiškas ir grakštus tarpinis variantas tarp užuolaidų ir roletų. Jos, kaip ir užuolaidos, gali tikti įvairiems kambariams: mažųjų kambariams puikiai tiks vaikiškos romanetės, miegamajame derės tamsios romanetės, o svetainėje - tankesnio ir pūsto audinio romanetės. Jei visgi norite ir užuolaidų, galite jas derinti su romanetėmis. O jei dar nesate užtikrinti, koks langų uždengimas geriausiai tinka Jūsų namų erdvėms, būtinai pasitarkite su Domus Lumina specialistais.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks langų uždengimas labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus. 

 

 

 

 

 


Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.