Terasinės markizės montavimas

Alina intensyvi saulė terasoje ir domina terasinių markizių montavimas? Kiekvienas norime atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos namuose ir terasoje, tačiau dažniausiai alinanti saulė tam trukdo. Pateiktame vaizdo įraše galite pamatyti, kaip „Domus Lumina“ profesionalai atlieka terasinės užsklandos montavimą. Be to, žemiau rasite ir daugiau naudingos informacijos – dalinamės nuoseklia tvirtinimo eiga, pateikiame kelis skirtingus montavimo būdus ir aptariame užsklandų ypatumus.

 

Taisyklingas terasinės markizės tvirtinimas

Markizės terasai - tai vienas efektyviausių sprendimų, leidžiantis apsisaugoti nuo intensyvios saulės šviesos ir netikėtai užklupusio lietaus. Įprastai apsauga nuo saulės tvirtinama prie sienos. Nors terasinių markizių tvirtinimas prie sienos gali atrodyti itin sudėtingas procesas, aukščiausios kokybės įrankiai ir profesionalus darbas užtikrina ilgaamžiškumą.

Markizę galima tvirtinti kone prie bet kokio konstruktyvo sienos. Svarbiausia, kad laikantieji varžtai ar strypai pasiektų tvirtą pagrindą, pavyzdžiui:

 • mūrą;
 • medį;
 • karkaso statramsčius.

Deja, laikiklių negalima tvirtinti prie apdailos. Žinoma, atvykusi„Domus Lumina" komanda įvertins individualų atvejį ir pateiks geriausius sprendimo būdus. Taigi, terasinės markizės montavimas - gali būti paprastas ir nesudėtingas procesas. Keli esminiai žingsniai:

 • išgręžiamos skylės išorinėje sienoje;
 • tvirtai prisukami laikikliai;
 • ant laikiklių uždedama ir pritvirtinama markizė;
 • prijungiami elektros laidai (jeigu pasirenkamas automatinis valdymas pulteliu).

Priklausomai nuo apsaugos dydžio ir ilgio, laikiklių kiekis ir atstumai tarp jų skirsis. Svarbu paminėti, kad konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kuris yra atsparus korozijai. Be to, galima pasirinkti uždangos valdymą tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu. Rankiniam būdui naudojamas specialus strypas, o automatiniam - nešiojamas siųstuvas.

Žinoma, markizę galima pritvirtinti ir sumontuoti savarankiškai, tačiau, siekiant užtikrinti išties efektyvų rezultatą, rekomenduojama kreiptis į šios srities specialistus. Patyrę ekspertai užtrunka 2-3 valandas ir užtikrina, kad terasinės markizės tvirtinimas ir montavimas vyktų sklandžiai.

 

Galimi montavimo būdai

Tobulėjant ir modernėjant gamybos technologijoms, galima surasti inovatyvių sprendimo būdų. Šiandien terasinės užsklandos gali būti montuojamos:

 • horizontaliai virš langų, durų;
 • vertikaliai ant pastato sienų.

Minėtuoju atveju naudojamos vertikalios markizės, kurios suteikia privatumą ir komfortą karštą ar vėjuotą dieną. Norint jausti komfortą ne tik karštą, bet ir lietingą dieną, galima montuoti tiek pergolą, tiek markizę. Terasinių markizių montavimas dažniausiai atliekamas privačiuose būstuose ir restoranų terasose ar net erdvesniuose balkonuose.

Pasirinkus automatinį uždangos valdymą, galima įmontuoti daviklius, kurie gali fiksuoti:

 • vėjo greitį;
 • saulės spindulius.

Nustatę tam tikrus parametrus ir išvykę ilgesniam laikui, galėsite būti ramūs, kad markizės nebus apgadintos nuo vėjo, o baldai bus apsaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių. Pakilus tam tikram vėjo gūsiui, uždangos mechanizmas susiskleidžia. Kitu atveju, integravus saulės daviklį, vos šiai pakilus, markizė išsiskleidžia. Tad akivaizdu, terasinių markizių montavimas gali būti itin inovatyvus ir šiuolaikiškas sprendimas.

 

Markizių ypatumai

Renkantis markizę, atkreipkite dėmesį, ar uždangalas yra kasetinis ar ne. Kasetinių užsklandų priežiūra yra lengvesnė nei neturinčių kasetės. Pavyzdžiui, kasetinės uždangos audinys susisuka į kasetę, kuri yra atspari saulės, vėjo, lietaus ir dulkių poveikiui. Turėdami kasetinę markizę, galėsite rečiau rūpintis audinio valymu.

Kalbant apie audinio ypatybes, šis „Domus Lumina" naudojamas audinys pasižymi itin aukšta kokybe. Impregnuota medžiaga ne tik sulaiko lietaus lašus, bet ir apsaugo nuo žalingų saulės spindulių. Asortimente esantys audiniai sulaiko iki 80 % ultravioletinių spindulių ir 70-95 % sumažina kaitrą tiek terasoje, tiek namuose. Tiesa, jeigu susiduriate su itin didele kaitra namuose, siūlome pasidomėti saulės kontrolės sistema (lamelėmis).

Be to, „Domus Lumina" siūlo platų audinių atspalvių pasirinkimą. Čia galite rinktis net iš 300 skirtingų spalvų, raštų audinių ir skirtingų stilių. Atsižvelgdami į tai, galėsite greitai ir lengvai uždangą pritaikyti prie vyraujančio būsto eksterjero.

Taigi, kokybiškai atliktas terasinių markizių tvirtinimas ir novatoriški mechanizmai užtikrina komfortą tiek terasoje, tiek namuose. Norite pasinaudoti kvalifikuotų specialistų paslaugomis? Daugiau informacijos apie matavimo, montavimo paslaugas bei konsultacijas galite rasti čia: https://www.domuslumina.lt/lt/paslaugos/.

 

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.