Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.
Dirbame visoje Lietuvoje!
Prekiaujame
internetu
Nemokama konsultacija
8 800 00009
Video konsultacija
Skype Viber WhatsApp FaceTime Messenger
Nemokamai!
  • Skambinate
  • Konsultuojame
  • Išmatuojame
  • Paskaičiuojame

Roletų ir žaliuzių matavimas, montavimas bei priežiūra


 
Nusprendėte sutaupyti ir langų uždengimus susimontuoti patys? Domus Lumina dalinasi patarimais, kaip nesudėtingai pasimatuoti, sumontuoti ir vėliau prižiūrėti langų dekoro priemones. Bet kokiu atveju, rekomenduojame prieš imantis minėtų veiksmų, paskaityti gamintojo pateiktus nurodymus arba pasikonsultuoti su langų dekoro specialistais.
 

Roletų ant plastikinių langų matavimas ir montavimas

Svarbiausias darbas vyksta netgi prieš užsisakant roletus - tai yra lango matavimas. Matuojant plastikinį langą yra svarbūs keli duomenys: stiklo ilgis ir plotis bei ilgis ir plotis tarp plastikinių stiklo rėmų. Pirmasis matmuo parodo, kokio dydžio bus paties roleto audinys. Antras matmuo yra paties roleto plotis. Svarbu patikrinti, kad roleto kasetė nesiliestų nei su lango vyriais, nei su lango kraštu. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad roletų mechanizmas veiktų netrukdomas rankenos.

Pats roleto montavimas yra ganėtinai paprastas. Lango rėmo viršuje reikia pritvirtinti roleto kasetę, o lango rėmo krašte (kur liečiasi su stiklu) primontuoti roleto griovelius. Tai gan paprastas, bet kruopštumo reikalaujantis darbas.

Žaliuzių montavimas

Kaip ir roletams, pirmiausia yra būtina pamatuoti langą žaliuzėms. Matuoti reikia priklausomai nuo to, kaip montuojamos žaliuzės. Tai reiškia, kad plisuotoms žaliuzėms reikia matuoti tik stiklą, tuo tarpu horizontalioms, vertikalioms, medinėms žaliuzėms - reikia matuoti tą vietą, kur jos montuojamos. Tai reiškia, kad reikia pamatuoti lango rėmą, sieną, lubų vietą ar nišą.

Žaliuzių montavimas skiriasi nuo pačių žaliuzių rūšies - ar jos vertikalios, plisuotos, horizontalios ar medinės. Plisuotos žaliuzės montuojamos panašiai kaip roletai, tik joms matuojamas stiklas, o ne lango rėmas. Medines, vertikalias ir horizontalias žaliuzes reikia montuoti taip pat panašiai - reikia primontuoti laikiklius prie rėmo, sienos ar lubų. Tuomet reikia įmontuoti žaliuzes ir užspausti laikiklius. Visas darbas baigiasi užklijavus dekoratyvines lenteles ir užfiksavus laikiklius.

Roletų priežiūra

Roletus prižiūrėti yra daug lengviau nei užuolaidas, nes net 90% roletų audinių jau savaime yra apsaugoti nuo tokių aplinkos veiksnių kaip dulkės ar blukimas. Prieš imdamiesi bet kokių valymo priemonių, išsiaiškinkite du pagrindinius dalykus: ar roleto medžiaga gali būti valoma ir kaip vailoma, kad vėliau nepasidarytumėte daugiau žalos nei naudos.

Net jeigu ant roletų susikaupia šiek tiek dulkių, jų nereikia nukabinti, skalbti, užtenka tiesiog nusiurbti arba perbraukti su šlapia pašluoste ar kempine. Net kai roletų mechanizmas ar audinys išsitepa, skalbti yra nepatartina - taip galima jį dar labiau ištepti. Tuomet reikia sušlapinus šiltu vandeniu ir smarkiai išgręžus kempinėle švelniai pavalyti. Svarbu netrinti stipriai, nes gali nusitrinti spalva ar audinio sluoksnis. Bet kokiu atveju, pavalius roletus, reikia palikti juos išdžiūti, t. y. palikti pilnai nuleistus.

Dauguma roletinių audinių yra impregnuojami nuo dulkių pritraukimo ir nublukimo, todėl roletai yra vienas praktiškiausių langų dekoro sprendimų. Esant tikimybei, jog patalpoje kaupsis gausus dulkių sluoksnis, vertėtų pagalvoti apie roletų apsaugą, t.y. kasetinius roletus, kurių audinys susisuka į viršuje esantį uždengtą ruloną.

Bet kokiu atveju - svarbiausia prieš valant roletus perskaityti konkretaus roleto audinio priežiūros instrukciją, kurioje bus nurodyti valymo būdai. Jeigu roletas bus valomas netinkamai, galima jį išblukinti. Kilus klausimams, visuomet yra rekomenduojama susisiekti su specialistais.

Žaliuzių priežiūra

Dėl savo paprastos priežiūros, žaliuzės dažnai yra laikomos vienu praktiškiausių langų uždengimu. Žaliuzių priežiūra yra dar lengvesnė nei roletų. Ant jų paprastai nesikaupia daug dulkių, tačiau jei jų atsiranda, jas taip pat galima tiesiog nušluostyti arba nusiurbti. Medines ar aliumines horizontalias žaliuzes galima nušluostyti drėgna šluoste ar specialiu valymo įrankiu, skirtu būtent horizontalių žaliuzių dulkių valymui. Jei žaliuzės yra medžiaginės - vertikalios žaliuzės, jas patartina valyti drėgna šluoste ar tiesiog nusiurbti.
 
Plisuotos žaliuzės gaminamos iš aukštos kokybės medžiagų ir komponentų, atitinkančių visus šalies ir Europos standartus. „Domus Lumina" plisuotų žaliuzių gamybai naudojami audiniai neblunka, kelis kartus impregnuojami, todėl ilgai išlaiko stabilią formą ir nekaupia dulkių. Taip pat plisuotos žaliuzės yra ne itin degios ir neįsielektrina. Jei žaliuzės stipriai susitepė, jas galima skalbti 30 laispnių temperatūroje, nuskalauti po dušu ir džiovinti suspaustoje padėtyje, kad išliktų stiprus suplisavimas.
 
Vėlgi, prieš valant bet kokio tipo žaliuzes - reikėtų perskaityti langų uždengimo priežiūros instrukciją. 


 
Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.  

 

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui