Roletų ir žaliuzių matavimas, montavimas bei priežiūra

roletų matavimas

Nusprendėte sutaupyti ir langų uždangas susimontuoti patys? „Domus Lumina" komanda dalinasi patarimais, kaip nesudėtingai pasimatuoti, sumontuoti ir vėliau prižiūrėti langų dekoro priemones. Bet kokiu atveju, rekomenduojame prieš imantis minėtų veiksmų, paskaityti gamintojo pateiktus nurodymus arba pasikonsultuoti su langų uždangų specialistais.

Roletų ant plastikinių langų matavimas ir montavimas

roletų išmatavimai

Svarbiausias darbas vyksta dar prieš užsisakant roletus - tai lango matavimas. Matuojant plastikinį langą, yra svarbūs keli matmenys: stiklo ilgis ir plotis bei ilgis ir plotis tarp plastikinių stiklo rėmų. Pirmasis matmuo parodo, kokio dydžio bus audinys. Antrasis matmuo reiškia paties roleto plotį. Svarbu patikrinti, kad roleto kasetė nesiliestų nei su lango vyriais, nei su lango kraštu. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad langų uždangų mechanizmas veiktų netrukdomas rankenos. Taip roletų matavimas bus atliekamas tiksliai.

Šių langų uždangų montavimas yra ganėtinai paprastas. Lango rėmo viršuje reikia pritvirtinti roleto kasetę, o lango rėmo krašte (kur liečiasi su stiklu) primontuoti roleto kreipiančiąsias. Tai gan paprastas, bet kruopštumo reikalaujantis darbas. Pagrindinius žingsnius, kaip turėtų būti atliekamas roletų montavimas, galite rasti čia.

Žaliuzių matavimas ir montavimas

žaliuzių matavimas

Kaip ir renkantis roletus, pirmiausia būtina pamatuoti langą žaliuzėms. Kaip tai daryti, priklauso nuo to, kaip montuojamos žaliuzės. Plisuotoms žaliuzėms reikia matuoti tik stiklą, o horizontalioms, vertikalioms ir medinėms žaliuzėms - tą vietą, kur jos montuojamos. Tai reiškia, kad reikia pamatuoti lango rėmą, sieną, lubų vietą ar nišą.

Žaliuzių montavimas skiriasi priklausomai nuo pasirinkto žaliuzių tipo - ar jos vertikalios, plisuotos, horizontalios ar medinės. Plisuotos žaliuzės montuojamos panašiai kaip roletai, tik joms matuojamas stiklas, o ne lango rėmas. Medinių, vertikalių ir horizontalių žaliuzių montavimas atliekamas taip pat panašiai - reikia primontuoti laikiklius prie rėmo, sienos ar lubų. Tuomet reikia įmontuoti žaliuzes ir užspausti laikiklius. Visas darbas baigiasi užklijavus dekoratyvines lenteles ir užfiksavus laikiklius.

Plisuotų žaliuzių montavimas

Plisuotos žaliuzės gali būti montuojamos dviem būdais: į stiklajuostes arba ant lango rėmo, naudojant papildomus laikiklius. Matuojant aukštį svarbu atkreipti dėmesį, kad žaliuzių medžiaga netrukdytų palangei (jei ji platesnė už nišą). Norint, kad žaliuzės būtų ilgesnės nei nišos aukštis, matuojant svarbu įvertinti, ar žaliuzės netrukdys radiatoriui.

Pagrindiniai žaliuzių montavimo į stiklajuostes arba ant lango rėmo žingsniai:

1. Pritvirtinkite virvelės laikiklio fiksatorius.

2. Užfiksuokite virvelės laikiklius.

3. Patikrinkite sumontuotą žaliuzę.

Taigi tokių žaliuzių tvirtinimas atliekamas ganėtinai paprastai ir greitai.

Vertikalių žaliuzių montavimas

Kai atliekamas vertikalių žaliuzių matavimas, svarbu įvertinti, ar erdvė virš nišos sieks 100 mm aukštį. To reikia montuojant žaliuzių laikiklius.

Šios langų uždangos gali būti montuojamos prie sienos arba prie lubų. Abiem atvejais vertikalių žaliuzių montavimas turėtų būti atliekamas taip:

1. Pritvirtinkite sienų laikiklius prie sienų arba atitinkamai lubų laikiklius prie lubų pagal pasirinktą montavimo būdą. Pritvirtinimui naudojami 60 mm varžtai.

2. Įdėkite žaliuzių mechanizmą į laikiklius.

3. Naudodamiesi grandinėle, pritaikykite juostų laikiklių padėtį prie dešiniojo lango kampo, tarsi atvertumėte žaliuzę. Pritvirtinkite juostas prie laikiklių.

4. Į juostų apačią įdėkite svarelius.

5. Sujunkite juostų svarelius su jungiamąja grandine.

6. Išbandykite sumontuotą vertikalią žaliuzę. Juostų sukimosi kampas valdomas grandinėle. Atidarymas ir uždarymas valdomi virvele.

Prisiminkite: uždarant ar atidarant žaliuzes, juostų laikikliai turi būti pasukti dešiniu kampu į lango pusę. Grandinėlė ir virvelė turi būti naudojamos vertikalioje padėtyje, netraukiant jų į save.

Roletų priežiūra

roletų priežiūra

Roletus prižiūrėti yra daug lengviau nei užuolaidas, nes net 90 % roletų audinių jau savaime yra apsaugoti nuo tokių aplinkos veiksnių kaip dulkės ar blukimas. Prieš naudodami bet kokias valymo priemones, išsiaiškinkite du pagrindinius dalykus: ar roleto medžiaga gali būti valoma ir kaip ji turi būti valoma, kad vėliau nebūtų daugiau žalos nei naudos.

Net jeigu ant roletų susikaupia šiek tiek dulkių, jų nereikia nukabinti, skalbti. Užtenka šiuos tiesiog nusiurbti arba perbraukti su šlapia šluoste ar kempine. Net kai roletų mechanizmas ar audinys išsitepa, skalbti yra nepatartina - taip galima jį dar labiau ištepti. Tuomet juos reikia švelniai pavalyti šiltu vandeniu sušlapinta ir gerai išgręžta kempinėle. Svarbu netrinti stipriai, nes gali nusitrinti spalva ar audinio sluoksnis. Bet kokiu atveju, pavalius roletus, reikia palikti juos išdžiūti, t. y. palikti visiškai nuleistus.

Dauguma roletų audinių yra impregnuojami taip, kad būtų atsparūs dulkėms ir saulės spinduliams (t. y. nuo jų nebluktų). Todėl roletai yra vienas praktiškiausių langų dekoro sprendimų. Esant tikimybei, jog patalpoje kaupsis gausus dulkių sluoksnis, vertėtų pagalvoti apie roletų apsaugą, t. y. kasetinius roletus, kurių audinys susisuka į viršuje esantį uždengtą ruloną.

Bet kokiu atveju svarbiausia prieš valant roletus perskaityti konkretaus audinio priežiūros instrukciją, kurioje bus nurodyti jo valymo būdai. Jeigu roletas bus valomas netinkamai, atsiranda rizika jį išblukinti. Kilus klausimams, visuomet rekomenduojama susisiekti su specialistais.

Žaliuzių priežiūra

žaliuzių priežiūra

Dėl savo paprastos priežiūros žaliuzės dažnai laikomos vienu praktiškiausių būdų uždengti langus. Jų priežiūra yra dar lengvesnė nei roletų. Ant tokių langų uždangų paprastai nesikaupia daug dulkių. Tačiau jei jų atsiranda, šias galima tiesiog nušluostyti arba nusiurbti. Medines ar aliumines horizontalias žaliuzes galima nušluostyti drėgna šluoste arba specialiu valymo įrankiu, skirtu būtent horizontalių žaliuzių dulkių valymui. Jei žaliuzės yra medžiaginės (vertikalios žaliuzės), jas patartina valyti drėgna šluoste arba tiesiog nusiurbti.

Plisuotos žaliuzės gaminamos iš aukštos kokybės medžiagų ir komponentų, atitinkančių visus šalies ir Europos standartus. „Domus Lumina" plisuotų žaliuzių gamybai naudojami audiniai neblunka. Jie kelis kartus impregnuojami, todėl ilgai išlaiko stabilią formą ir nekaupia dulkių. Taip pat plisuotos žaliuzės yra ne itin degios ir neįsielektrina. Jei žaliuzės stipriai susitepė, jas galima skalbti 30 laipsnių temperatūroje, nuskalauti po dušu ir džiovinti suspaustoje padėtyje, kad išliktų stiprus suplisavimas.

Vėlgi, prieš valant bet kokio tipo žaliuzes, reikėtų perskaityti langų uždangos priežiūros instrukciją.

žaliuzių montavimas

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl „Domus Lumina" specialistai, Jums pageidaujant, gali atvykti į namus, išmatuoti esamas konstrukcijas ir, atsižvelgdami į individualią situaciją, pasiūlyti tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti, ir atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Norite pasinaudoti kvalifikuoto specialisto paslaugomis? Sužinoti daugiau apie mūsų matavimo, montavimo ir konsultacijos paslaugos galite čia: https://www.domuslumina.lt/lt/paslaugos/.

 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.