Inovatyvūs langų uždengimo būdai – kaip taupyti šilumą?

 romanetes

Daugelis žino, kad pasirinkus tinkamas langų uždangas, šiltuoju metų laiku galima sumažinti saulės spindulių kaitrą. Tačiau sumaniai parinkti langų uždengimo sprendimai šaltuoju metų sezonu gali padėti efektyviai sulaikyti, paskirstyti ir taupyti šilumą. Šiame tinklaraščio įraše pateiksime naudingus patarimus ir apžvelgsime, kokios yra populiariausios langų uždangos ir kaip tam tikri pasirinkimai gali prisidėti prie energijos taupymo namuose.

 

Kodėl verta taupyti energiją?

Taupant energiją, sutaupomos ne tik išlaidos, bet ir prisidedama prie gamtai „draugiškesnės" aplinkos kūrimo. Energijos sąnaudas buityje galima mažinti taupant elektrą, vandenį ir, žinoma, šilumą. Šiandien galima įsikurti naujuose, energijos taupymui pritaikytuose būstuose - jie dar vadinami pasyviais. Čia energijos šaltiniai yra pasyvūs, pavyzdžiui, maksimaliai išnaudojama saulės šviesa bei natūralių šaltinių išskiriama šiluma.

Žinoma, vadinamuosiuose senos statybos būstuose taip pat galima sumaniai „sulaikyti" per saulėtą dieną namuose susikaupusią šilumą. Pavyzdžiui, pasirinkus tinkamas langų uždangas ir sumaniai jas valdant, mėgausitės pasyvia, nieko nekainuojančia šiluma ilgesnį laiką. Beje, funkcionalius sprendimus galima įgyvendinti tiek kuriant būsto interjerą, tiek eksterjerą.

 

Langų uždangų pasirinkimas

Kalbant konkrečiai apie šilumos taupymą, tiek žaliuzės, tiek roletai ir kitos uždangos gali sukurti šilumos izoliaciją namuose. Modernios gamybos technologijos leidžia rinktis gaminius iš itin plataus asortimento. Natūralu, kai gaminių pasiūla tokia didelė, neretai pasimetama individualiai tinkamiausio sprendimo paieškose. Atsižvelgdami į tai, aptarsime vienus populiariausių ir funkcionaliausių langų uždengimų, kuriuos galite rasti ir „Domus Lumina" asortimente.

naktines uzuolaidos 

 

Užuolaidos

Tiek dieninės, tiek naktinės užuolaidos yra vienas seniausių langų uždengimo būdų. Šios langų uždangos lengvai pritaikomos įvairios stilistikos namuose. Tai itin stilingas ir lengvai prižiūrimas interjero elementas. Šiandien novatoriški gaminiai siuvami iš:

 • poliesterio;
 • medvilnės;
 • šilko;
 • lino;
 • nėrinių;
 • kitų medžiagų.

Nuo medžiagos priklauso ne tik užuolaidų dizainas, bet ir jų paskirtis. Pavyzdžiui, iš lino ar nėrinių pagamintos užuolaidos yra lengvai permatomos, todėl puikiai tinka naudoti dienos metu. Šilko, poliesterio audiniai yra tankesni ir gali visai nepraleisti šviesos, todėl puikiai tinka naudoti tamsiuoju paros metu (dažniausiai jos skirtos tam, kad ryto šviesa ar saulės spinduliai netrikdytų miego).

Įprastai, įrengiant šiuolaikinius būstus, užuolaidų ilgis siekia grindis. Jeigu radiatorius yra po palange, užuolaidos gali sulaikyti ne tik šaltį, sklindantį nuo lango, bet ir šilumą, sklindančią nuo radiatoriaus. Tokiu atveju, jeigu norima namus papuošti užuolaidomis, rekomenduojama rinktis gaminio ilgį iki radiatoriaus arba palangės. Žinoma, jeigu namuose įrengtas grindinis šildymas, užuolaidų ilgis nėra svarbus. Šilumai, sklindančiai tolygiai per grindų dangą, užuolaidos ir kiti baldai netrukdo.

 

Roletai

Ritininės užuolaidos šiandien yra vienos iš populiariausių ir universaliausių langų uždangų. Šios ne tik yra puiki apsauga nuo saulės spindulių šiltuoju metų laiku, bet ir puikus šilumos sulaikymo būdas žiemą. Gaminiai gali būti tvirtinami keliais būdais:

 • prie lango rėmo;
 • ant sienos virš lango;
 • prie lubų.

Prie lango rėmo pritvirtintas audinys sulaiko šaltį, sklindantį iš lauko per stiklą. Tokiu būdu šiluma ilgiau išlieka kambariuose. Žinoma, svarbu, kad audinys būtų kuo sunkesnis ir tankesnis. Ant lubų ar ant sienos virš lango pritvirtintos ritininės užuolaidos sulaiko ir per lango šonus sklindantį šaltį. Galima sakyti, tai yra kiek efektyvesnis šilumos sulaikymo būdas.

roletai 

 

Romanetės

Romanetės - puikus pasirinkimas tiems, kurie nenori naudoti užuolaidų ar roletų. Romanetėms būdinga subtili prabanga, o platus įvairių audinių pasirinkimas leidžia jas lengvai pritaikyti kone visose namų erdvėse. Romanečių audinys yra lengvai prižiūrimas, nes šį galima lengvai nuimti ir skalbti.

Jei norite efektyviai taupyti šilumą, svarbiausias aspektas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį - romanečių audinio tankumas. Vadinamųjų dieninių romanečių audinys - plonesnis, o naktinių - tankesnis. Tačiau išties nebūtina šių gaminių skirstyti į naktinius ar dieninius - šviesos kiekį galite reguliuoti moderniu mechanizmu. Šviesos srauto pakaks, nepriklausomai nuo medžiagos.

Kuo audinys tankesnis, tuo ilgiau bus išlaikoma šiluma, kuri prisikaupė dienos metu. Svarbus momentas - romanetės taip pat nedengia radiatorių, kurie senos statybos pastatuose neretai įrengiami po palangėmis. Taigi, tokios langų uždangos neblokuoja sklindančios šilumos.

 

Plisuotos žaliuzės su dvigubu audiniu

Plisuotos žaliuzės - tai klostuotas audinys, kuris yra tvirtinamas ant lango rėmo. Žaliuzės yra lengvai pritaikomos įvairių formų ertmėms, pavyzdžiui, trapecijos, trikampio ar ovalo formos langams ar stoglangiams. Dvigubas audinys yra tvirtesnis, todėl geriau sulaiko šilumą, kuri susikaupė per visą dieną. Be to, plisuoti gaminiai turi vamzdelio formos ertmę, kurioje kaupiama šiluma, neleidžianti sklisti šalčiui nuo lango.

Unikalia forma sutraukiama uždanga sukuria išskirtinį langų dekorą. Šiandien „Domus Lumina" asortimente - net 15 skirtingų, modernių šių langų uždangų valdymo variantų (audinys keliamas iš apačios į viršų ar iš viršaus į apačią, yra galimybė uždangą palikti ties viduriu, apačioje arba viršuje ir pan.). Tokio tipo gaminiai yra visuomet prigludę prie stiklo, todėl galima patogiai, be jokių trikdžių atidaryti langą.

 plisuotos zaliuzes

 

Medinės žaliuzės

Norintiems savo namus paversti jaukiais ir išlaikyti modernumo bei nesenstančios klasikos derinį, medinės žaliuzės - vienas tinkamiausių pasirinkimų. Mediniai gaminiai suteikia ramybės pojūtį, sugrąžina į gamtą ir atpalaiduoja. Be to, mediena pasižymi puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis. Šaltuoju metų sezonu, medinės langų uždangos gali sulaikyti net iki 50 % šilumos viduje.

 

Lauko žaliuzės

Dar vienas efektyvus variantas norintiems išsaugoti šilumą namuose - lauke montuojamos langų uždangos. Šaltojo sezono metu, lauko žaliuzės leidžia sutaupyti šilumą sukurdamos šalčio barjerą. Fasado gaminiai gali būti valdomi:

 1. automatiškai pagal temperatūros pokyčius (galimas specialių jutiklių montavimas);
 2. mygtuko paspaudimu pagal asmeninius šviesos ir privatumo poreikius.

Pavyzdžiui, galima nustatyti, kad pakilus saulei, žaliuzės pakiltų, o šiai nusileidus - nusileistų. Automatinis ar net nuotolinis valdymas leis namuose jaustis komfortiškai, bet kuriuo paros metu, net jei visą dieną buvote išvykę.

Tiems, kurie nori dar daugiau efektyvumo šilumos taupymo atžvilgiu, rekomenduojama derinti kelis langų uždengimus. Siekiant harmonijos interjere, rekomenduojama vieną uždangą rinktis šviesesnę, lengvesnę, o kitą - tamsesnę. Žinoma, viskas priklauso nuo asmeninių poreikių. Jeigu sunku apsispręsti, kreipkitės į „Domus Lumina" specialistus, kurie atvykę į namus ir įvertinę individualų atvejį, padės pasirinkti tinkamiausią sprendimą.

 

Langų uždangų valdymas - svarbus

Norint taupyti šilumą, vien tik įsigyti patvarias, tankaus audinio uždangas nepakanka, reikia tinkamai jomis naudotis. Priklausomai nuo to, kurioje pusėje yra langai, turėtų skirtis uždangų valdymas. Šiaurinės pusės langų neapšviečia saulė, todėl šiuose kambariuose dažniausiai būna vėsiau. Atsižvelgiant į tai, šiaurinėje pusėje esančias dangas patariama palikti nepilnai pakeltas, kad kuo mažiau šalčio patektų į vidų.

Rytinėje, pietinėje ir vakarinėje būsto pusėse esančius langus valdykite pagal saulės padėtį - dienos metą. Kai saulė yra pakilusi, atverkite langų uždangas ir leiskite jai prišildyti patalpas. Nusileidus saulei, ilgai nelaukite ir nuleiskite žemyn romanetes, roletus, užuolaidas ar kitus langų uždengimus. Prisikaupusi saulės šiluma kartu su kitais pasyviais šilumos šaltiniai sukurs komfortišką atmosferą namuose.

 

Taigi, pasirinkę tinkamą langų uždengimo būdą, galėsite sumaniai taupyti energijos išteklius ir mėgautis jaukia aplinka. Sunku apsispręsti, kurią langų uždangą pasirinkti, o gal pritrūko naudingos informacijos? Susisiekite su mumis jums patogiu būdu - telefonu, el. paštu, socialinių tinklų platformose. Taip pat - su specialistais konsultuokitės atvykę į salonus. „Domus Lumina" komanda pasiruošusi atsakyti į visus jums rūpimus klausimus, mielai padėsime išsirinkti tinkamiausią gaminį.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.