Prie ko derinti užuolaidas: išsamus gidas

užuolaidų derinimas

Langai yra neatsiejama namų dalis. Tai tarsi mūsų asmeninę ir išorinę erdves jungianti gija. Stilingos užuolaidos suteikia langams daugiau patrauklumo, o namams - jaukumo. Tinkamai pasirinktos ir kruopščiai priderintos uždangos užtikrina patikimą apsaugą nuo saulės ir smalsių aplinkinių žvilgsnių. Todėl Jūs galite visiskai atsipalaiduoti ir mėgautis kur kas komfortiškesne namų aplinka. Taigi, kaip išsirinkti užuolaidas ir prie ko jas derinti, siekiant maksimaliai gero rezultato?

Dieninės užuolaidos

dieniniu uzuolaidu derinimas

Dieninės užuolaidos yra lengvos ir permatomos. Jos gali būti įvairių spalvų, tačiau bene populiariausia iš jų – balta. Pagrindinė šių langų uždangų funkcija – prislopinti ryškius saulės spindulius, patenkančius į vidaus patalpas, sukuriant subtilaus apšvietimo pojūtį. Taip pat jos suteikia privatumo, kuris yra labai svarbus gyvenant tiek name, tiek bute.

Tokios langų uždangos gali papuošti įvairaus stiliaus interjerą. Jeigu iškilo klausimas, prie ko derinti užuolaidas, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į jų spalvą. Pavyzdžiui, universalumu pasižyminčios baltos dieninės užuolaidos tinka beveik prie visų kambaryje esančių detalių. Kitų atspalvių langų uždangos gali būti derinamos prie:

  • kambario sienų,
  • minkštų arba korpusinių baldų,
  • įvairių tekstilės gaminių (pavyzdžiui, dekoratyvinių pagalvėlių),
  • kitų langų uždangų (pavyzdžiui, roletų arba žaliuzių).

Tiems, kurie nežino, kaip išsirinkti užuolaidas, kurios patraukliai atrodytų interjere, patariama įvertinti, kokį namų įvaizdį norima sukurti: klasikinį, modernų, prabangų, minimalistinį ar kitą. Plačiame „Domus Lumina“ asortimente gausu skirtingo stiliaus, spalvų ir raštų audinių. Todėl net neabejojame, kad optimalų sprendimą gali rasti ieškantys tiek itin puošnių, tiek subtilia išvaizda pasižyminčių dieninių užuolaidų.

Naktinės užuolaidos

naktiniu uzuolaidu derinimas

Naktinės užuolaidos kur kas labiau sulaiko saulės spindulius, todėl tai tobulas pasirinkimas ieškantiems maksimalios apsaugos. Jų audinys yra tankesnis ir sunkesnis. Šios langų uždangos gali būti pačių įvairiausių spalvų: nuo itin švelnių pastelinių iki labai ryškių ir tamsių. Naktinės užuolaidos praverčia ne tik sutemus, bet ir dieną, pavyzdžiui, kai kai norima nusnausti. Priklausomai nuo audinio tankio, jos gali ir visiškai užtamsinti kambarį.

Variantų, prie ko derinti užuolaidas, kurios yra būtent tokio tipo, pakankamai daug. Pavyzdžiui, ryškesnių spalvų naktinės langų uždangos puikiai tinka prie nedidelių interjero detalių:

  • pagalvėlių,
  • kilimo,
  • lovatiesės.

Pastelinių tonų užuolaidos gali būti derinamos prie sienų arba kitų kambario elementų. Jos yra neryškios, todėl subtiliai įsilieja į erdvę.

Dieninių ir naktinių užuolaidų derinimas

kaip detinti uzuolaidas

Jeigu dar tik svarstote, kaip išsirinkti užuolaidas ir ieškote sau tinkamiausio varianto, verta apgalvoti jų derinimą ne tik su kitais interjero elementais, bet ir tarpusavyje. Tai leidžia sukurti funkcionalią ir vizualiai patrauklią namų erdvę. Nors lietuviai vis dar linkę užuolaidas kabinti ant atskirų laikiklių, naujausios tendencijos diktuoja visai ką kitą.

Platus „Domus Lumina“ asortimentas suteikia galimybę rinktis iš gausaus modernių karnizų asortimento. Jame galima rasti įvairių priemonių, skirtų užuolaidų kabinimui. Dėl šios priežasties kiekvienas norintis gali lengvai išsirinkti namų interjere labiausiai tinkančius karnizus.

Derinant dienines ir naktines užuolaidas, svarbu atsižvelgti į jų audinio tankį, spalvą ir bendrą namų įvaizdį. Niekada neprašausite pro šalį pasirinkdami klasikinių tonų ir raštų langų uždangas. Turint omenyje tai, kad užuolaidas daugelis keičia pakankamai retai – tai gali būti išties puiki investicija.

Kita vertus, pakeitus šias langų uždangas, kambario įvaizdis iš karto tampa kitoks. Dėl šios priežasties verta reguliariai atnaujinti tiek dienines, tiek naktines užuolaidas – rekomenduojame tai daryti bent kas dvejus metus. Tokiu būdu suteiksite erdvei gaivumo ir pakeitę vos vieną kambario detalę sukursite įspūdį lyg pilnai atnaujinote patalpą. Kurkite aplinką, kurioje jauku būti ir ilsėtis tiek dienos, tiek nakties metu. Išsirinkite užuolaidas, kurios taps pagrindiniu namų akcentu!

kaip issirinkti uzuolaidas

Nėra vieno teisingo atsakymo, prie ko derinti užuolaidas. Bet kokiu atveju svarbu gerai apgalvoti, kokį interjerą norite sukurti ir kokios langų uždangų savybės Jums aktualiausios. Jeigu nežinote, kaip išsirinkti užuolaidas, nedvejodami kreipkitės į „Domus Lumina“ konsultantus. Jie gali parekomenduoti individualius poreikius geriausiai atitinkančias priemones, atsakyti į dominančius klausimus ir padėti apsispręsti.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.