Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.
Dirbame visoje Lietuvoje!
Prekiaujame
internetu
Nemokama konsultacija
8 800 00009
Video konsultacija
Skype Viber WhatsApp FaceTime Messenger
Nemokamai!
  • Skambinate
  • Konsultuojame
  • Išmatuojame
  • Paskaičiuojame

Dieninių ir naktinių užuolaidų derinimas

 
Langai yra neatsiejama namų dalis. Tai tarsi mūsų asmeninę ir išorinę erdves jungianti gija. Tačiau kaip langai yra svarbi namo dalis, taip užuolaidos yra svarbus langų akcentas. Langai be uždangų atrodo tušti ir „negyvi". Dėl šios priežasties patariama namuose kabinti užuolaidas ir suteikti namų erdvei daugiau jaukumo. Tai gali ne tik tapti puikia interjero detale, bet ir daugiafunkciu estetinį, išbaigtumo vaizdinį sukuriančiu elementu.

Langai būna vienas pirmųjų dėmesio centrų vos tik įėjus į namus, todėl tinkamas užuolaidų pasirinkimas labai svarbus. Taip pat nemažiau svarbus ir tinkamas užuolaidų kabinimas bei jų tarpusavio suderinamumas. Ypač tai taikytina atveju, kai namuose pasirinkti abu: dieninių  ir naktinių užuolaidų tipai.

Dieninės užuolaidos

Dieninės užuolaidos  yra lengvos medžiaginės struktūros, gali būti įvairių spalvinių tonų. Pagrindinė jų funkcija - susilpninti ryškią dienos šviesą patenkančia į vidaus patalpas, sukuriant subtilų, perfiltruotos šviesos pojūtį kambaryje. Taip pat dienos šviesai sulaikyti skirtos užuolaidos padeda sukurti privatumą, kuris tiek gyvenant name, tiek daugiabučio pastate - vienodai svarbus. Vis dėlto dieninės užuolaidos, kaip implikuoja pats pavadinimas, nėra užtektinė sąlyga, norint užtikrinti privatumą nakties metu.

Naktinės užuolaidos

Tam pasitelkiamos naktinės užuolaidos, kurios puikiai išpildo šią funkciją ir užtikrina gerą miego kokybę. Paprastai naktinių užuolaidų medžiaga būna ne tik tankesnė, bet ir sunkesnė. Jos pasižymi tamsesnėmis spalvomis ir 100 proc. blokuoja į vidų bandančią patekti lauko šviesą. Šio tipo užuolaidos pasitarnauja ne tik nakties metu. Jos puikiai tinka ir dieną, kai norite prigulti pogulio miego. Dieną naudojamos naktinės užuolaidos leis lengviau panirti į miegą, o smegenims signalizuos apie miegui tinkamą prieblandos atmosferą.
 

Dieninių ir naktinių užuolaidų derinimas

Derinti šiuos abu užuolaidų tipus ne tik yra rekomenduotina, bet ir stilistiškai bei funkcionaliai patogu. Nors lietuviai vis dar linkę užuolaidas kabinti ant atskirų laikiklių - naujos tendencijos siūlo tai keisti ir naudotis vienu. Modernūs užuolaidų laikikliai leidžia rinktis iš gausaus asortimento, kuris įvairuoja tiek spalvų, tiek medžiagiškumo gamomis. Dėl šios priežasties lengvai pritaikysite laikiklius savo kuriamame namų interjere.

Atkreipkite dėmesį, kad derinant abu užuolaidų tipus turite atsižvelgti į jų medžiagos tankumą, spalvinį toną ir bendrą suderinamumą bei darną su visu erdvės ar namų interjeru. Niekada neprašausite pasirinkdami klasikinių spalvų ir raštų užuolaidas. Turint omenyje, kad užuolaidas žmonės įpratę keisti ne dažnai. Kita vertus, namų erdvėje pakeitus užuolaidas - interjeras tampa kardinaliai kitoks. Dėl šios priežasties patariama dienines ir naktines užuolaidas ne tik derinti medžiagiškumo ir spalviniu atžvilgiu. Taip pat siūloma, kad naujų užuolaidų kabinimas taptų bent kas du metus vykdoma tradicija. Tokiu būdu suteiksite erdvei gaivumo ir atnaujinę vos vieną kambario detalę, sukursite įspūdį lyg pilnai atnaujinote patalpą.

Kurkite aplinką, kurioje jauku būti ir ilsėtis tiek dienos, tiek ir nakties metu. Išsirinkite užuolaidas, kurios taps Jūsų namų akcentu!

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui