Geriausi užuolaidų audiniai

Kaip pasirinkti audinį užuolaidoms?

Tinkamai parinkti dieninių užuolaidų audiniai  gali paversti langą patalpos akcentu, paryškinti interjerą, padėti kontroliuoti šviesos kiekį kambaryje, suteikti daugiau privatumo. Nuo pasirinktos medžiagos gali priklausyti ir užuolaidų dizainas. Vieni audiniai pasižymi lengvumu, kiti - atvirkščiai, apsunkina kambarį, suteikia interjerui griežtumo. Norint pasirinkti geriausią variantą, reikia ne tik mokėti derinti skirtingas užuolaidų spalvas, stilius, bet ir audinius, išmanyti jų privalumus ir trūkumus.

Populiariausi užuolaidų audiniai

Langų uždangoms naudojamos įvairios medžiagos. Kiekvienas audinys pasižymi savitomis ypatybėmis. Žinodami jas, lengvai pritaikysite skirtingas medžiagas įvairiose namų erdvėse.
  • Poliesteris. Tai - dažniausiai naudojamas audinys. Poliesteris gana „ištvermingas", nesiglamžantis. Iš jo pasiūtos užuolaidos ilgai lieka sodrios, tolygios spalvos. Poliesteris ganėtinai tankus. Jis nepraleidžia ne tik saulės šviesos, bet ir oro gūsių, todėl šios rūšies dieninių užuolaidų audiniai labiausiai tinka šiaurinėje pusėje įrengtuose miegamuosiuose.

  • Medvilnė. Medvilniniai užuolaidų audiniai - daug lengvesni už poliesterį. Natūrali medžiaga lengvai praleidžia orą (nebent audinys yra labai tankus). Medvilninės užuolaidos puikiai tinka skandinaviškame, „rustic" stiliaus, moderniame interjere.

  • Šilkas. Šilkinės užuolaidos - sunkios, tad itin tinka prie prabangaus interjero. Jei pirksite tokias užuolaidas, turėkite omenyje, kad jų spalva nuo tiesioginių saulės spindulių gali pablukti. Rūpesčių lengva išvengti suderinus šilkines užuolaidas su kita langų uždanga.

  • Linas. Lininės užuolaidos yra gana lengvos, laidžios orui. Šis audinys grublėtas, su smulkiais tarpeliais, taigi kambarys uždengus langą tokiomis užuolaidomis išlieka ganėtinai šviesus.

  • Nėriniai. Jie ypatingai tinka privatumui išlaikyti. Kaip ir lininės užuolaidos, nertos yra laidžios saulei ir orui, tad kambarys lieka gaivus, šviesus. Šie dieninių užuolaidų audiniai labiausiai dera sodybose, vasarnamiuose. 

Skirtingų audinių naudojimas

Nuo medžiagos priklauso ne tik užuolaidų dizainas, bet ir jų paskirtis. Paprastai užuolaidos naudojamos dėl trijų priežasčių:

  • Privatumo išsaugojimo. Jei kambarys menkai apšviečiamas saulės, galite rinktis permatomas užuolaidas (pasiūtas iš nėrinių, lino). Toks pasirinkimas leis mėgautis saulės šiluma ir apsisaugoti nuo smalsių praeivių žvilgsnių. Paprastai privatumo kūrimui skirtos užuolaidos būna šviesių, švelnių spalvų.

  • Dekoratyvumo. Jis priklauso ne vien nuo užuolaidų raštų, spalvų, bet ir norimos sukurti atmosferos. Pavyzdžiui, lininės užuolaidos labiau tinka tuose namuose, kuriuose vyrauja šviesus, žaismingas interjeras. Šilkinės užuolaidos idealiai dera prie prabangaus interjero, nes jų audinys blizgus. Verta žinoti ir tai, kad įvairūs dieninių užuolaidų audiniai gali vizualiai pakeisti kambario matmenis. Pavyzdžiui, jei užuolaidos pasiūtos iš vertikaliai dryžuoto audinio, jos kiek „paaukštins" kambarį.

  • Apsaugos nuo saulės. Jei kambarį pasiekiantys saulės spinduliai akina, kelia diskomfortą, blaško, rekomenduojame rinktis specializuotas užuolaidas. Tamsūs, tankūs audiniai ypatingai tinka miegamajame. Čia įprasta rinktis šilką, poliesterį, satiną ar „Black Out" audinį (šis visiškai nepraleidžia šviesos). 

Skirtingi užuolaidų audiniai gali visiškai pakeisti Jūsų kambarį - padaryti jį itin jaukų, išskirtinį, patogų. Svarbiausia - pasirinkti medžiagas, kurios atitinka namų erdvių paskirtį ir poreikius. Dvejojate dėl audinio pasirinkimo specifinei patalpai? Kilo daugiau klausimų dėl užuolaidų funkcionalumo? Susisiekite su „Domus Lumina" konsultantais - jie pasirengę padėti suderinti visus poreikius, nuo dizaino iki kainos.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.