Kokias užuolaidas pasirinkti vaikų kambariui?

užuolaidos vaikų kambariui

Vaiko kambarys - tai svarbiausia žaidimų ir poilsio erdvė. Ji privalo būti ne tik žaisminga, pozityvi, bet ir saugi. Naktinės užuolaidos vaiko kambaryje - vienas labiausiai varginančių pasirinkimų. Daugelis tėvų nesiryžta čia jų derinti. Tačiau iš tiesų tokia užduotis nėra kebli. Užuolaidos - praktiškas, lengvai prie poreikių pritaikomas pasirinkimas. Tam, kad pasiekti tikslą būtų išties paprasta, siūlome pasinaudoti keliais interjero žinovų patarimais.

Užuolaidos: universalu ir paprasta

Naktinių užuolaidų asortimentas dabar ypač platus: jos gali būti vienspalvės, dekoruotos ornamentais, floristiniais ir etniniais motyvais. Naktinių užuolaidų asortimente taip pat vyrauja ir skirtingų faktūrų audiniai: glamžyti, gofruoti ir plėšyti, metalizuoti. Tinkamai pasirinktas užuolaidų audinys, raštas ir spalva padės sukurti reikiamą kambario atmosferą.

Privalumas yra ir tai, kad šiuolaikinės naktinės užuolaidos pasižymi paprasta, lengva priežiūra. Saulės spinduliai, dulkės ir nešvarumai gali būti žalingi audiniams, dėl to pastarieji gali būti impregnuojami. Užuolaidas dabar galima valyti sausuoju būdu, skalbti ir net prireikus lyginti.

Inovatyvumas pasireiškia ne tik interjere, bet ir konkrečiose detalėse. Dabar net užuolaidos pasižymi itin lengvu valdymu. Rinktis galite ir rankinį, įprastą, ir elektrinį valdymą. Pastaruoju atveju naudojamas pultelis. Taigi, užuolaidos vaikų kambaryje - išties praktiškas, universalus pasirinkimas.

Patarimai, kaip pasirinkti užuolaidas vaiko kambariui

Interjero dizaineriai išskiria 5 pagrindinius aspektus, kuriuos įvertinus pasirinkti užuolaidas vaiko kambariui bus nesunku.

  • Jaunesni nei 5 metų vaikai dažniausiai mėgsta ryškias spalvas, stambius, gana paprastus ir aiškius raštus. Šiek tiek vyresni vaikai dažniausiai žavisi herojais iš filmų, žaidimų ar knygų, todėl nori juos turėti ir savo aplinkoje. Raštą galite sieti ir su specifiniais pomėgiais - pavyzdžiui, augalais, egzotiniais paukščiais, gyvūnais.
  • Jei vaikas alergiškas, geriau tiktų hipoalerginės medžiagos. Naktinės užuolaidos iš plono, lengvai skalbiamo audinio tiks dažnai priežiūrai ir padės išvengti organizmą dirginančių dulkių kaupimosi.
  • Jei kambarys yra labai šviesus, jo langai nukreipti į rytus arba į vakarus, tai taip pat turėtų lempti pasirinkimą. Natūrali šviesa kambaryje gali neleisti vaikui užmigti vakare, o rytiniai saulės spinduliai gali jį pažadinti pernelyg anksti. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis tankesnį audinį, pavyzdžiui, black out, kuris padės reguliuoti nepageidaujamos šviesos patekimą į kambarį ir vakare, ir ankstų rytą.
  • Venkite sunkių karnizų: vaikas gali įsipainioti į užuolaidas, jas nutraukti kartu su karnizu. 
  • Vaikų kambaryje itin tinka trumpos žaismingos užuolaidos.

„Domus Lumina" naktinės užuolaidos pasižymi išties plačiu modelių ir spalvų asortimentu, tad nebijokite eksperimentuoti. Paprastas valdymas padės sukurti šiuolaikišką aplinką, o lengva priežiūra neleis baimintis dėl dėmių. Sumaniai pasirinkus audinį, vaikų kambarys taps ne tik žaismingu, stilingu, bet ir ypatingai jaukiu, patogiu.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.