Rafinuota elegancija miegamajame: kaip tokią susikurti?

užuolaidos miegamajame

Sukurti jaukų ir elegantišką miegamąjį, kuriame būtų malonu ne tik ilsėtis, bet ir užsiimti įprasta veikla, dažnai atrodo sudėtinga užduotis, reikalaujanti nemažų išlaidų. Tačiau tam, kad kambarys būtų jaukesnis, rafinuotesnis, nebūtina kardinaliai keisti viso interjero. Sukurti elegantiško miegamojo efektą gali padėti ir užuolaidos . Pateikiame kelis naudingus patarimus, kaip jas derinti ir į ką atsižvelgti renkantis.

Svarbiausia - išlaikyti vientisumą

Nesivaikykite naujausių mados tendencijų, skelbiančių, kad šiuo metu tiesiog būtinybė yra raštai ir ryškios, dėmesį patraukiančios spalvos. Rafinuotam stiliui tai visai nebūdinga. Ramus, jaukus ir elegantiškas miegamojo interjeras pirmiausia reikalauja vientisumo, todėl labai svarbu nepersistengti su raštais. Rekomenduojame daugiau dėmesio skirti neutralioms ar pastelinėms spalvoms - melsvai, žalsvai, baltai, kreminei, smėlinei, pilkai. Pasirinkus norimus atspalvius, svarbu išlaikyti vientisą paletę ir nuo jos nenukrypti. Geriausia derinti tris spalvas.

Jeigu į Jūsų miegamąjį patenka daug šviesos, užuolaidos gali būti tamsesnės, pavyzdžiui, pilkos ar turinčios melsvo atspalvio. Tokia spalva ramina, maloniai nuteikia. Bet nepamirškite, kad pasirinkta užuolaidų spalva interjere turėtų atsikartoti. Tai gali būti pagalvių užvalkalai, fotelių apmušalai ar kilimas. Taip ir su kitomis interjero spalvomis - kiekvienas panaudotas atspalvis privalo turėti sau „porą". Tokiu būdu vientisumą išlaikyti yra daug paprasčiau.

Raktas į eleganciją - „švarus" interjeras

Nemažiau nei spalvų paletė patalpoje yra svarbi „švara". Paprasčiau kalbant, miegamojo interjere neturėtų vyrauti raštų įvairovė. Geriausia rinktis vienspalvius lovos užtiesalų bei patalynės audinius ir vengti ornamentų, panašių stiliaus detalių. Šią taisyklę vertėtų taikyti ir renkantis langų uždangas. Rafinuotai elegancijai reikalingas paprastumas, tad ir pasirinktos užuolaidos turėtų tokios būti.

Taip pat interjero dizaineriai drąsina atsisakyti nereikalingų daiktų. Norint pasiekti rafinuotos elegancijos efektą, miegamojo nevertėtų apkrauti gausybe papildomų elementų. Tikslą galima pasiekti daug paprasčiau - skirkite daugiau dėmesio užuolaidų pasirinkimui bei kabinimui, ir miegamojo interjerą atgaivinsite beveik akimirksniu.

Patarimai užuolaidų kabinimui

Langų užuolaidos miegamajam suteikia ne tik prabangos ar elegancijos. Jos taip pat funkcionaliai papildo interjerą, padėdamos išlaikyti optimalią kambario temperatūrą ir neleisdamos jam įkaisti dienos metu. Vis dėlto, dažnai neaišku, ką ir kaip daryti, kad rafinuota elegancija būtų dėmesio centre. Viskas priklauso nuo to, kaip pakabinsite užuolaidas.

  • Sluoksniuokite užuolaidas ir drapiruokite  jas plonomis klostėmis. Šią taisyklę taikykite ir dieninėms, ir naktinėms užuolaidoms. Paslėpkite karnizą ir tegul klostės būna kuo arčiau viena kitos, o audinys krenta nuo karnizo iki pat grindų. Jei langas didelis, užuolaidas kabinkite taip, kad šios dengtų ne tik jį, bet ir dalį sienos. Galimas variantas, kai užuolaidos dengia visą plotą - nuo vienos sienos iki kitos.
  • Jeigu miegamajame langas siauras, naktinėmis užuolaidomis  dekoruokite jo rėmus ir taip kurkite elegantišką efektą. Dienos metu audinį suimkite ir pritvirtinkite lango šone specialiais užuolaidoms skirtais segtukais ar rišamais kutais. Tačiau jų spalvos ir dizainas neturėtų pernelyg išsiskirti, kitaip kambario elegancija gali virsti stilistine „betvarke", o ši neleis nei susikaupti, nei pailsėti .
  • Kai kambarys negauna pakankamai saulės šviesos, rinktis galima ir paprastas plonas, tankiai austas dienines užuolaidas . Tačiau pasirūpinkite, kad šių spalva derėtų su bendra pasirinkta palete. Užuolaidos gali būti ne tik baltos, bet ir melsvos, pilkos ar netgi rusvos. Praskleiskite audinį plačiai, kad dengtų visą karnizą, o apačioje, ties vieta, kurioje baigiasi langas, audinį suriškite. Taip viena dalis audinio funkcionaliai dengs langą, o kita jį elegantiškai papuoš.
Sukurti jaukią eleganciją miegamajame nėra sudėtinga, jeigu laikotės kelių pagrindinių taisyklių. Pasirūpinkite, kad šioje patalpoje būtų pakankamai šviesos, o dekoracijos neapkrautų kambario ir Jūsų minčių. Užuolaidos taip pat privalo būti ne tik gražios, bet ir funkcionalios. Tinkamai pasirinkti elementai ir išlaikytas vientisumas - tai raktas į jaukią, rafinuotą eleganciją, kuri nepabosta. 

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.