Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.
Dirbame visoje Lietuvoje!
Prekiaujame
internetu
Nemokama konsultacija
8 800 00009
Video konsultacija
Skype Viber WhatsApp FaceTime Messenger
Nemokamai!
  • Skambinate
  • Konsultuojame
  • Išmatuojame
  • Paskaičiuojame

Kaip išsirinkti širmas

 
Biuruose ir namuose vis dažniau pasitaikančioms didelėms vitrinoms gali būti ganėtinai sudėtinga parinkti uždengimus, kurie ne tik atitiktų dydį, bet ir nesugadintų vaizdo. Tam gali pagelbėti iš Rytų atkeliavusios širmos. Tačiau jomis naudotis galite ne tik norėdami uždengti langus - širmos pertvaros puikiai gali atskirti ir tam tikras kambarių erdves.
 

Kokiam interjerui tinka širmos?

Anksčiau pastatomos širmos buvo naudojamos siekiant atskirti tam tikras erdves. Japonijoje buvo svarbu ne tik jų funkcionalumas, bet ir galimybė atlikti meninę funkciją. Šiandien jos yra daugiau nei vien tik lengvos pertvaros tarp kambarių - yra ir širmos langams. Dėl savo tiesumo, paprastumo, širmos paprastai siūlomos moderniuose interjeruose, biuruose, loftuose - vietose, kur yra dideli pramoniniai langai. Tačiau nevertėtų vien tuo apsiriboti - gaminamos širmos yra skirtingų spalvų, gali turėti ištisus piešinius ant audinio ir puikiai tinka asmenims, kurie ieško netradicinio ir lengvo langų uždengimo.

Priešingai nei užuolaidos, širmos sukuria lengvumo įspūdį. Kambarys tampa šviesesnis ir lengvesnis. Langams galite derinti ir skirtingų spalvų širmas, kurių vienos saugo privatumą, o kitos nuo saulės šviesos. Kaip ir kiti uždengimai, širmos langams gali būti tiek permatomos, tiek visiškai užtamsinančios kambarį. Galima širmas derinti ir su kitais langų uždengimais, pavyzdžiui, užuolaidomis. Tamsios užuolaidos gali būti skirtos nakčiai, o širmos langams - dienai. Kaip ir Japonijoje, jos gali sukurti unikalų, jaukų namų stilių.

Širmų montavimas bei veikimas

Širmos gali būti laikomos modernia vertikalių žaliuzių alternatyva, tačiau suteikia daugiau modernų bei lygų įvaizdį. Jos yra labai patogios - primena vertikalias žaliuzes, kurios taip pat slankioja bėgeliais. Todėl lengvai galėsite uždengti norimą lango pusę. Širmas tvirtinti galima keliais būdais: ištemptas ant karkaso audinys montuojamas prie sienos arba prie lubų. Prie lubų pritvirtintos širmos langams gali patalpą paaukštinti, todėl tai rekomenduojama mažesnėms erdvėms. Jei tvirtinamos paprastos, rankinės širmos, tuomet jų audiniai yra stumdomi lazdelėmis arba traukiamos ranka. Širmas galima atitraukti dalinai į vieną ar dvi skirtingas puses. Jei nenorite nuolat širmas traukti patys, galite įdiegti automatizuotą valdymą. Tokiu atveju širmų padėtį galėsite valdyti pulteliu.
 

Kita širmų paskirtis

 
Jei patinka širmos, jos nebūtinai turi būti skirtos langams. Širmos pertvaros gali būti sumontuotos įvairiuose kambariuose durų vietoje. Tai itin patogu, jei praėjimas yra plati arka, o erdvę tam tikrais atvejais norite pridengti, sukurti jaukesnę, intymesnę atmosferą. Jos gali atskirti ir nedidelę erdvės dalį, pavyzdžiui, kaip pastatomos širmos uždengia vietą, skirtą persirengti.

Širmos siūlomos tiems, kurie mėgsta išskirtinį stilių, ieško netradicinių sprendimų. Kadangi širmų pasiūla labai išsiplėtė, dabar dėl turimų raštų jas galima pritaikyti tikrai įvairiuose interjeruose. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nenori savo namuose montuoti karnizų, tradicinių roletų, užuolaidų, žaliuzių. Jei nesate tikri, ar širmos tiks Jūsų interjere, pasitarkite su Domus Lumina ekspertais.

 
Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui