Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.
Dirbame visoje Lietuvoje!
Prekiaujame
internetu
Nemokama konsultacija
8 800 00009
Video konsultacija
Skype Viber WhatsApp FaceTime Messenger
Nemokamai!
  • Skambinate
  • Konsultuojame
  • Išmatuojame
  • Paskaičiuojame

Patarimai besirenkantiems laiptinės langų uždangas

 
Ne vienuose namuose laiptines puošia dideli langai. Tai gana naudinga: į patalpą patenka daug šviesos, aiškiai matomi laiptai, taupoma elektros energija, nes dienos metu nereikia įjungti šviesos. Tačiau šiuos langus kartais irgi norisi uždengti ir tuo pačiu praturtinti namų interjerą. Dėl šios priežasties pravartu aptarti, kokios langų uždangos yra tinkamiausios skirtingo dydžio ar netradicinės formos laiptinių langams.
 

Širmos - modernus pasirinkimas dideliems langams

Dažnai susiduriama su problema, kai namų laiptinės langai yra dideli, bet juos vis tiek norima gražiai uždengti. Tiesa, užuolaidų kabinti laiptinėje nesinori dėl kelių priežasčių: jų audinio reikės daug, tad ir kainuos tai nemažai, be to, jas prižiūrėti ir pakabinti gali būti sudėtinga. Tokią problemą padeda išspręsti širmos. Ši itin moderni uždanga dažnai asocijuojasi su Rytų kultūra, kurioje širmos buvo skirtos erdvių atskyrimui ar naudotos stilingam persirengimo kabinos atskyrimui.

Šiandien širmos  yra visai kitokios, nei buvo prieš šimtus metų. Dabar rekomenduojama jas naudoti itin dideliems langams. Priklausomai nuo laiptinės išplanavimo ir langų užimamo ploto, tikėtina, jog užteks vieno ar dviejų širmų audinių. Šias langų uždangas galima valdyti tiek rankiniu, tiek ir elektroniniu būdu, todėl galite pasirinkti jums patogiausią.

Širmų mechanizmas šiek tiek kitoks ir jis valdomas kitaip nei, pavyzdžiui, roletai. Patentuotas profilis sumontavus širmą užtikrina, kad tarp sienos ir audinio neliks tarpo. Taip užkertama galimybė į vidų patekti bet kokiems saulės spinduliams. Širmų plotis gali svyruoti nuo 40 - 100 centimetrų, todėl galima uždengti ir itin didelius langus. Širmos stumdomos bėgeliais, todėl jų valdymas itin paprastas, net jei ir langai yra itin aukšti ir platūs. Tai - modernių namų puošmena, puikiai papildanti interjerą. Rinkitės iš daugiau nei 400 audinių ir kurkite kontrastingus, jei mėgstate drąsias spalvas interjere, ar vientisus, jei labiau linkstate prie klasikinių stilistikos sprendimų, derinius.

Roletai - lengviausiai išsprendžiama dilema

Ilgai pasakoti, kas yra roletais  ir kam jie skirti, tikriausiai, jau nebereikia - tai gerai žinoma ir jau gana ilgą laiką rinkoje esanti langų uždanga. Funkcionalumu, universalumu ir stilizuotu minimalizmu pasižymintys roletų gaminiai puikiai tinka ne tik miegamajame, svetainėje ar vaikų kambaryje, tai taip pat puikus sprendimas ir namų laiptinėje. Šiandieninė roletų pasiūla leidžia rinktis iš įvairiausių dizainų bei spalvų audinių, todėl šias langų uždangas nesunkiai pritaikysite prie skirtingo dydžio langų. Kita vertus, skirtingai nei plisuotos žaliuzės, roletai nėra toks optimalus pasirinkimas netradicinės formos langui (kurie ypač dažnai montuojami namų laiptinėse). Vis dėlto, roletus primontavus prie vidutinio dydžio arba labai plačių langų, jie atrodo kukliai, bet stilingai. Beje, tai ir pigiausias pasirinkimas, lyginant su plisuotomis žaliuzėmis ar širmomis. Galiausiai, laiptinių langai dažnai būna aukštai, sunkiai pasiekiami, todėl ir jų valymas yra retesnis. Tačiau roletų audiniai yra impregnuoti ir atsparesni greitam dulkių ar nešvarumų kaupimuisi ant medžiagos paviršiaus.

Plisuotos žaliuzės neįprastiems langams

Jeigu savo namų laiptinėje turite ovalius, trapecijos ar kitokios netradicinės formos langus, geriausias langų uždengimas yra iš plisuotos medžiagos pagamintos žaliuzės. Jos ne tik lengvai pritaikomos prie sudėtingų formų, bet ir atrodo itin elegantiškai, taip interjerui suteikiama naujų spalvų. Dėl šios priežasties plisuotos žaliuzės  dažnai naudojamos svetainių, terasų, laiptinių langams. Net 15 valdymo pasirinkčių turinčios langų uždangos dar vertinamos ir dėl išradingo šviesos srautų suvaldymo ir natūralios dienos šviesos išlaikymo patalpų viduje. Maža to, skirtingai nei širmos, šios langų uždangos visada yra prigludusios prie lango, todėl, jeigu namų laiptinėje norite atidaryti langą, tai bus itin lengva atlikti.

Laiptinėje dengiant langus plisuotomis žaliuzėmis, rekomenduojama rinktis šviesesnių tonų audinį, nes taip per daug neužtamsinsite erdvės. Audinių pasirinkimas labai platus, todėl galėsite kontrastingų spalvų audinius derinti tarpusavyje (taip išgausite žaismingesnį interjero variantą) arba rinktis ekologišką lino medžiagą, kuri atrodys itin subtiliai ir interjerui suteiks natūralumo įspūdį.

Nėra vienodų taisyklių ar patarimų, koks gaminys labiausiai tiks Jūsų namams. Todėl Jūsų pageidavimu „Domus Lumina" specialistai atvyks į namus, išmatuos esamas konstrukcijas ir, atsižvelgę į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, specialistai patars, kaip jį naudoti, prižiūrėti bei atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui