Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.
Dirbame visoje Lietuvoje!
Prekiaujame
internetu
Nemokama konsultacija
8 800 00009
Video konsultacija
Skype Viber WhatsApp FaceTime Messenger
Nemokamai!
  • Skambinate
  • Konsultuojame
  • Išmatuojame
  • Paskaičiuojame

Širmos – puikus pasirinkimas minimalistiniam interjerui

Minimalistinis interjeras patrauklus daugeliu aspektų: jį lengva pritaikyti skirtingo tipo ir išdėstymo patalpose, jis pasižymi erdvumu, šviesos gausa, lengvumu ir ramybe. Šis interjero stilius įkūnija principą „mažiau yra daugiau", todėl akcentuojamas daiktų funkcionalumas, o ne kiekis. Tačiau minimalizmas taip pavadintas ne tik dėl mažo daiktų poreikio: jis simbolizuoja ir santūrų spalvų, tekstūrų ir tekstilės panaudojimą. Tai galioja ne tik baldams, bet ir langų uždangoms. Širmos spinduliuoja lengvumu, elegancija bei yra ypač universalios. Kodėl pravartu jas rinktis būtent minimalistiniam interjerui?

 

Puiki idėja turintiems įspūdingus langus

Kaip jau minėjome, skandinaviškas minimalizmas neatsiejamas nuo šviesos gausos, todėl dideli, ištaigingai atrodantys langai yra svarbūs jos sklaidai. Natūrali šviesa naudinga ne tik namams - ja pripildytos patalpos atrodo vizualiai didesnės ir jaukesnės, - bet ir žmonėms: ji gerina savijautą, miegą, didina produktyvumą, sumažina stresą, tenkantį akims tamsesnėje aplinkoje.

Visgi, be paliovos tvieskiantys karšti saulės spinduliai ir noras turėti privatumo priverčia ieškoti sprendimų langų uždangoms. Jeigu nenorite, kad langai atrodytų apkrauti, širmos gali tapti puikiu pasirinkimu jų dekoravimui. Jos yra dailios, lengvai valdomos ir praktiškos: širmas galima reguliuoti į abi lango puses, tad nebūtina uždengti langą pilnai, kad tiesioginiai saulės spinduliai nepatektų į vidų.

 

Naudingos ne tik kaip langų uždangos

Dar vienas didelis privalumas, kuriuo pasižymi šios langų uždangos, susijęs ne su langais. Širmas galima itin praktiškai ir išradingai panaudoti norint atskirti namų erdvę į kelias atskiras zonas. Kaip žinia, minimalizmo šalininkai nėra linkę apkrauti patalpų baldais ir dekoro priemonėmis, todėl širmas įmanoma panaudoti kaip stilingas pertvaras, kurios padeda suskirstyti patalpą į keletą norimų dalių. Be to, širmos gali subtiliai, tačiau naudingai uždengti vietas, kur laikomi įvairūs prietaisai, ar padėti sukurti būtent tokį kampelį.

 

Patogu valdyti ir prižiūrėti

Minimalistinis interjeras turi aspektą, apie kurį ne visuomet pagalvojama: tam, kad šio stiliaus gairės būtų išlaikytos, patalpa turi būti tvarkinga. Ir nors tvarka yra svarbi kiekvienuose namuose, tačiau jos stygius minimalistiniame interjere juntamas bene labiausiai. Modernios širmos ne visuomet atrodo tvarkingai, nereikia rūpintis jų klostymu ir panašiai. Šios langų uždangos valdomos bėgelių sistemos principu, todėl juda sklandžiai ir tyliai. Šis procesas gali būti atliekamas rankiniu būdu arba elektronine pavara, jei norite ypatingo patogumo. Dėl šių sumanių valdymo būdų širmos gali būti be jokių papildomų virvelių, kurios ne visuomet atrodo estetiškai.

 

Itin lengvai priderinama prie interjero

Galima rinktis iš daugelio įvairių atspalvių ir audinių, todėl šias langų uždangas nesunku parinkti atsižvelgiant į esamą interjerą ir suteikti jam daugiau išskirtinumo. Jeigu nesate galutinai nusprendę, kokia turėtų būti patalpos estetika ar norite nedidelių pokyčių, tokios langų uždangos - praktiška ir naudinga priemonė.

Širmas, kaip ir kitas langų uždangas, geriausia vertinti kaip dekoro elementą, tad jų spalvos turėtų derėti prie interjero. Įprastai, jeigu patalpai pasirenkami keli pagrindiniai atspalviai, viena spalva gali būti skirta tam tikriems akcentams išryškinti. Tiesa, interjere šios spalvos neturėtų būti daug. Širmos gali būti derinamos su kitomis dekoracijomis: kilimais ar kilimėliais, užtiesalais, pagalvėlėmis.

Jeigu akcentinės spalvos interjere nėra, tuomet pasirinkite tokią spalvą, kuri nejučiomis įsilietų į aplinką. Minimalistiniam interjerui visuomet tiks neutralios ar lengvos, pastelinės spalvos, o ryškių spalvų, žinoma, reikėtų vengti. Nevertėtų baimintis dėl šviesių širmų priežiūros, nes jų audiniai ir kokybiški, itin ilgaamžiai, ir lengvai valomi.

 

Minimalizmas - žavus ir populiarus interjero stilius, suteikiantis patalpų atmosferai ramybės ir lengvumo. Širmos idealiai akomponuoja šiam stiliui, o namus papildo ne tik savo estetika, bet ir išskirtiniu funkcionalumu.

 

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui