Idėjos, kaip stilingai suderinti užuolaidas ir interjerą

užuolaidos interjere

Užuolaidos - vienas iš tų elementų, kurie suteikia būstui elegancijos, prabangos įspūdį. Naudojant užuolaidas, taip pat galima lengvai papildyti patalpas trūkstamu jaukumu. Tačiau interjero dizaineriai nuolat primena, kad šio tipo langų uždangos reikalauja nemažų pastangų ir kūrybingumo. Reikia ne tik derinti skirtingus užuolaidų tipus, spalvas, bet ir atrasti sąsajas su bendru interjeru. Kaip ir ką derinti, kad galutinis rezultatas būtų stilingas, paremtas nuoseklumu ir harmonija?

Nuo spalvų iki stilių

Užuolaidos pasižymi ypatinga įvairove. Skirtis gali ne tik spalvinė paletė, bet ir audiniai, jų skaidrumas, stilius, apipavidalinimas. Įvairūs langų uždangų aksesuarai taip pat dažnai tampa svarbia interjero dalimi. Vis tik derinant šias ypatybes su interjeru prireikia ne tik kūrybiškumo, bet ir bendrų interjero dizaino formavimo žinių. Pateikiame kelias nesunkiai įgyvendinamas, darnumu pasižyminčias idėjas.

Ornamentų derinimas

Spalvingos ir margos langų uždangos - madingiausias šių metų pasirinkimas. Nemažai žmonių skuba įgyvendinti naujausiomis stiliaus tendencijomis paremtus sprendimus, tačiau pamiršta atsižvelgti į kitas būsto detales, pvz.: namų tekstilę . Taip, užuolaidos gali kardinaliai pakeisti viso būsto atmosferą, bet labai svarbu išlaikyti balansą. Kaip tai padaryti? Derinkite ornamentus ir audinių raštus. Jei norite papuošti langus floros motyvais, panašiais ornamentais dekoruokite ir miegamojo lovą ar svetainės kavos staliuką. Taip išlaikysite harmoniją.

Išlaikykite spalvų paletės nuoseklumą

Ryškios ir spalvingos langų uždangos gali tapti pagrindiniu interjero akcentu. Tačiau labai plati interjero spalvų gama gali varginti. Geriausia rinktis vienos spalvinės paletės užuolaidas ir kitus interjero akcentus. Atraskite Jums labiausiai patinkančią spalvų gamą ir stenkitės ją išlaikyti. Taip pasirinktos spalvos neužgoš viena kitos ir leis harmonizuoti, išryškinti stilistinį spalvų pasirinkimą. Pavyzdžiui, jei sienos šviesios, užuolaidos gali būti tamsios, ir atvirkščiai. Geriausias įkvėpimas - gamta. Šiek tiek atidžiau ją panagrinėjus, galima lengvai atrasti tarpusavyje derančias spalvas. Taip pat galite pasinaudoti dizainerių sukurtu spalvų ratu ar panašia priemone.

Stiliai taip pat derinami

Langų uždangos gali būti prabangios, minimalistinės, klasikinės, modernios. Tai priklauso nuo audinio rūšies ir drapiravimo tipo. Vis dėlto jei norisi išlaikyti vientisumą, pernelyg stipriai besiskiriančių stilių suplakti į vieną nerekomenduojama. Viena iš idėjų - bandyti ne tik derinti stilius, bet ir siekti jų pratęsimo.

Jeigu Jūsų namuose vyrauja minimalistinis interjeras su vintažiniais, bohema dvelkiančiais elementais, neapkraukite patalpos prabangiais audiniais. Vintažas dera su natūralumu, tad puikiai tiks lininės plonos, kone permatomos užuolaidos. Be to, nebijokite atkartoti aplinkoje jau esančių raštų. Auksiniai atspalviai tiks namams, kuriuose vyrauja prabanga, o minimalistiniam ir moderniam interjerui papildyti galite drąsiai rinktis klasikinius langų uždangų variantus.

Tam, kad namuose būtų galima išlaikyti harmoniją ir vientisumą, dėmesio derinimui skirti reikia tikrai nemažai. Langų uždangos - viena svarbiausių namų interjero dalių, tačiau elegancija ir drapiravimas - dar ne viskas. Atsižvelkite į namuose vyraujančią atmosferą, spalvas ir raštus. Kambario atnaujinimas naudojant užuolaidas nėra sudėtingas - tereikia žinoti ir pritaikyti stiliaus gudrybes. Be to, visuomet galite pasinaudoti „Domus Lumina" specialistų paslaugomis - jie visuomet patars, kokio ilgio, audinio, spalvos ar stiliaus užuolaidas rinktis geriausia.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.