Užuolaidų kabinimo klaidos ir patarimai

Užuolaidos yra neatsiejama daugelio interjerų dalis, suteikianti namų ar kitai erdvei jaukumo, privatumo ir padedanti atskleisti jos stilių. Tačiau nors ir atrodo nesudėtingai, užuolaidų kabinimas gali tapti iššūkiu, jei nepaisoma keleto svarbių dalykų. Netinkamai pakabintos langų uždangos gali ne tik atrodyti neestetiškai, bet ir neatlikti savo funkcijos. Taigi, šiame tinklaraščio įraše aptarsime keletą dažniausių klaidų, daromų kabinant užuolaidas, ir patarsime, kaip jų išvengti, kad kiekvienas langas atrodytų nepriekaištingai.

Dažniausios užuolaidų kabinimo klaidos

Savarankiškai kabinant užuolaidas, ir ypač tai darant pirmą kartą, gali pasitaikyti įvairiausių klaidų. Nieko nelaukdami, plačiau aptarsime pagrindines iš jų.

Nekokybiškas arba neestetiškas karnizas

Jei pasirinksite netinkamą karnizą, prastai atrodys net pačios prabangiausios ir madingiausios užuolaidos. Karnizai ir kitos detalės turi būti tvirti bei patvarūs. Lengvoms dieninėms užuolaidoms tinka ir specialus lynas. Tačiau naktines užuolaidas vertėtų kabinti ant patikimo, pakankamai storo karnizo. Kitu atveju audinys gali kristi netolygiai, o pats karnizas – išsilenkti.

Svarbu įvertinti ir estetiškumą. Paprasto dizaino karnizai paprastai kainuoja mažiau. Tačiau įmantresnis karnizas gali tapti išskirtiniu interjero akcentu. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį, kad jis harmoningai derėtų su užuolaidų audiniu: jei pastarasis margas ir dekoratyvus, užteks minimalistinio dizaino karnizo.

Netinkamas karnizo aukštis, ilgis

Siekiant nepriekaištingo rezultato, karnizai su užuolaidomis turėtų kabėti tinkamame aukštyje. Per žemai pakabintos langų uždangos gali vizualiai sumažinti patalpą ir iškraipyti proporcijas. Karnizų nebūtina kabinti ties lubomis, tačiau šioks toks atstumas iki lango nišos viršaus tikrai bus naudingas. Jei įmanoma, karnizas gali būti tvirtinamas centre tarp lubų ir lango viršaus. Na, o jei lubos nėra aukštos ir norima vizualiai jas paaukštinti, karnizą galima ir verta tvirtinti ant pačių lubų.

Problemų gali kilti ir pasirinkus netinkamą karnizų ilgį. Geriausia, jei šis lango nišos plotį viršija apie 1,3 karto. Tam, kad apskaičiuotumėte pageidautiną karnizo ilgį, tiesiog padauginkite lango plotį iš 1,3. Pasirinkę pakankamai ilgą karnizą, galėsite iki galo atitraukti užuolaidas ir mėgautis didesniu šviesos kiekiu. Trumpas karnizas turės priešingą efektą – kliudys valdyti užuolaidas ir kontroliuoti šviesos srautą. Tačiau pernelyg ilgo karnizo įsigyti neverta – jis gali kainuoti daugiau ir taip pat atrodyti neproporcingai. Daugiau patarimų, į ką atkreipti dėmesį perkant karnizus, galite rasti čia.

Per trumpos arba per siauros užuolaidos

Užuolaidas įprasta kabinti taip, kad nuo jų kraštelio iki grindų liktų 1 cm tarpas. Tačiau laikytis šios užuolaidų kabinimo taisyklės nėra būtina. Jų audinys gali laisvai liesti ir grindis – tokiu atveju kambarys vizualiai atrodys aukštesnis. Nepamirškite, kad atstumas nuo lubų iki grindų daugelyje namų yra netolygus. Taigi, prieš pirkdami užuolaidas, išmatuokite atstumą abiejose lango pusėse.

Svarbu įvertinti ir užuolaidų plotį. Pageidautina, kad dieninių užuolaidų audinio plotis viršytų lango nišos (rėmo) plotį arba karnizo ilgį bent 2,5 karto. Sunkus, tankus naktinių užuolaidų audinys už karnizo ilgį galėtų būti didesnis apie 1,5 karto.

Nepamirškite, kad galutinis užuolaidų ilgis ir plotis sumažėja palenkus audinį. Įtakos šių langų uždangų ilgiui taip pat gali turėti pasirinktas drapiravimo būdas, papildomi dekoro elementai. Tam, kad karnizai su užuolaidomis atrodytų puikiai, šiuos dalykus pageidautina žinoti iš anksto.

Žinodami, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių užuolaidų kabinimo klaidų, galite lengviau įrengti jaukią bei stilingą namų ar kitą erdvę. Be to, dėmesys visiems montavimo etapams padės užtikrinti langų uždangų praktiškumą. Jei siekiate nepriekaištingo rezultato, žinokite, jog langų matavimo, karnizų tvirtinimo ir užuolaidų kabinimo darbus galite patikėti „Domus Lumina“ specialistams. Registracija nemokamam matavimui – spustelėjus ant pateiktos nuorodos.

Užuolaidų kabinimas

Profesionaliai pakabintos užuolaidos - namų puošmena (nuotr. Domus Lumina) 

Patarimai užuolaidų kabinimui

Teisingas užuolaidų kabinimas – raktas į estetiškai patrauklią ir funkcionalią namų ar kitą erdvę. Tam, kad suprasti, kaip jis atliekamas, būtų lengviau, toliau pateikiame dar keletą įžvalgų ir patarimų.

Užuolaidų kabinimo būdai

Naktinių ir dieninių užuolaidų kabinimo būdai gali būti įvairūs. Populiariausias iš jų yra pieštukinis drapiravimas (klostavimas) – tokiu atveju užuolaidų audinys sutraukiamas ant drapiravimo juostelės ir kabinamas nišoje, ant bėgelių specialiais kabliukais.

Užuolaidų kabinimas ant bėgelių yra vienas populiariausių ir funkcionaliausių pasirinkimų, idealiai tinkantis tiek moderniuose, tiek klasikiniuose interjeruose. Jis itin patogus: bėgeliai leidžia lengvai ir sklandžiai užtraukti bei atitraukti užuolaidas. Be to, ant lubų tvirtinami bėgeliai yra beveik nepastebimi, todėl neapkrauna interjero ir leidžia užuolaidoms atrodyti lyg sklandančioms ore. Taigi, užuolaidų kabinimas ant kabliukų bėgeliuose yra ne tik funkcionalus, bet ir estetiškas.

Užuolaidos taip pat gali būti kabinamos ant strypinių karnizų, kurie yra tvirtinami ant sienos. Tai paprastas ir patogus sprendimas, tinkantis įvairaus stiliaus interjeruose. Svarbiausia – pasirinkti tinkamo storio ir tvirtumo strypą, priklausomai nuo užuolaidų audinio.

Nesate tikri dėl tinkamiausio užuolaidų kabinimo būdo? Tam, kad apsispręsti būtų lengviau, galite pasinaudoti „Domus Lumina“ specialistų paslaugomis. Patyrę konsultantai gali padėti išsirinkti Jūsų namuose labiausiai tinkančias langų užuolaidas bei jų kabinimo būdą, išsamiai supažindinti su audiniais, rekomenduoti palankiausius pasirinkimo variantus ir atsakyti į rūpimus klausimus. Konsultacijos teikiamos telefonu, el. paštu ir nemokamo matavimo metu.

Užuolaidų kabinimo taisyklės

Galiausiai, priminsime keletą esminių taisyklių, kurios leis užtikrinti, kad užuolaidų kabinimas ant lango būtų sėkmingas:

  • Karnizo ilgis ir aukštis. Karnizas turėtų būti pakankamai ilgas, kad atitrauktos užuolaidos nepaslėptų didžiosios dalies lango. Taip pat svarbu kabinti karnizą bent šiek tiek aukščiau nei lango viršus; tai padeda vizualiai padidinti patalpos aukštį. Idealus atstumas tarp lango viršaus ir karnizo yra maždaug 10–20 cm.
  • Užuolaidų plotis. Užuolaidos turėtų būti pakankamai plačios, kad uždengtų visą langą, sukurdamos gražias klostes, net kai yra visiškai užtrauktos. Rekomenduojama, kad jos būtų bent dvigubai platesnės nei langas.
  • Užuolaidų ilgis. Užuolaidų ilgis priklauso nuo norimo efekto. Tradiciškai jos turėtų siekti grindis, tačiau šios langų uždangos būti ir ilgesnės, kad sukurtų ant grindų krentančio audinio efektą. Toks stilius suteiks interjerui elegancijos.
  • Audinio pasirinkimas. Langų uždangų audinys turėtų būti pasirenkamas pagal kambario funkciją. Visiškai patalpą užtamsinantys „Blackout“ audiniai puikiai tinka miegamuosiuose, o lengvesnės, šviesai pralaidžios medžiagos – svetainėse ir virtuvėse.
  • Aksesuarų naudojimas. Įvairūs užuolaidų aksesuarai ne tik papildo jų išvaizdą, bet ir leidžia patogiau valdyti šias langų uždangas bei užfiksuoti jas norimoje padėtyje.

Atsižvelgus į šias pagrindines taisykles, užuolaidų kabinimas bus paprastesnis, o rezultatas – labiau džiuginantis.

Tikimės, kad šiame įraše aptartos klaidos, pateikti patarimai, užuolaidų kabinimo idėjos ir pavyzdžiai įkvėps atidžiau pažvelgti į šį procesą. Atminkite – visuomet galite kreiptis į „Domus Lumina“ specialistus, kurie profesionaliai pakonsultuos užuolaidų pasirinkimo bei jų kabinimo klausimais ir suteiks reikiamą pagalbą.

Reikia pagalbos?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Nemokama konsultacija
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.