Šioje svetainėje naudojami slapukai (angliškai „cookies“), skirti sklandžiam svetainės veikimui, statistikai bei rinkodarai. Daugiau informacijos.
Dirbame visoje Lietuvoje!
Prekiaujame
internetu
Nemokama konsultacija
8 800 00009
Video konsultacija
Skype Viber WhatsApp FaceTime Messenger
Nemokamai!
  • Skambinate
  • Konsultuojame
  • Išmatuojame
  • Paskaičiuojame

Klaidos, kurių reikėtų vengti kabinant užuolaidas

įvairios užuolaidos

Užuolaidų kabinimas - užduotis, kurios sėkmingam įgyvendinimui reikia tam tikrų žinių. Netinkamai pakabinta langų danga ne tik atrodo neestetiškai. Ji tiesiog neatlieka savo funkcijos. Tam, kad karnizai su užuolaidomis džiugintų grožiu ir nauda, vertėtų juos rinktis atidžiai. Pateikiame kelias dažniausiai pasitaikančias klaidas ir patariame, kaip galite jų išvengti.

Nekokybiškas arba neestetiškas karnizas

Jei pasirinksite netinkamą karnizą, prastai atrodys net pačios prabangiausios, madingiausios užuolaidos . Užuolaidų laikikliai ir kitos detalės turi būti tvirti, patvarūs. Lengvoms dininėms užuolaidoms tinka ir specialus lynas. Tačiau naktines užuolaidas  vertėtų kabinti ant patikimo, pakankamai storo karnizo. Kitu atveju audinys gali kristi netolygiai, o pats karnizas - išsilenkti.

Svarbu įvertinti ir estetiškumą. Paprasti karnizai kainuoja mažiau. Tačiau įmantresnis karnizas gali tapti nepaprastu interjero akcentu. Tokiu atveju sutaupytumėte kitoms dekoratyvioms detalėms ir užtikrintumėte karnizo funkcionalumą. Užuolaidų laikomosios detalės turėtų gerai derėti su audiniu. Jei užuolaidos margos, dekoratyvios, užtenka minimalistinio dizaino karnizo.

Netinkamas karnizo aukštis, ilgis

Siekiant nepriekaištingo rezultato, karnizai su užuolaidomis  turėtų kabėti tinkamame aukštyje. Per žemai pakabinta langų danga gali vizualiai sumažinti patalpą, suardyti proporcingumo įspūdį. Karnizų nebūtina kabinti ties lubomis, tačiau šioks toks atstumas iki lango nišos viršaus tikrai bus naudingas. Jei tai įmanoma, karnizas gali būti tvirtinamas centre tarp lubų ir lango viršaus. Jei lubų aukštis - pustrečio metro ir daugiau, karnizą galite tvirtinti ir ant pačių lubų.

Panaši problema kyla ir pasirinkus netinkamą karnizų ilgį. Geriausia, jei šis lango nišos plotį viršija apie 1.3 karto. Tam, kad apskaičiuotumėte pageidautiną karnizo ilgį, tiesiog padauginkite lango plotį iš 1.3. Pasirinkę pakankamai ilgą karnizą, galėsite iki galo atitraukti užuolaidas ir mėgautis didesniu šviesos kiekiu. Trumpas karnizas turės priešingą efektą - kliudys valdyti užuolaidas ir kontroliuoti šviesos srautą. Tačiau pernelyg ilgo karnizo įsigyti neverta - jis gali kainuoti daugiau ir taip pat atrodyti neproporcingai.

Per trumpos arba per siauros užuolaidos

Užuolaidas įprasta kabinti taip, kad nuo jų kraštelio iki grindų liktų 1 cm tarpas. Tačiau tai - taisyklė, kurios laikytis nebūtina. Audinys gali užkristi ant grindų - tokiu atveju lubos vizualiai atrodys aukščiau. Nepamirškite, kad atstumas nuo lubų iki grindų daugelyje namų yra netolygus. Taigi, prieš pirkdami audinį išmatuokite atstumą abiejose lango pusėse.

Svarbu įvertinti ir užuolaidų plotį. Pageidautina, kad dieninių užuolaidų  audinio plotis viršytų lango nišos (rėmo) plotį arba karnizo ilgį bent 2.5 karto. Sunkus, tankus naktinių užuolaidų audinys už karnizo ilgį galėtų būti didesnis apie 1.5 karto.

Nepamirškite, kad galutinis užuolaidų ilgis ir plotis sumažėja palenkus audinį. Taip pat įtakos ilgiui gali turėti pasirinktas drapiravimo būdas, papildomi dekoro elementai. Tam, kad karnizai su užuolaidomis atrodytų puikiai, šiuos dalykus pageidautina žinoti iš anksto.

Žinodami, kaip išvengti didžiausių užuolaidų kabinimo klaidų, galite lengviau įrengti jaukų, stilingą kambarį. Be to, dėmesys visiems montavimo etapams padeda užtikrinti langų dangos praktiškumą. Jei nenorite rizikuoti, visus audinio ir lango, karnizo matavimo, tvirtinimo darbus galite patikėti „Domus Lumina" meistrams. Šios paslaugos - nepriekaištingo rezultato garantija.

 

Nemokamas konsultanto iškvietimas į namusSkambinkite nemokamai visą parą telefonu 8 800 00009Užduokite klausimą specialistui